Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
PharmDr. Peter Rastislav Socha: Začiatok konca slovenskej svojbytnosti a štátnosti? - chelemendik.sk

 

PharmDr. Peter Rastislav Socha: Začiatok konca slovenskej svojbytnosti a štátnosti?

2020-05-26  (15:50)

 - PharmDr. Peter Rastislav Socha: Začiatok konca slovenskej svojbytnosti a štátnosti?

22.11.2010

Tak sme sa v Bratislave dočkali ďalšej a oveľa cynickejšej provokácie lokajov protislovenských síl. Inštalácia sochy protislovenského politika pred Slovenské národné múzeum je, nielen nehoráznou provokáciou, či výsmechom slovenskému národu ale aj niečím iným. A ešte horším. Onen pamätník zakrýva, pred zrakmi prechádzajúcich turistov, nielen vchod ale aj nápis na už spomínanom múzeu.

Zahraničný turista nemá vidieť, že tu ide o Národné a tobôž ešte Slovenské múzeum. On nemá vedieť, že tu existuje suverénny národ, suverénny štát, on si má byť istý, že Slovensko je iba akási krajina. Ako napr. Horná Adiža, či Piemont alebo Gaskonsko. V súčasnosti ide o začiatok (či pokračovanie) konca našej štátnosti. Veď útoky proti nej v poslednej dobe pokračujú čoraz častejšie. Sú to útoky na naše symboly, na naše národné inštitúcie. Napriek tomu, že už vyše desaťročia Bratislavu (v ktorej sídli niekoľko vysokých predstaviteľov kresťanských cirkví) ovládajú (ne)kresťanskí demokrati, nedovolia tu vlastnému národu postaviť jeho národné symboly.

Ba ešte viac, dovoľujú si likvidovať z nich aj kresťanské symboly, akým je byzantský dvojkríž. A preto dosiahli jeho odstránenie zo sochy Svätopluka (aby turisti nepochopili, že tu žijú kresťania). Aj postavenie sochy najvýznamnejšieho Slováka moderných dejín, generála Štefánika sa smelo uskutočniť, nie v réžii národných ale protislovenských síl. A nie v dôstojnom postavení, ako generála a štátnika ale ako nič nehovoriaceho pilota. Ale to je iba opakovanie starého scenára s malým vylepšením vtedajšej symboliky. Symboliky, ktorá by svetu jasne dala najavo o čo tu ide a čo by už naivní Slováčikovia konečne mali pochopiť. A tu ide o veľa....

Podobná socha Štefánika, s tým istým levom, v neproporcionálnej veľkosti, bola v Bratislave postavená už v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Ale ten lev ani vtedy neznamenal českého leva, ako si to doteraz mnohí Slováci myslia. Český lev bol totiž albín a vždy dvojchvostý. Tento jednochvostý lev je levom z Júdy (Judei) a je symbolom bankárov. Tak ako vtedy, tak aj teraz, nám (a svetu) ukazuje, kto je tu pánom ....

A tak ako vtedy, tak aj teraz nám táto symbolika v postave malého Štefánika (oproti veľkému levovi) má jasne pripomínať našu malosť a naše postavenie. Tentoraz je to ešte cynickejšie a  dôraznejšie. Veľké zviera, na vysokom podstavci, dívajúce sa na východ a kdesi dole, sťaby pod jeho zadkom stojí úbohý Slováčik – dráteníček ….

Ale na demontáži  a dehonestácii našej svojbytnosti sa pracuje aj rafinovanejším spôsobom. Sú to, v poslednej dobe až príliš časté, pokusy o návrat Slovákov do niekdajšieho českého jarma, aby sme sa ňom opäť stratili svoju identitu. Ide o, kýmsi nariadené, rôzne československé „šou“, či talentmánie. Horlivo vykonávané rôznymi lokajmi z (ne)slovenských televízii. O čo ide? O to, aby nebodaj víťazi našich šou či missky nešli na medzinárodné fóra pod našou značkou a nezatienili Čechov (ale hlavne nepropagovali nás), ako sa im to nie tak dávno stalo vo futbale. Tak cez spoločné výbery zariadia, aby vyhral český zástupca, ako kedysi nedávno istý nemastný-neslaný ostravčan... Podobne silnejú snahy o spoločné futbalové, či hokejové ligy, v ktorých by sme opäť ťahali za kratší koniec. Okrem iného by tak mali dokonalý prehľad o našich najlepších hráčoch a nebol by problém ich poskupovať. Potom by títo už reprezentovali český šport a predišlo by sa tomu, aby sa na úkor Sparty do sveta dostal klub zo Slovenska, ktorý by nás mohol (nežiaduco) propagovať.

Ďalším, už dlhšie fungujúcim aktom je činnosť českých komentátorov v niektorých reláciách našich televízii. A aj na našich rozhlasových staniciach musíme počúvať čoraz viacej českých pesničiek (aj keď niektoré  nemajú  úroveň), než slovenských. A aj preto sa nám vnucujú, či budujú, kresťanské české symboly. Aby si mládež, ktorá nezažila spoločný štát a isté jeho „slasti“, začala zafixovávať do mozgu našu malosť a naopak skvelosť a veľkosť etnika na západ od rieky Morava. Aby ľahšie prijala prípadný náš návrat do českého štátu a aby sa stala ďalšou „transfúziou“ pre český národ. No a od týchto podrazov k postupnej likvidácii národných inštitúcii chýba už len málo.

Nuž čo vy nato spoluobčania moji? Dokedy to ešte budeme trpieť a svojou nečinnosťou tomu napomáhať? A dokedy budeme voliť tých, čo naplneniu tohto scenára horlivo prisluhujú? Skúste sa nad tým zamyslieť ešte do blížiacich sa komunálnych volieb!


PharmDr. Peter Rastislav Socha

5. november 2010
(Príspevok do Stálej konferencie Panslovanskej únie)


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


filip911   |   2010-11-22  (08:57)
50%  
mínus plus
  Nečudujme sa ,že je to tak ,keď Slovák nemá možnosť prečítať si takéto články v novinách. Všetci na internet nepôjdu.


strelec   |   2010-11-22  (09:22)
50%  
mínus plus
  Je to tak aj preto, že medzi Slovákmi je snáď najviac judášov na zemeguli. Predajú vlastnú identitu, starej metere zimník (nevadí že ešte žije), všetko cudzie je lepšie, hanbíme sa samy za seba... terajší zlepenec je najlepší dôkaz. Niektorí páni by mali ísť za vlastizradu. Je to čiastočne spôsobené aj historicky - malý národ musí ohnúť chrbát aby prežil agresora a cez toto územie sa ich motalo veľa. Väčšie nebezpečenstvo vidím v Maďaroch, tam je snaha o anexiu územia, absolútne vládnutie až po otčenáš po maďarský. S Čechmi sme mali možnosť v spoločnom štáte tri x dosiahnuť spravodlivejšie postavenie a vždy sa na pokazení podieľali Slováci. Podľa môjho názoru nie je potrebné principiálnejšie ako princíp "vyťahovať" otázku Čechov a Slovákov, keď tu dnes hrozí životunebezpečné riešenie zo strany Maďarov, lebo pri troche paranoji by sa dalo povedať, že je to odpútanie pozornosti od skutočného nebezpečenstva - autonómie južného Slovenska a úplného zániku.


bodliak   |   2010-11-22  (12:43)
55%  
mínus plus
  Dobrý deň vospolok.
Každý súdny človek s prehľadom a vedomosťami musí uznať, že autor sa snaží pravdivo vyjaviť to, čo sa na na našom Slovensku dialo a pokračuje to i v súčasnosti. Určite boli, sú a budú u nás veci, ktoré sú na škodu väčšiny a na osoh menšiny spoločnosti.

Aj keď sa niekotrí vplyvní slováci-neSlováci zgrupujú a snažia sa organizovať náš život a bytie vnucovaním nám svojich manipulatívnych právd a názorov cez masmédia, predsa len, každý z nás, kto cíti a vidí už neúnosnosť vplyvu klamu a propagandy na náš národ, má možnosť vplývať aspoň na svoje najbližšie okolie a pokúsiť sa odhaliť našu pravdu a obhájiť náš záujem, ako národa a spoločnosti. Ja osobne sa o to snažím už dlhšiu dobu a vidím, že aj napriek rôznym reakciám je jasné, že ľudia cítia a začínajú aj chápať, že pravdu treba hľadať, poznávať a vážiť si ju.

Záujmom Slovákov vždy bola poctivá práca, nádej a viera v lepšiu budúcnosť. Preto sa nádejam a verím, že ak sa vzájomne neodcudzíme - neodnárodníme sa a nestratíme vieru v Boha (ideály) - spoločne máme väčšiu šancu spoznať a žiť pravdivý a ľudský život.


Michal Švantner   |   2010-11-22  (13:06)
55%  
mínus plus
  Toto je pritiahnuté za vlasy. Ak sa Slovákov nepodarilo asimilovať do Masarikovho "Československého" národa za spoločného štátu aká je asi šanca teraz?

Pred 92 som bol zástanca samostatnosti Slovenska. Doslova som sa bál aby príležitosť, ktorú sme dostali nebola premárnená.
A teraz som zástanca dobrých, čo najužších vzťahov s Čechmi (a Moravákmi). To nieje len vec blízkosti jazyka, kultúry a spoločnej histórie, to je pre Slovákov vec strategická, vec prežitia. A pre Čechov tiež.

Napriek rôznym Českým prešľapom za spoločného štátu, Československo Slovákom obrovským spôsobom pomohlo. A pomohli nám aj Česi, či to už bolo zištné alebo nie. V roku 1918 sme boli zaostalý Uhorský región a pod Maďarským tlakom národ určený na vyhynutie. V roku 1992 keď sme Československo opúšťali sme boli moderný Európsky národ s vlastnými politickými, kultúrnymi, vzdelávacími inštitúciami. Bolo by to bývalo možné bez Československa? Kto toto nevidí je slepý.

Vítam prítomnosť Českej kultúry a Českého jazyka v našich médiách. Mladý ľudia, ktorý už Československo nezažili sa aspoň naučia rozumieť Češtine a vytvoria si k Čechom vzťah. A hoci nepozerám stupídne TV relácie v článku spomínané, myslím si, že sú pre Slovákov prospešné, propagujú totiž Slovensko v Čechách, kde mladá generácia už Slovenčine nerozumie a staršia pomaly na nás zabúda. Ak tieto programy pomôžu oživiť v Čechách záujem o Slovensko potom vďaka ich tvorcom.

A čo sa týka sôch v Bratislave, riešenie vidím veľmi jednoduché: Bratislava má sôch málo, postavme ich viac! Svätopluk nech je príkladom. Zaplňme Bratislavu sochami našich velikánov. Komu bude vadiť socha Štefánika -letca, keď bude v Bratislave aj socha Štefánika -astronóma, socha Štefánika -politika, socha Štefánika -generála? Štefánik je veľká osobnosť Slovenska a hlavné mesto znesie nie jednu ale niekoľko jeho sôch. Nech skúsi niekto namietať.

Pozrite ako skúsili namietať proti Svätoplukovi -jediné čo dosiahli je "skrátenie jedného ramena dvojkríža". Môžeme sa im smiať.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |