Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Panika v Turecku? Prezident najprv žiadal ospravedlnenie od Rusov, teraz: “Putin mi neodpovedá na telefonáty” - chelemendik.sk

 

Panika v Turecku? Prezident najprv žiadal ospravedlnenie od Rusov, teraz: “Putin mi neodpovedá na telefonáty”

2020-02-23  (17:59)

 - Panika v Turecku? Prezident najprv žiadal ospravedlnenie od Rusov, teraz: “Putin mi neodpovedá na telefonáty”

27.11.2015

Po tom, čo v CNN rázne povedal, že ospravedlniť sa mu má Rusko, pre televíziu France 24 turecký prezident Erdogan vyjadril poľutovanie nad faktom, že Putin nereaguje na jeho opätovné pokusy o telefonický kontakt. 

Podľa vlastných slov sa od utorka viackrát pokúsil o telefonický kontakt s ruským prezidentom, ktorý však na tieto pokusy nereagoval. Erdogan konštatoval, že ak by turecká strana vedela o tom, že ide o ruský stroj, postupovala by napriek narušeniu svojho vzdušného priestoru inak. Súčasne dodal, že tureckí piloti si uvedomovali platné predpisy a povinnosť chrániť vzdušný priestor svojej krajiny.

Turecký prezident v rozhovore ďalej uviedol, že na nedávnom summite krajín skupiny G20 osobne upozornil Vladimira Putina, aby ruské lietadlá prestali narušovať turecký vzdušný priestor v pohraničí so Sýriou, pretože môže dôjsť k incidentom podobným tomu utorkovému.

Kým Ankara tvrdí, že k zostreleniu ruského stroja došlo po viacerých varovaniach jeho posádky, Moskva túto verziu odmieta a hovorí o akte nepriateľstva, agresie a plánovanej provokácii.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev už naznačil, že Moskva bude reagovať na incident opatreniami “vojenského, diplomatického a ekonomického charakteru”.

Erdogan v interview pre France 24 opätovne odmietol a označil za lož ruské obvinenia, že Turecko kupuje ropu od džihádistov z tzv. Islamského štátu a informoval, že hlavným dodávateľom ropy pre jeho krajinu je Rusko. Súčasne kritizoval tak ruskú stranu, ako aj Irán, ktoré podľa jeho názoru podporujú režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada, avšak nebojujú proti IS.

Západných partnerov Ankary zasa varoval pred vyzbrojovaním kurdských síl vrátane zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Na turecké ministerstvo zahraničných vecí si dnes povolali mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Ankare, aby mu tlmočili protest v súvislosti s útokmi na zastupiteľské úrady krajiny polmesiaca v Moskve. Súčasne požiadali ruské orgány, aby urýchlene zvýšili ochranu tureckých objektov v krajine.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/panika-v-turecku-prezident-najprv-ziadal-ospravedlnenie-od-rusov-teraz-putin-mi-neodpoveda-na-telefonaty/713812


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |