Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Parlamentné voľby by vyhral Smer - chelemendik.sk

 

Parlamentné voľby by vyhral Smer

2020-07-09  (09:45)

 - Parlamentné voľby by vyhral Smer

Parlamentné voľby by vyhral Smer so ziskom 45 percent

BRATISLAVA. Najsilnejšou politickou stranou na Slovensku ostáva aj naďalej Smer, ktorému by v parlamentných voľbách odovzdalo svoj hlas 45,1 percenta voličov. Druhé miesto by obsadila SDKÚ, ktorá by získala 16-percentnú podporu.

Brány parlamentu by prekročila aj SNS, podporu jej deklarovalo 10,6 percenta občanov. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktorý realizovala Agentúra MEDIAN SK od 3. augusta do 30. augusta.

Pre KDH by sa rozhodlo 9,5 percenta opýtaných. Nasleduje HZDS so 7,2-percentnou podporou voličov. Pelotón parlamentných strán uzatvára SMK, vo voľbách by ju podporilo 6,6 percenta občanov.

Oproti júlovému prieskumu zaznamenali mierny prepad preferencií HZDS a KDH, ktoré si pohoršili o necelé percento. Najvyšší rast preferencií - o 2,1 percenta nastal v prípade SDKÚ-DS. Podpora SNS zo strany voličov sa zvýšila o 1,6 percenta. Podpora Smeru a SMK sa takmer nezmenila.

Ak by sa výsledky prieskumu potvrdili aj v skutočných voľbách, nárok na príspevok na činnosť zo štátneho rozpočtu by mala strana Most-Híd, ktorej by svoj hlas odovzdali tri percentá voličov. Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla jedno percento.

Na voľbách do Národnej rady SR by sa nezúčastnilo 31,2 percenta opýtaných, 9,3 percenta sa vyjadrilo, že sa skôr nezúčastní a 4,1 percenta sa ešte nerozhodlo, či pôjde voliť. K volebným urnám by určite pristúpilo 28 percent respondentov a ďalších 27,3 percenta občanov by sa na voľbách skôr zúčastnilo.

Terénny zber dát prebiehal náhodným kvótnym výberom. Respondenti tvoria reprezentatívnu vzorku populácie SR podľa údajov Štatistického úradu SR. Na prieskume sa zúčastnilo 1155 respondentov vo veku 18 až 79 rokov. Do výsledkov sú zahrnutí oprávnení voliči, ktorí nevylúčili svoju účasť na voľbách a vedia, koho budú voliť.

piatok 18. 9. 2009 14:41 | Copyright © TASR 2009


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |