Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pani premiérka, mlčte už konečne! - chelemendik.sk

 

Pani premiérka, mlčte už konečne!

2020-05-28  (13:49)

 - Pani premiérka, mlčte už konečne!

Správanie premiérky Radičovej na medzinárodnej politickej scéne škodí zahraničnopolitickým záujmom Slovenska. Ak premiérke nedochádza, čo svojimi rečami spôsobuje, mala by radšej mlčať.

Najprv zbytočná kritika Merkelovej, potom ešte zbytočnejšie sebabičovanie v Rakúsku - tieto dve zahraničnopolitické faux pas premiérky Radičovej, v takom krátkom čase, sa už nedajú vysvetliť jej neskúsenosťou, tu už možno ide o určitú nedostatočnosť v zmysle absolútnej straty politickej racionality.

Nie je totiž možné, aby sa premiér jednej suverénnej krajiny zbytočne vydával napospas politickému tlaku svojho oponenta, premiéra inej suverénnej krajiny, ospravedlňovaním sa za aktivity predchádzajúcej vlády, keď si to medzinárodná situácia vôbec nevyžaduje.

Slovensko nie je vo vzťahu k Rakúsku ohľadne jadrovej energetiky v takej situácii, že by sa Radičová musela za čokoľvek ospravedlňovať - a nikto od nej žiadne ospravedlnenie na návšteve vo Viedni ani nečakal. Napriek tomu to spravila a za spôsob oznámenia rozhodnutia Slovenska ohľadne dostavby Mochoviec sa rakúskej vláde skutočne ospravedlnila. Preboha, prečo?

Možno to spravila len preto, aby si kopla do predchádzajúcej, Ficovej vlády - ale prečo na medzinárodnej scéne a na úkor slovenských zahraničnopolitických záujmov? To je taká naivná, že dúfa vo väčšiu rakúsku zhovievavosť voči slovenským jadrovým elektrárňam v dôsledku svojho ospravedlnenia ?

Naopak, Rakúšania jej nepochopiteľné a zbytočné postavenie sa do kúta hanby využijú na zvýšenie politického tlaku - to čo si netrúfajú vytiahnuť v otázke jadrovej energetiky na Nemcov, teraz s radosťou použijú proti Slovensku. Apropo Nemci - ospravedlnili sa oni Rakúsku za svoju oveľa drastickejšiu plošnú zmenu svojej jadrovej politiky? Nie, ani im to nenapadlo - a majú pravdu.

Ak Slovensko nechystá nejakú prísne utajovanú zmenu v postoji k jadrovej energetike, tak zostáva konštatovať, že Radičová svojím zbytočným ospravedlnením povýšila svoj vnútropolitický záujem nad kontinuitu zahraničnopolitických záujmov Slovenska. Pri pohľade na ňu ako i resumé jej doterajších zahraničnopolitických aktivít je človek náchylný veriť, že si to možno ani neuvedomila.

Možno sa totiž v rámci svojho súkromného pocitu naozaj domnieva a úprimne verí, že Slovensko malo oznamovať Rakúšanom dostavbu Mochoviec inak než to spravil premiér Fico a ona má právo ho za to kritizovať. Ak by však aj ten jej pocit bol správny - akože v tomto prípade ani náhodou nie je - mohla si ho bez následkov ventilovať v zahraničnopolitickom klube SDKÚ alebo pri sobotnom nákupe na trhu.

V okamihu keď tento svoj pocit otitulkovala ako ospravedlnenie a predniesla ho na medzinárodnej politickej scéne, stáva sa z neho formálny akt, ktorý ako premiérka suverénnej krajiny vyslovila v mene suverénnej krajiny voči inej suverénnej krajine.

Rakúšanom je pritom Radičovej pocit oprávnenosti kritiky Fica ukradnutý, oni ho vnímajú ako akt medzinárodného práva, ako nečakané uznanie svojej pravdy, ako ústup Slovenska, ktorý možno v budúcnosti využiť.

Možno to ona sama ani netuší, ale svojím konaním zase poškodila zahraničnopolitické záujmy Slovenska. Jej nekompetentnosť však nijako neznižuje škodlivosť jej konania. Je to strašné, ale jeden musí začať dúfať, že sa už konečne ozve Dzurinda… Alebo ktokoľvek iný - len nech už tá pani premiérka aspoň vonku mlčí!

 

Zolo Mikeš,  pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Voloda7   |   2010-09-15  (12:26)
62%  
mínus plus
  Robi Slovensku hanbu vo svete... Preboha to nema ziadnych poradcov a robi rozhodnutia sama? Ved ohrozuje bezpecnost Slovenska.


vladimir tyrol   |   2010-09-15  (13:51)
62%  
mínus plus
   Práve že ona poradcov "má", títo naši sú len pro forma, ale tí dôležití žijú inde, napr. u južného suseda, alebo až za Atlantikom. Pripadá mi jak keby bola premiérkou nejakej imaginárnej krajiny a vykonávala jej vôľu, ono sa dá aj tušiť koho.


Shaolin   |   2010-09-15  (16:33)
58%  
mínus plus
  Radicova nevedie ziadnu zahranicnu politiku a je uplne jedno co zplodi v Nemecku,Rakusku svojimi dristami, ktore su nasmerovane krmenia svojich volicov na Slovensku, aby robila propagandu zly, zly fico. Ina vec su uz pozicka Grecku a pod., ale tam uz ticho poslucha G.Sorosa :))


filip911   |   2010-09-15  (19:41)
58%  
mínus plus
  Židia schovávajúci sa za Slovákov nikdy nebudú hájiť naše záujmy ,ale vždy len záujmy svojho národa na úkor nášho. Tak ako Radičová , osadenstvo MVO a plné masmediálne redakcie.


o.tarovsky   |   2010-09-15  (19:54)
58%  
mínus plus
  otázka či osoba pôsobiaca v sorošovej mdzinárodnej sekte hlásajúcej vojnu tzv.uzatvoreným spoločnostiam môže zastávať vysoké štátne funkcie, či také niečo pripúšťa národný bespečnostný úrad. V superdemokratických USA by ju zatvotili ako špiónku za také niečo...


vratnik   |   2010-09-15  (20:12)
62%  
mínus plus
  Sef poradcov Radicovej je ficobijec - padly knaz. Media svojou nadpracou zvolili hulvata Sulika a nekompetentnu Radicovu. Sulik s jeho vytahovou stranou SaS by v normalnej nemal sancu dostat sa do parlamentu.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |