Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Parlament bude rokovať o SDKÚ - chelemendik.sk

 

Parlament bude rokovať o SDKÚ

2020-05-25  (12:25)

 - Parlament bude rokovať o SDKÚ

Fico chce peniaze SDKÚ preprať cez parlament


Podozrivé peniaze SDKÚ napokon preperie parlament. Premiér Robert Fico (Smer) v nedeľu ohlásil mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa majú poslanci zaoberať financovaním najsilnejšej opozičnej strany. SDKÚ za tým vidí nečestnú hru krátko pred parlamentnými voľbami.


Fico chce v Národnej rade nechať odvolať jej podpredsedu Milana Horta z SDKÚ. "Keď sa preukáže, že klamal," vyhlásil premiér v nedeľu večer v televízii TA3.

Hort mal povedať, že žiadna zo spoločností , ktoré požičiavali SDKÚ peniaze, nebola priamo napojená na privatizáciu. Podľa Fica prepojenie existuje. Spoločnosť Diamonds Hotels, ktorá za Dzurindovej vlády získala lukratívny hotel Forum v centre Bratislavy, sídli na rovnakej adrese v Londýne ako schránkové spoločnosti blízke SDKÚ. Ide o firmy Destor Investment a Allied Wings, od ktorých mala SDKÚ miliónové pôžičky.

Podpredseda SDKÚ Ivan Mikloš tvrdí, že Fico vyrába bubliny a vykonštruované obvinenia. "Ak by mal niekto kvôli lži odstúpiť z ústavnej funkcie, Robert Fico by nebol predsedom vlády už štyri roky," reagoval Mikloš na snahu zosadiť Horta, ktorý podľa neho navyše neklamal. Mikloš tvrdí, že Fico len účelovo spája fakty a vytvára dojem prania špinavých peňazí v SDKÚ.

Po týždni uhýbania pritom SDKÚ sama priznala, že brala milióny cez svojho pokladníka priamo napojeného na daňové raje. Ide o praktiky firiem, ktoré sa vyhýbajú plateniu daní, prípadne perú špinavé peniaze.

Financmajster strany Igor Kucej je vlastníkom schránkovej firmy Destor Investment z Londýna prepojenej na Dubaj. Potvrdil to šéf SDKÚ Mikuláš Dzurinda. Destor Investment je majiteľom Kucejovej bratislavskej spoločnosti Involve, ktorá požičiava SDKÚ peniaze a vlastní aj jej logo.

Financovanie strán by malo byť čisté, aby sa dalo zistiť, či sponzorská firma nemala napríklad výhody pri verejných zákazkách. ,,Na Slovensku zatiaľ neplatí pravidlo, že musí byť jasné, kto stojí za firmou. To by sa mohlo zmeniť," skonštatoval ekonóm INESS Radovan Ďurana.

Výhody pre firmu v daňovom raji sú také, že má, naopak, zaručenú anonymitu vlastníctva a úspory na daniach, hovorí analytička českej spoločnosti ČEKIA Petra Štěpánová. "Ide predovšetkým o skrytie skutočných vlastníkov, ochranu majetku a samozrejme daňovú optimalizáciu, teda snahu zaplatiť na daniach čo najmenej," uviedla.

Pokladník Kucej v nedeľu nedvíhal telefón . V sobotu pre Sme povedal, že založenie garážovej firmy Destor bola požiadavka jeho obchodných partnerov, "aby nemuseli lietať s peniazmi na Slovensko". Bližšie to nespresnil.

Kucejova firma Involve, ktorú vlastní jeho Destor, požičala v roku 2006 SDKÚ 14 miliónov korún. V roku 2008 je vo finančnej správe uvedená krátkodobá finančná výpomoc 12,4 milióna korún.

Ak by SDKÚ sama neprezradila, že Destor patrí Kucejovi, vypátrať majiteľa by bolo nemožné. To stále platí o fiktívnej spoločnosti Allied Wings, ktorá požičala v minulosti strane 12 miliónov korún.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |