Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pirátska republika Ukrajina - chelemendik.sk

 

Pirátska republika Ukrajina

2020-02-12  (10:52)

 - Pirátska republika Ukrajina

1.4.2016

Gregorij Ignatov


Podľa istých tajných, no celkom zjavných zákonov,  najhorším trestom osudu je  splnenie túžob.
 

Teda, povedzme to tak, ich formálne naplnenie   nie v správnom čase a akosi hlúpo. Približne toto sa stalo s tak   túžobne očakávanou  majdanskými  prívržencami eurointegráciou.

Nebudem opakovať dávno dokázané tézy ruských a predvídavých ukrajinských euroskeptikov  o nedosiahnuteľnosti bezvízového režimu o prízračnosti perspektív vstupu do NATO a pochybnosti výhod zóny voľného obchodovania s EÚ. Všetky tieto sny v priebehu dvoch rokov praskli ako nafúknutá bublina.

Eurointegrácia Ukrajiny sa však predsa len naplnila – iróniou osudu v tej najpriamejšej,  dosť nepatričnej podobe: Ukrajina sa stala obľúbenou krajinou výhodnej a lacnej  sexuálnej turistiky.

Čo to znamená, asi netreba zbytočne rozvádzať. Stručne povedané, do krajiny sa nahrnuli sexuchtiví Európania,  túžiaci po maximálne lacnom sexe. Horkokrvné, ale chudobné Ukrajinky sa ukázali pripravené uspokojiť ich túžby s cenami, ktoré sú oveľa nižšie než tie obyčajné „trhové“, a tak sa z Ukrajiny razom stala neoddeliteľná súčasť európskeho turizmu.

Na túto tému  sa robil aj veľký novinársky prieskum, v ktorom bolo zaznamenaných množstvo životných príbehov, cien a príkladov. Dôležité je spomenúť, že Ukrajina dosiahla v svojich integračných sklonoch viac než plánovala – stala sa neoddeliteľnou súčasťou nielen európskeho, ale aj ázijsko-afrického bordelu. Ukázalo sa, že ceny ukrajinských dievčat sú také nízke, že na to  majú aj Egypťania.

Tomu sa hovorí ozajstné splnenie túžob.

Týmto sa ale eurintegračné úspechy nekončia. Pamätáte si, ako Peter I., pozývajúc do Ruska cudzích odborníkov, časom privážal aj rôznych hochštaplerov a samozvancov  vydávajúcich sa za majstrov? No to, čo robil Peter I. takpovediac nie dobrovoľne, v rámci „nevyhnutnej štatistickej chyby“, sa Petro Porošenko rozhodol urobiť vedome, komplexne a široko. Podpísal dekrét o zjednodušenom poskytnutí občianstva zahraničným žoldnierom.

V Kyjeve sa na to dlho nevedeli odhodlať. Vojna na Donbase prilákala do radov nacionálnych bojovníkov také množstvo rôznej lúzy z celého Spoločenstva nezávislých štátov  (a nielen), že „kvalita materiálu“ bola okamžite jasná. Týmto kriminálnikom, adrenalínovým narkomanom, fanatikom a rôznym dobrodruhom občianstvo veľmi nechceli dávať rozhodne nechceli, vraj, dosť máme vlastných  „čudných“ a teraz sem ešte lezú aj cudzí. Okolnosti sa však asi zmenili, teraz je na rade každý vojak a preto, welcome „divé husi“ (označenie pre žoldnierov). Všetky farby vlajok, vitajte u nás! Čím nie je nový krok v eurointegračnom procese?

Na problém je potrebné pozrieť sa z dvoch strán. Na jednej strane stojí ukrajinská armáda, ktorá aj so zvýšenými mzdami ani zďaleka nemôže konkurovať napríklad francúzskej cudzineckej légii. Ani úrovňou prípravy, ani žoldom. Na druhej strane, na Ukrajine prebieha „živá vojna“ ,a to je práve to miesto, kam sa čo najskôr chcú dostať milovníci extrémizmu.

Najdôležitejšie je však to, že Ukrajina sa takto stáva medzinárodnou „arénou“, kam sa budú zbiehať všetci kriminálnici, podozrivé postavy a extrémisti najrozličnejšieho druhu – jedni  utekajú pred odsúdením, iní v snahe zarobiť na obchode so zbraňami, tretí za bojovými skúsenosťami. Naozaj skvelá perspektíva.

Existuje aj iný, dosť dôležitý rozdiel od cudzineckej légie. Ak tam platí minimálny kontrakt na päť rokov, tu na šesť mesiacov.  A teda rozhodnutie, či tvrdnúť dlhých päť rokov niekde v Afrike, alebo za pol roka dostať nejaké iné občianstvo  bude pre mnohých jasná voľba. Upresňujem, nie pre tých, ktorí chcú žiť na Ukrajine, ale pre tých, ktorí chcú utiecť pred trestným stíhaním a súdom v svojej bývalej krajine.

Ukrajina sa tak postupne mení na  škaredú pirátsku republiku – niečo na spôsob akejsi Tortugy (ostrov v Atlantickom oceáne. V 17. storočí slúžil ako základňa pirátov, ktorí boli aktívni v Karibskej oblasti, pozn. prekl.)

Útočisko tu môže nájsť akýkoľvek kriminálnik, extrémista alebo dobrodruh, počínajúc od v Gruzínsku stíhaného exprezidenta Michaila Saakašviliho až po nejakého Albánca, ktorý sa sem príde pocvičiť v streľbe predtým, než vstúpi do radov Islamského štátu. K cunami ozbrojenej zločinnosti, ktorá zaplavila Ukrajinu, sa onedlho môžu pridať aj cudzinecké skupiny. Nie je ťažké dovtípiť sa, že to nebudú iba obyčajní kriminálnici, ale aj „osobné gardy“ určitých politikov a oligarchov. Napríklad  „Lotyšskí strelci“ alebo „chorvátsky oddiel“ a iné.  

Nebudem ani prekvapený, keď nakoniec príde k hromadnému privezeniu (okay – pozvaniu) žoldnierov z Afriky, z Bangladéša a rôznych Srí lanok. A nezabúdajme ani na chlapcov z ISIL – trochu sa nad nimi zhusťujú mraky, a tak sa rozbiehajú ako šváby. Domov majú cestu zakázanú, takže rýchle ukrajinské občianstvo by im prišlo náramne  vhod.
 

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1459402817


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |