Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pozeráte sa na reklamu? Aj ona sa možno pozerá na vás - chelemendik.sk

 

Pozeráte sa na reklamu? Aj ona sa možno pozerá na vás

2020-02-23  (04:09)

 - Pozeráte sa na reklamu? Aj ona sa možno pozerá na vás
8.11.20123

Simona Blehová

BRATISLAVA – Nielen reklamy na internete ale aj pútače, ktoré stoja rovno pred vami, vás môžu sledovať. Podľa informácie, ktorú priniesol britsko-americký spravodajský portál Mashable.com, najväčší britský maloobchod Tesco totiž prichádza s obrazovkami reklamných pútačov so vstavanými kamerami. Tie vedia zistiť nielen vaše pohlavie, ale aj približný vek. Zavedenie tejto technológie na Slovensko spoločnosť v dohľadnej dobe neplánuje.

Ľudia v rade pred pokladňou britských čerpacích staníc spoločnosti Tesco si budú musieť dávať pozor. Reklamy, ktoré zvykli sledovať, budú po novom v opačnej pozícii. Z pozorujúcich sa tak stanú pozorovaní.

Reklamným pútačom osadeným na čerpacích staniciach pribudnú vstavané kamery, ktoré budú vedieť identifikovať ľudí podľa ich pohlavia a približného veku. Následne tak prispôsobia zobrazované reklamy podľa toho, ako vyzeráte.

„V dohľadnej dobe technológiu neplánujeme zaviesť na Slovensku,“ uviedol hovorca spoločnosti Tesco Tomáš Ferenčák. Ako tomu však bude na osemnástich čerpacích staniciaciach, ktoré Tesco v tuzemsku má, v ďalekej budúcnosti, zostáva otázne.

Máte obavy, že vás niekto sleduje? Prestaňte používať Google a Facebook

Spomínané reklamy pochádzajú z Britskej digitálnej mediálnej spoločnosti Amscreen, ktorá využíva technológiu sledovania tváre od francúzskej firmy Quividi na identifikovanie kľúčových vlastností jedinca a odovzdanie informácie späť do marketingu, a to všetko v reálnom čase. Systém tiež meria, ako dlho ľudia dávajú pozor na reklamy. To by mohlo spoločnostiam teoreticky umožniť vylepšenie svojej reklamy tak, aby boli efektívna. Na rovnakom princípe pracujú aj napríklad on-line inzerenti v Google AdWords.

"Áno, je to ako niečo z Minority Report," povedal generálny riaditeľ Amscreen Simon Sugar pre britský ekonomický magazín The Grocer. Dúfa, že sa reklamné pútače rozšíria aj do supermarketov. Na 450-tich britských čerpacích staniciach sa tieto reklamy menia v niekoľkosekundových intervaloch. Očakáva sa, že až päť miliónov ľudí uvidí a bude videných obrazovkou takéhoto reklamného pútača.

To nie je ešte to najdesivejšie

Technológia používaná spoločnosťou Amscreen nie je taká strašidelná, ako niektoré konkurenčné systémy.

Napríklad japonský NEC používa rozpoznávanie tvárí na meranie toho, ako často jednotlivci nakupujú v danom obchode a Taliansky ALMAX má v oku figuríny vloženú kameru, ktorá môže identifikovať nielen vek a pohlavie, ale aj rasu nakupujúceho. 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |