Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Po Kaddáfího odstupe bude vojna, tvdrí jeho syn - chelemendik.sk

 

Po Kaddáfího odstupe bude vojna, tvdrí jeho syn

2021-11-30  (15:48)

 - Po Kaddáfího odstupe bude vojna, tvdrí jeho syn


Kaddáfí nenasadil proti vzbúrencom armádu v plnej sile, šetrí ju na obranu krajiny pre zahraničím.

Líbyjský vodca Muammar Kaddáfí ešte v plnej miere nenasadil svoju armádu do bojov proti vzbúrencom, lebo ju šetrí na obranu Líbye pred zahraničným útokom. V prípade, že tak urobí, v krajine môže vypuknúť občianska vojna, povedal v pondelok jeden zo synov líbyjského lídra, Saadí Kaddáfí.

V rozhovore pre televíziu al-Arabíja uviedol, že Muammar Kaddáfí nemôže rezignovať, ako to požadujú vzbúrenci, pretože tento krok by tiež viedol k občianskej vojne.

Čiastočnú zodpovednosť za nepokoje v krajine zároveň pripísal Saadí svojmu bratovi Sajfovi al-Islámovi, ktorý sa podľa neho usiloval o ekonomické reformy, ale nevenoval pozornosť problémom bežných Líbyjčanov.

"Všetky kmene sú vyzbrojené, sú tu sily z líbyjskej armády a východný región je tiež vyzbrojený. Situácia nie je ako v Tunisku a Egypte," upozornil Saadí, ktorý istý čas pôsobil v Taliansku ako profesionálny futbalista predtým, ako sa začal venovať podnikaniu.

"Situácia je veľmi nebezpečná," varoval Saadí. Líder musí podľa neho hrať veľmi významnú úlohu v upokojovaní Líbye a presviedčaní ľudí, aby si spoločne sadli. "Ak sa niečo stane vodcovi, kto by prevzal kontrolu? Začala by sa občianska vojna," varoval.

Ako dodal, líbyjská armáda doposiaľ zasahovala iba na obranu "dôležitých oblastí" a vypukla by rozsiahlejšia vojna v prípade, keby jej Muammar Kaddáfí nariadil plné nasadenie do boja.

"Armáda iba čaká na Kaddáfího nariadenia," povedal Saadí a zároveň varoval, že Líbya sa môže zmeniť na druhé Somálsko a miestne kmene budú medzi sebou bojovať.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |