Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Petrohradskí komunisti: Avatar je plagiát - chelemendik.sk

 

Petrohradskí komunisti: Avatar je plagiát

2020-10-21  (23:19)

 - Petrohradskí komunisti: Avatar je plagiát

Avatar je vraj obyčajnou krádežou sovietskeho duševného vlastníctva

Množstvo oponentov holywoodského veľkofilmu Avatar rozšírili i členovia organizácie zvanej Petrohradskí komunisti, ktorí vyzvali na vydanie medzinárodného zatykača na režiséra filmu Avatar Jamesa Camerona. Dôvodom je podľa nich "elementárna krádež sovietskeho intelektuálneho vlastníctva", ktorého sa Cameron natočením svojho úspešného filmu dopustil.

"Plagiátor" Cameron podľa hovorcu Petrohradských komunistov Sergeja Malinkoviča "vykradol filmy a knihy tvorcov sovietskej vedecko-fantastickej literatúry", napríklad bratov Strugackých či Ivana Jefremova. Podľa hovorcu by Cameron "nielen na ktoromkoľvek ruskom letisku , ale v ktorejkoľvek inej krajine, ktorá je členom Interpolu, mal byť zatknutý".

Proti filmu Avatar sa objavili protesty nielen v Rusku, ale napríklad aj v Spojených štátoch a vo Vatikáne. V USA sa ozvali hlasy kritizujúce film ako "fantáziu o rase rozprávanej pohľadom belochov", ktorá "potvrdzuje bájku o bielom Mesiášovi". Vatikánsky denník L˙Osservatore Romano sa zasa nechal počuť, že film je jednoduchý vo svojej zápletke a povrchný vo svojom ekologickom posolstve, a predovšetkým že sa flirtuje so zbožňovaním prírody ako s náhradou náboženstva.

Petrohradskí komunisti sa vraj ku kritike pridali aj kvôli ochrane detí, na ktoré má podľa Malinkoviča film zhubný vplyv. "Cameron mal byť vo väzení, a nie na udeľovaní Oscarov," domnievajú sa Petrohradskí komunisti.

Organizácia, ktorá má podľa ruskej tlače viac ako päť stoviek členov, neprotestuje proti filmovým tvorcom prvýkrát. Do povedomia ruskej verejnosti už vstúpila protestom proti filmu Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky alebo kritikou novej verzie sovietskeho vojnového seriálu Sedemnásť zastavení jari, ktorý bolo možné zhliadnuť aj v bývalom Československu. V poslednom prípade nešlo o obsah filmu ako skôr o fakt, že vlani v máji sa v ruskej televízii pôvodne čiernobiely seriál objavil vo farbe.

Zdroj: ČTK

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |