Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pápež rieši pedofilný škandál - chelemendik.sk

 

Pápež rieši pedofilný škandál

2020-06-21  (01:12)

 - Pápež rieši pedofilný škandál

Pápež rieši pedofilný škandál v Írsku, obete žiadajú odškodné miliardu eur

Pápež Benedikt XVI. začal vo Vatikáne mimoriadne dvojdňové rokovanie s hlavnými predstaviteľmi írskej katolíckej cirkvi, ktorého cieľom je nájsť riešenie pedofilného škandálu, ktorý zverejnili v novembri.

V tzv. Murphyho správe sú informácie o tom, ako katolícki kňazi v oblasti Dublinu niekoľko desiatok rokov zneužívali stovky detí a cirkevná hierarchia toto utrpenie detí nezastavila, ale naopak kryla.

Írsky arcibiskup z Armaghu a kardinál Sean uviedol, že stretnutie s pápežom Benediktom XVI. považuje za prvý krok vedúci k pokániu a obnove írskej cirkvi, ktorá po stáročia tvorí pilier celej írskej spoločnosti.
Pápež Benedikt XVI. začal dvojdňové rokovanie s írskymi biskupmi o pedofilnom škandále, ktorý trval niekoľko desiatok rokov a ktorý prepukol na verejnosť koncom minulého roka.

 

Brady je jedným z 24 biskupov, ktorí budú s pápežom diskutovať o svojich názoroch a návrhoch ohľadom riešenia sexuálneho, psychického a fyzického obťažovania detí duchovnými, ku ktorému v tejto krajine podľa zverejnených informácií roky dochádzalo v katolíckych sirotincoch, chudobincoch a ďalších inštitúciách.

Kardinál chce na zhromaždení tiež prvýkrát tlmočiť stanoviská obetí. Podľa médií postihnutí žiadajú okrem iného finančné odškodné vo výške jednej miliardy eur.

Cirkev zneužívanie kryla, prekladala kňazov z fary na faru

Tzv. Murphyho správa, ktorú zverejnili koncom novembra 2009 po troch rokoch vyšetrovania, ukazuje, ako hierarchia írskej katolíckej cirkvi kryla zneužívanie stoviek detí, ktorého sa dopúšťali katolícki kňazi v oblasti Dublinu niekoľko desiatok rokov.

Vyšetrovatelia preskúmali 60-tisíc záznamov, ktoré cirkev dovtedy držala v tajnosti. Zistila, že traja dublinskí arcibiskupi v rokoch 1940 až 1987 políciu neinformovali o tom, že ich kňazi zneužívali deti a namiesto toho sa snažili škandálu vyhnúť prekladaním kňazov z farnosti do farnosti. V správe sa tiež poukazuje na to, že írska polícia nad mnohými sťažnosťami na sexuálne zneužívanie privierala oči alebo tvrdila, že tieto prípady nespadajú do jej pôsobnosti.

Írski biskupi sa pred rokovaním s pápežom najskôr pomodlili.
 

Demisiu po zverejnení tohto škandálu podali štyria biskupi. Pápež Benedikt XVI. pohlavné delikty kňazov odsúdil už v decembri 2009 a vyjadril "hlbokú ľútosť nad činmi niektorých príslušníkov kléru, ktorí zradili svoj slávnostný sľub Bohu".

V Nemecku sa už prihlásila stovka obetí

Pred niekoľkými týždňami sa však objavil nový škandál o sexuálnom zneužívaní katolíckymi kňazmi aj v pápežovej vlasti, v Nemecku. Na jezuitských školách po celom Nemecku sa vie už o viac ako stovke prípadov sexuálneho zneužívania tamojších školákov. Bolo ich tak oveľa viac ako sa doteraz odhadovalo. Podľa agentúry DPA to povedala právnička jezuitského rádu. Škandál okolo zneužívania detí v 70. a 80. rokoch sa dostal na verejnosť pred pár týždňami.

"Od tej doby sa v škole Canisius-Kolleg či mne nahlásilo viac ako sto prípadov," povedala berlínska právnička Ursula Raueová, ktorú jezuitský rád poveril prešetrením obvinení. Podľa Raueovej sa obete prihlásili pod vlastným menom či anonymne.

Škandál okolo zneužívania detí zo 70. a 80. rokov v jezuitských školách a ďalších zariadeniach v Nemecku prepukol zhruba pred dvoma týždňami. Vtedy sa objavili prvé správy o prípadoch z berlínskeho jezuitského gymnázia Canisius-Kolleg. V nasledujúcich dňoch sa potom hlásili obete aj inde. Deti vraj zneužívali členovia rádu, ktorí ich učili, či ich mali na starosti.

Viac ako 20 či 30 rokov staré prípady sú však už premlčané. Nemecká biskupská konferencia sa chce situáciou zaoberať na svojom výročnom zasadnutí, ktorá sa koná od 22. do 25. februára.

Zdroj: ČTK 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |