Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pravda o atentáte na pápeža - chelemendik.sk

 

Pravda o atentáte na pápeža

2020-06-01  (04:25)

 - Pravda o atentáte na pápeža

Agca: Poviem celú pravdu o atentáte na pápeža

Rím 20. januára - Za "velikána, ktorý je porovnateľný iba s Mahátmom Gándhím", označil pápeža Jána Pavla II. v rozhovore pre dnešné vydanie rímskeho denníka La Repubblica Mehmet Ali Agca. Ten sa 13. mája 1981 na Námestí sv. Petra z doteraz neobjasnených príčin pokúsil o jeho fyzickú likvidáciu. Tureckého atentátnika prepustili v pondelok na slobodu.

Podľa vlastných slov chce na tlačovej konferencii zverejniť celú pravdu o pozadí tohto neúspešného atentátu. "Každý pozná verziu, v zmysle ktorej boli do akcie zapletené KGB a Bulharsko. Porozprávam iné a viac, a to na tlačovej konferencii pred celou verejnosťou," avizoval Agca, ktorý súčasne dodal, že to bude definitívne jeho posledné vyjadrenie k tejto téme.

Mehmet Ali Agca potvrdil svoje odhodlanie modliť sa na hrobe zosnulého poľského pápeža. Následne by sa podľa vlastných slov rád stretol so súčasným najvyšším predstaviteľom katolíckej cirkvi pápežom Benediktom XVI. Priznal však, že má problém získať talianske vízum, aj keď by vraj rád žil v krajine, v ktorej si za atentát spred takmer troch desaťročí odsedel 19 rokov. Súčasne ubezpečil, že nemá v úmysle vstúpiť do politiky, za to by však rád založil religiózne hnutie. V blízke budúcnosti sa chystá navštíviť matku a viacero miest v rodnej krajine.

Turek sa po prepustení z tureckého väzenia, kde si odpykával dlhoročný trest väzenia za niekdajšiu vraždu istého žurnalistu, ubytoval v luxusnom hoteli v Ankare. Rád by sa stretol s matkou pred 27 rokmi údajne unesenej Emanuely Orlandiovej. Na stránkach rovnakého periodika atentátnik na pápeža tvrdil, že od roku 1983 nezvestná Emanuela je stále živá. Za jej únosom sa vraj skrýva množstvo tajomstiev a silné subjekty. Agca potvrdil, že motívom únosu, ako sa už dlhší čas špekulovalo, bola snaha dosiahnuť jeho prepustenie na slobodu.

Zdroj: TASR

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |