Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Poľsko - Hitler na plagátoch proti potratom - chelemendik.sk

 

Poľsko - Hitler na plagátoch proti potratom

2020-02-27  (10:58)

 - Poľsko - Hitler na plagátoch proti potratom

Poľskí aktivisti prirovnali interrupcie k etnickým čistkám

Poľskí odporcovia potratov vo svojej kampani použili plagáty s Adolfom Hitlerom. Majú podľa nich ženám pripomenúť, že to bol práve nacistický diktátor, kto Poľkám a príslušníčkam ďalších východoeurópskych národov povolil žiadať o umelé prerušenie tehotenstva.

Na plagátoch, ktoré nadácia Pro-Právo na život vyvesila zatiaľ v centre západopoľskej Poznane, je čiernobiela fotografia Hitlera a nápis "Potraty Poľkám – zavedené 9. marca 1943 Hitlerom". Vedľa nacistického vodcu nadácia umiestnila snímku ľudského plodu na dlani, ktorú využívala už na svojich predchádzajúcich protipotratových "výstavách". "Pred niekoľkými desiatkami rokov boli podľuďmi Židia, Slovania a Rómovia. Dnes sú nimi nenarodené deti," tvrdí organizácia na svojich internetových stránkach.

"Chápem, že úlohou takej kampane je šokovať, ale existujú určité hranice," myslí si poslankyňa Zväzu demokratickej ľavice Elžbieta Strekerová-Dembinská. Tvorcovia bilbordu podľa nej prekročili "hranice brutality".

Nadácia Pro-Právo na život v uplynulých rokoch na rôznych miestach Poľska usporiadala protipotratové "výstavy", na ktorých umelé prerušenie tehotenstva porovnávala napríklad s etnickými čistkami na Balkáne na začiatku 90. rokov minulého storočia. Brutálne zábery sprevádzal nápis "Rôzne metódy, rôzne motívy, rovnaký výsledok – etnické čistky v bývalej Juhoslávii, plánované rodičovstvo". Kvôli týmto krajne kontroverzným prezentáciám potratov bola už nadácia niekoľkokrát pred súdom, proces sa však vždy skončil oslobodzujúcim rozsudkom.

Poľskí aktivisti prirovnali interrupcie k etnickým čistkám.
Autor: stopaborcji.pl

Zástupcovia nadácie Pro-Právo na život sľubujú, že do 8. marca, teda na Medzinárodný deň žien, sa plagáty s Hitlerom a ľudským plodom objaví aj v iných poľských mestách. Na tento sviatok poľské feministické organizácie manifestujú za právo na umelé prerušenie tehotenstva. "Chceme im ukázať, o čo sa usilujú," hovorí Mariusz Dzieržawski z nadácie Pro-Právo na život.

V silne katolíckom Poľsku platí jeden z najprísnejších protipotratových zákonov v Európe. Žena smie podstúpiť interrupciu, len ak je ohrozený jej život či život plodu alebo ak bolo dieťa počaté pri znásilnení či pri inceste. Za znásilnenie sa pritom považuje aj pohlavný styk s neplnoletou. Poľsko kvôli tomuto zákonu kritizovali organizácie bojujúce za ľudské práva. Európsky súd pre ľudské práva v roku 2007 rozhodol, že štát musí Alicii Tysioncovej vyplatiť kompenzáciu vo výške 25-tisíc eur za to, že nemohla podstúpiť interrupciu, aj keď lekári vedeli o zdravotných komplikáciách, ktoré jej hrozili. Potrat jej napriek tomu nedovolili a Tysioncovej problémy so zrakom sa po pôrode skutočne zhoršili.

Lekári podľa štatistík v Poľsku ročne urobia dvesto až tristo legálnych interrupcií. Mnoho žien sa však rozhoduje pre nelegálne potraty, pri ktorých im hrozí nebezpečenstvo. Niektoré za potratom cestujú aj do zahraničia.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |