Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Praha protestovala proti Zemanovi, hádzali doňho vajíčka - chelemendik.sk

 

Praha protestovala proti Zemanovi, hádzali doňho vajíčka

2020-07-12  (15:16)

 - Praha protestovala proti Zemanovi, hádzali doňho vajíčka

17.11.2014

Počas prejavu Miloša Zemana pri odhaľovaní pamätnej tabule na Albertove hádzali ľudia na tribúnu vajíčka, jedno zasiahlo nemeckého prezidenta Gaucka do hlavy.

Na pražskom Albertove odhaľovali pamätnú tabuľu pri príležitosti 25. výročia nežnej revolúcie. Počas Zemanovho prejavu lietali na tribúnu rôzne predmety vrátane vajíčok a ľudia po celý čas pískali. Ochrankári sa snažili brániť Zemana aj ďalších prezidentov krajín V4 vrátane Andreja Kisku dáždnikmi. Nemeckého prezidenta Gaucka napriek tomu zasiahlo počas protestov proti Zemanovi vajíčko do spánku, informuje Česká televízia. Gauck bol otrasený, ale v programe, ktorý v Prahe má, pokračuje.

Zeman vyhlásil, že sa nebojí, ako sa nebál pred 25 rokmi, keď sa 17. novembra 1989 zúčastnil na demonštrácii na Národnej triede. Pri prejavoch ďalších stredoeurópskych prezidentov ľudia stíchli a odmenili ich potleskom. V pískaní a hádzaní vajíčok pokračoval pri samotnom odhaľovaní tabule.

Dav potleskom ocenil najmä slová zahraničných hláv štátov o tom, že položia kvety na hrob bývalého prezidenta Václava Havla. Výrazný aplauz zožal slovenský prezident Andrej Kiska, keď pripomenul Ukrajinu a prezidenta Porošenka a povedal, že 17. november je pre neho sviatkom Česka a Slovenska.

Už predtým sa na protest proti českému prezidentovizišlo na pražskej Národnej triede niekoľko tisíc ľudí. Informuje o tom server České noviny.

Demonštranti ako nesúhlas s jeho politikou aj vyjadrovaním držali nad hlavou papieriky v červenej farbe, pískali a vyzývali Zemana na abdikáciu. Popoludní sa protestujúci vydajú v sprievode z Betlehemského námestia na Pražský hrad.

„Miloša do koša“, nieslo sa tiež z úst demonštrantov v deň dvadsiateho piateho výročia začiatku takzvanej zamatovej revolúcie. Podobné heslo ľudia skandovali v novembri 1989 na adresu vtedajšieho generálneho tajomníka Komunistickej strany Československa Miloša Jakeša.

Účastníci protestu držali transparenty s nápismi ako „Nechceme byť ruská kolónia“ alebo „Zeman sem, Zeman tam“ v narážke na prezidentove slová z rozhlasového rozhovoru, v ktorom použil vulgárne výrazy. Na niektorých transparentoch boli aj neslušné slová.

„Pán prezident, Miloš Zeman, hoci ste dostali podporu nadpolovičnej časti zúčastnených voličov a sľúbil ste, že krajinu zjednotíte a budete ju s úctou a patričnou zodpovednosťou zastupovať, získanej funkcie ste sa spreneveril a nezastupujú občanov tejto krajiny,“ znelo z reproduktorov. Podľa organizátorov akcie by mal prezident „s prihliadnutím k svojim činom a zdravia“ zvážiť odstúpenie z funkcie.

Výročie novembra 1989 by malo zjednocovať, nie rozdeľovať, zhodli sa český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) aj vicepremiér Andrej Babiš (ANO). „Ak sú dnes organizované demonštrácie v prospech pána prezidenta, proti pánovi prezidentovi, tak je to zlé,“ povedal Babiš v Českej televízii.

Podľa Sobotku bol Zeman zvolený demokraticky v priamej voľbe a ľudia budú môcť znovu rozhodnúť vtedy, keď mu uplynie jeho mandát. Prezident by mal spájať a ľudia majú právo demonštrovať a vyjadriť svoj názor, dodal. „Ja mám taký dojem, že to (Zeman) sám vyprovokoval, a snáď vedome,“ povedal k protestom predseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, ktorý bol Zemanovým protikandidátom v druhom kole prezidentských volieb.

Organizátor akcie Martin Přikryl je rád, že sa protest podarilo zvládnuť „bez nezmyslov a bez nadávok“. Vyhlásenie, ktoré organizátori pošlú na Pražský hrad v podobe korešpondenčného lístka ako červenú kartu, kritizuje Zemanove pôsobenie vo funkcii prezidenta.

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/336619-v-prahe-protestuju-proti-milosovi-zemanovi/ 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |