Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Panika v radoch sýrskych vojakov. Nové fakty a verzie - chelemendik.sk

 

Panika v radoch sýrskych vojakov. Nové fakty a verzie

2019-12-12  (23:58)

 - Panika v radoch sýrskych vojakov. Nové fakty a verzie

28.9.2015

Dokonca aj povrchná analýza korešpondencie v otvorených skupinách bojovníkov Islamského štátu* a sýrskej opozície na sociálnych sieťach ukazuje, že morálka „revolucionárov“  a „bojovníkov za kalifát“  sa výrzne odlišuje od tej, aká bola pred niekoľkými týždňami. 

Objavil sa značný počet postov a správ s výzvami na čas opustiť Sýriu a presunúť sa do Európy v radoch utečencov, kde „hlúpi  neverní barani dajú ubytovanie a peniaze“. 

Príčinou toho je strach z Ruska. Ako sa už písalo pre niekoľkými dňami na  portáli rusvesna.su, už len samotné  chýry o objavení sa v Sýrii ozbrojených síl Ruskej federácie vyvolali paniku v radoch IŠ. Vďaka hystérii na Západe, bojovníci sú už pripravení opustiť SPP, aby sa vyhli priamemu  stretu s ruskou amrádou. Tým viac, že na ruskom segmente internetu sa množia vyhrážky v mene Čečencov, ktorí sľubujú nájsť a zlikvidovať v Sýrii tých teroristov, ktorí svojho času utekali z Čečenska a bojujú na strane islamistov. Je príjemné, že ruská armáda vnucuje strach teroristom, ale vzniká tu rad otázok. 

Na jednej strane, je treba brať do úvahy, že vojna v Sýrii trvá už štyri roky a vystrašiť bojovníkov nie je až také  jednoduché. Hoci na pozadí imitácie vzdušných útokov zo strany Američanov a ich spojencov, ruské vzdušné  ozbrojené  sily  naozaj môžu spôsobiť značnú ujmu  všetkým, kto sú nejako spojení s Islamským štátom. 

Na druhej strane, je treba chápať, že prúd utečencov zo Sýrie sa nevrhol  do Európy len tak z ničoho nič. Pre kohosi je to výhodné, ktosi tento proces organizuje a financuje.  Mnohé fakty svedčia o účasti na „masovom sťahovaní národov“  Spojených štátov. 

Ak vezmeme do úvahy takmer stopercentnú  istotu, že Islamský  štát je riadený z Pentagónu a Langley, vychádza nám z toho, že Washington má priamy záujem na migrácii bojovníkov do Európy. Starý svet zaplaví vlna teroru a vinu ako vždy hodia na Rusko  — veď to boli ruský vojaci, kto vyhnal teroristov z ich vyhriatych miestečiek a vybrali sa robiť  neporiadky do Európy. 

Aj napriek všetkej svojej zdanlivej fantastickosti, táto verzia si zasluhuje pozornosť. Nikto si predsa nevedel predstaviť, že USA dokážu vyskúšať jadrové zbrane na japonských civilistoch alebo, že americkí vojaci s vymyslenou zámienkou fakticky zlikvidujú štát Irak. Podobných príkladov sú desiatky a každý nový iba upevňuje istotu, že sledujúc svoje záujmy, sa Spojené  štáty nezastavia pred ničím. 

Alexandr Vasiľjev, vojnový  expert portálu rusvesna.su 

Islamský štát* — teroristický islamský štát, činnosť tejto organizácie je zakázaná v mnohých krajinách vrátane Ruska 

Zdroj http://rusvesna.su/news/1443260705

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |