Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Palivová kríza bude mať za následok neľútostnú zimu na Ukrajine - chelemendik.sk

 

Palivová kríza bude mať za následok neľútostnú zimu na Ukrajine

2020-08-04  (02:22)

 - Palivová kríza bude mať za následok neľútostnú zimu na Ukrajine

16.9.2014

Obmedzenie dodávok plynu a bojové akcie na Donbase, ktorý zabezpečuje uhlie pre celú krajinu, spravia túto zimu jednou z najpochmúrnejších  v dejinách Ukrajiny, píše britský denník

Ukrajinu čaká „neľútostná“ zima: problémy s dodávkami plynu ešte viac zhoršuje skutočnosť, že zo 115 uhoľných  baní v krajine viac ako polovica nefunguje v dôsledku vojnových akcií, píše britský denník The Independent.

„Táto krajina čelí tvárou v tvár perspektíve stráviť jednu z najneľútostnejších zím, s hrozbou nedostatku potravín a paliva pre mestá, ktorým pritom hrozia letecké nálety a delostrelecká paľba,“  — píše The Independent.

Energetická kríza na Ukrajine je spojená nielen s obmedzením dodávok plynu, ale aj s obmedzením ťažby uhlia, zdôrazňuje denník: zo 115 baní funguje menej ako polovica. The Independent pripomína, že predtým sa Ukrajina nachádzala na druhom mieste v oblasti ťažby uhlia v Európe.

„Vláda Ukrajiny sa priznáva, že krajina nemá dostatok paliva na vyhrievanie domov  a na zabezpečenie fungovania tovární a závodov v zimnom období,“— píše denník.

The Independent podotýka, že Európa aj predtým musela čeliť „zimným konfliktom“,  a uvádza ako príklad  Sarajevo na začiatku 90-tých rokov, pritom poukazujúc na rozdiel medzi vtedajšou situáciou a súčasnou: obyvateľstvo Sarajeva v tom čase sa rovnalo približne 430 tisíckam osôb,  zatiaľ čo iba v samotnom Donecku žije milión ľudí. Ale dokonca ani také mestá  ako Kyjev alebo Ľvov, ktoré priamo nie sú zatiahnuté do bojových akcií, sa tiež nebudú môcť vyhnúť zimným problémom s dodávkami energie, zdôrazňuje denník.

The Independent podotýka, že počas konfliktu sa situácia môže vyvíjať nepredpovedateľne: donecké energetické stanice boli veľakrát bombardované zo strany ukrajinskej armády, navyše je veľmi pravdepodobná možnosť diverzií s cieľom obmedzenia dodávok paliva do regiónu.

Podľa informácií The Independent, žoldnieri z dobrovoľníckeho bataliónu Azov, ktorý podporuje ukrajinskú armádu varovali pred zámerom vyhodiť do vzduchu potrubie, aby východ Ukrajiny „tiež trpel“. 

 

 

Zdroj: http://ria.ru/world/20140916/1024297871.html#ixzz3DUgogNXF  


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |