Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Povodne naďalej ohrozujú ľudí, pri Šuranoch štyri stovky evakuovali - chelemendik.sk

 

Povodne naďalej ohrozujú ľudí, pri Šuranoch štyri stovky evakuovali

2020-02-27  (20:54)

 - Povodne naďalej ohrozujú ľudí, pri Šuranoch štyri stovky evakuovali
3. júna 2010  10:40
Povodne naďalej ohrozujú ľudí na juhozápade krajiny, stovky ľudí sú evakuovaných. Zaplavené sú viaceré obce v okrese Nové Zámky, kde napríklad v obci Hul muselo opustiť svoje domovy viac ako 150 ľudí. Pri Šuranoch hasiči zvyšujú hrádze na stúpajúcej rieke Nitra. Situácia v obciach postihnutých záplavami na východe sa naopak postupne upokojuje. Informovali o tom zástupcovia hasičov a krízových štábov.

Rieka Žitava, ktorá najviac ohrozuje ľudí v Nitrianskom kraji, už na hornom toku začala klesať. Situácia v Hule sa postupne upokojuje, voda zo Žitavy však ešte v stredu večer prerazila hrádze a pretiekla do neďalekej obce Maňa. "V súčasnosti je najhoršia situácia v Šuranoch, časť Nitriansky Hrádok, kde sa presunulo viacero hasičských jednotiek, hrozí tam vyliatie rieky Nitra," povedal hovorca nitrianskych hasičov Viliam Pánsky.

Pri záchranných prácach pomáha hasičom, vojakom a dobrovoľníkom aj vrtuľník. "Pomáha nosiť vrecia s pieskom. Musíme vydržať ešte asi päť hodín (do 14:00 pozn. ČTK), dovtedy má hladina Nitry stúpať," povedal šéf krízového štábu v novozámockom okrese Alexander Turza. Kvôli povodniam podľa neho muselo opustiť svoje domovy v okrese už viac ako 400 ľudí.

Hladiny menších tokov postupne klesajú aj v Banskobystrickom kraji a na východe Slovenska. Hasiči budú podľa krajského hovorcu Miroslava Podhradského pokračovať v spevňovaní hrádze v Prši pri Fiľakove, odkiaľ v stredu museli pre vysoký stav vody evakuovať piatich obyvateľov jedného rodinného domu.

Povodne si asi vyžiadali viacero mŕtvych, ani jedného však polícia zatiaľ nepotvrdila ako obeť záplav. Do rozbúreného potoka Belina vo Fiľakove v stredu údajne spadol asi 40-ročný muž, jeho telo však hasiči ešte neobjavili. Zatiaľ sa nenašlo ani telo 38-ročného muža, ktorého podľa portálu TVnoviny.sk strhla v stredu večer do vody rozvodnená rieka Hron v Hronovciach.

V Lipanoch pri Sabinove od stredajšieho popoludnia pátrajú po nezvestnej žene, ktorú údajne strhol prúd vody. V noci z utorka na stredu vo Vyšnej Šebastovej zomrel muž, ktorý vošiel s autom do potoka. Jeho telo našli hasiči v potoku niekoľko sto metrov po prúde.

Hasiči v stredu oproti predchádzajúcim dňom päťnásobne zvýšili počet zásahov pri povodniach. "V priebehu 24-hodinovej služby vykonali 434 výjazdov na území Slovenska," uviedla hovorkyňa prezídia hasičského zboru Silvia Jančovičová.

Na štvrtok podľa meteorológov naďalej platí najvyššia výstraha pred povodňami z trvalého dažďa, najmä pre južnú a severozápadnú časť krajiny. Podľa predpovedí by vo štvrtok malo pršať najmä na strednom a severnom Slovensku, intenzita dažďov by mala stúpnuť najmä popoludní a v noci. V ďalších dňoch by sa malo počasie zlepšovať.

Zdroj: ČTK

SHMÚ: Rieka Dunaj v Bratislave je na úrovni 1. stupňa povodňovej aktivity

3.6.2010  07:35 – BRATISLAVA

Výška hladiny Dunaja v stanici Bratislava je dnes 667 cm (o 7.00 h), dosiahla úroveň prvého stupňa povodňovej aktivity a stúpa ďalej. Na svojej internetovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V stanici Devín bola hladina Dunaja k tomu istému časovému údaju na úrovni 629 cm, ale bez stupňa povodňovej aktivity. Prítok Dunaja, rieka Morava, dosiahol v Kopčanoch hladinu 590 cm, v Devínskej Novej Vsi 544 cm a  stúpa tiež.

 
 Zdroj: TASR

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |