Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
PROSIME ZDIELAT - IBA TAK PORAZIME MAINSTREAM - Späť k udalostiam 11. septembra 2001 - Oficiálna verzia je lož - 1. časť - chelemendik.sk

 

PROSIME ZDIELAT - IBA TAK PORAZIME MAINSTREAM - Späť k udalostiam 11. septembra 2001 - Oficiálna verzia je lož - 1. časť

2020-09-30  (19:22)

 - PROSIME ZDIELAT - IBA TAK PORAZIME MAINSTREAM  - Späť  k udalostiam 11. septembra 2001 -  Oficiálna verzia je  lož - 1. časťKoncom septembra bol seržant americkej armády Donald Buswell podrobený disciplinárnemu konaniu za „použitie emailovej adresy patriacej vláde, na odoslanie informácií, nepriateľských voči USA“. Veterán irackej invázie neopatrne zapochyboval o oficiálnej verzii udalostí 11. septembra 2001. Redaktorom informačného zdroja 911truth.org napísal toto: „Ak zvážime všetky okolnosti, je jasné, že niekoľko Arabov sediacich v jaskyni s mobilmi v rukách, to nemohlo organizovať“. Názov webovej stránky, ktorý sa stal pre Buswella osudnou sa prekladá ako 11. septembra – pravda.


Nový Pearl Harbour


Američania veria svojej vláde. No nie všetci. Niektorí Američania majú viac než dostatočné pochybnosti o tom, či sa im hovorí vždy pravda. Vražda Kennedyho zostáva stále nie dostatočne objasnená. Sčítanie hlasov na posledných prezidentským voľbách  zahaľuje hmla.... A najväčšia americká tragédia Pearl Harbour? Vtedy, v decembri roku 1941, Japoncov doslova pozývali, aby zaútočili na vojenskú námornú základňu USA. Bolo potrebné mať dôvod k vojne, bez ohľadu na počet vlastných obetí. Rozsahom podobná tragédia 11. septembra 2001 tiež vyvolala rovnaké množstvo otázok.
Štyri civilné lietadlá Boeing boli v priebehu jednej hodiny obsadené 19 arabskými teroristami, vyzbrojených nožmi na rezanie kartónu. Teroristi prevzali riadenie a zmenili kurz na New York a Washington. Dva Boeingy nasmerované na WTC zasiahli obidve budovy dvojičiek- symbol prosperity. V mrakodrapoch vypukol požiar a budova bola za niekoľko minút úplne zničená. Tretí Boeing zasiahol Pentagon-symbol obrany. Pasažieri štvrtého lietadla sa pustili do zápasu s únoscami, čo viedlo k pádu lietadla v štáte Pensylvánia. Bol to útok na Ameriku, naplánoval ho Usáma bin Ládin, líder al-Káidy, medzinárodnej teroristickej organizácie, ktorej členmi sú najmä Arabi.
Taká znie všeobecná verzia udalostí. Definitívne bola takto stanovená niekoľko dní po katastrofe a stala sa oficiálnou.


Možno to bolo sprisahanie mocenských jastrabov proti prezidentovi?


 „Naozaj som len ja, alebo aj niekto iný pochopil, že dvojičky nezničili útoky lietadiel?“ napísal už 11. septembra jeden z očitých svedkov. „Pre mňa osobne je to jeden z najstrašnejších momentov dnešného rána... Budova sa nečakane zosype na prach, akoby ňou doslova prebehla tlaková vlna zhora dolu cez všetky poschodia. Úlomky padajú prevažne dovnútra. Všetky konštrukčné prvky sa ničia postupne tak, že nezostane ani nosný pilier. Zničenie je symetrické a absolútne. Všetko to vyzerá ako demolácia. Nevyžaduje si veľa výbušniny, ale treba ju rozmiestniť na potrebných  miestach (v priamom kontakte s konštrukčnými prvkami) a načasovať explóziu v synchronizovanom slede...“
Okolo 11. septembra vzniklo veľa konšpiračných teórií sprisahania. Vypracované sú veľmi podrobne,  s výpočtom na minútu.
Teórie sprisahania sa dajú nájsť na internete.  Žiaľ, väčšinou sú konštruované podľa jedného stereotypu. K celému  radu nezrovnalostí, ktoré sa dávajú do logickej reťaze sa pridávajú vedľajšie dôkazy – čím viac, tým lepšie, a potom autor popúšťa uzdu svojej fantázii. Dajú sa ľahko vyvrátiť, ak sa tým niekto chce zaoberať. Jednoduchšie je ich ignorovať.
Kontroverznú knihu Veľký podvod (L' effroyable imposture )francúzskeho investigatívneho novinára Thierryho Meyssana, ktorá obletela celý svet, sa však z nejakých dôvodov snažili vyvrátiť. Autor konfrontuje oficiálnu verziu udalostí s dokumentmi a očitými svedeckými výpoveďami a poukazuje na rozpory v nich. Autor neskôr dochádza k šokujúcemu záveru: Na Pentagón žiadne lietadlo nespadlo!
Tato kniha je založená výlučne na dokumentoch Bieleho domu a ministerstva obrany, a na vyhláseniach amerických civilných i vojenských predstaviteľov v medzinárodnej tlači.
Všetky informácie, ktoré uvádza, sú doložené   a čitateľ si ich môže sám overiť. Meysen sa sústredil na útok na Pentagón a dospel k záveru, že teroristické útoky v New Yorku a Washingtone uskutočnila skupina, ktorá sa nachádzala na špičke vojenskej a politickej elity USA. septembra zastrašovala Georgea Busha, dávala ultimáta, nútiac prezidenta zmeniť charakter zahraničnej politiky. Bush ultimátum zdanlivo prijal a  - po prvé, zostal nažive; po druhé, zostal na čele svojej krajiny.
Medzi Meyssanovými dôkazmi je aj rozprávanie samotného prezidenta o tom, že sledoval video zábery zrážky lietadla s mrakodrapom WTC, keď do miestnosti vbehol tajomník so slovami: Druhé lietadlo narazilo do veže! Na Ameriku sa zaútočilo!“ K tomuto video sledovaniu však nemohlo dôjsť. Zábery, ktoré zachytili prvú zrážku, boli odhalené až 13 hodín po udalostiach, keď agentúra Gama odhalila zábery bratov Naudetovcov. Meyssan ani nepripúšťa možnosť, že Bush mladší si niečo poplietol a robí záver: prezidentovi ukazovali tajné zábery spravodajských služieb... To zapadá do koncepcie jeho zastrašovania. Meyssan takisto vysvetlil, že v tento deň bola použitá schéma obrany Bieleho domu pred jednotkami výsadkárov a nie pred pádom lietadla alebo bombardovaním. Medzitým na vojenských základniach prevážali evakuovaného prezidenta  v pancierovom aute, motivujúc to ochranou pred ostreľovačmi.
Ako  odpoveď na Meyssanovu knihu Veľký podvod dvaja francúzski novinári, spojení so spravodajskými službami, napísali knihu Veľká lož. Meyssanove zdroje vyvrátili ako nespoľahlivé a celú záležitosť uzavreli slovami: „nie je tu nič, absolútne nič. Iba dojmy, fantázie, výmysly“.
No v tragédii 9/11 zostáva nemálo záhadných a súčasne celkom objektívnych okolností, ktoré zostali bez racionálnych vysvetlení. Paralelných verzií by bolo menej, ak sa závery zhodovali. Ibaže závery sa nezhodujú.

BUDE POKRACOVANIE


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |