Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
PROSIME ZDIELAT A SIRIT - Gejdar Dzemal: Termonukeárny Armagedon zničí technologickú prevahu Západu - 2.časť - chelemendik.sk

 

PROSIME ZDIELAT A SIRIT - Gejdar Dzemal: Termonukeárny Armagedon zničí technologickú prevahu Západu - 2.časť

2020-02-23  (04:38)

 - PROSIME ZDIELAT A SIRIT - Gejdar Dzemal: Termonukeárny Armagedon zničí technologickú prevahu Západu  -  2.časťAkékoľvek šialené by sa mohli zdať tieto prognózy, presne zodpovedajú názoru ultrapravicového  krídlu západného establishmentu a mnohé prvky nového systému začínajú fungovať už v súčasnosti. Existujú napríklad spoločnosti, ktoré využívajú dobrovoľných interaktívnych užívateľov pre riešenie rôznych problémov. Ľudia, ktorí sa orientujú na určitú tému v nejakej sieti, uskutočňujú brainstorming a riešia otázky, ktoré sa zdali neriešiteľné, alebo ktorých riešenie by si vyžadovalo obrovské investície a prácu špecializovaných inštitúcií. Títo užívatelia sú číri entuziasti a obrat spoločností z ich vyžívania predstavuje stámilióny dolárov.
Myšlienka, že 90% ľudstva predstavuje biologický balast a že na to, aby človek ako druh normálne existoval, stačí iba pol miliardy jednotlivcov, sa ako červená niť vinie v prácach mnohých pravicovo liberálnych futurológov. Implicitne sa tejto témy dotkol aj americký filozof, ekonóm a spisovateľ Francis Fukuyama, ktorý sa preslávil najmä dielom The End of History and the Last Man (Koniec dejín a posledný človek) vydanou v roku 1992. Myšlienka, že sa ľudstvo ocitlo na konci svojich dejín, pretože neexistujú životaschopné alternatívy voči trhovej ekonomike a liberálnej demokracii vyvolala búrlivé diskusie.
Z hľadiska čistej mašinérie, šachovej logiky, ktorá nie je zaťažená etikou, Západ nemá iné východisko okrem nového poriadku. Postkonzumná spoločnosť je oslobodená od peňazí, ktoré sú meradlom odcudzovaného od ľudí životného zdroja, zmeneného na kapitál. Súčasne   však špecifikum peňazí je v tom, že sa vyznačujú vlastnosťou odcudzovať sa od ľudí, ktorí ich vyrábajú, v prospech nižšie postavenej sociálnej  bázy. Svojho času peniaze tlačili klerikálne autority: v staroveku – imperátor, v stredoveku – cirkev. Neskôr si právo na razenie mincí si prisvojili králi... V súčasnosti dolár tlačí súkromný fond menom Federálna rezerva.
Establishment prešiel dlhú cestu, aby odobral peniaze obyvateľstvu. Peniaze zmenil na elektronické a doplňujúco ich virtualizoval. Vytvorilo to triedu špekulantov, ktorí začali sústreďovať v svojich rukách nadbytočné množstvo virtuálnych peňazí, ktoré sa zmenili na veľké bremeno pre materiálny sektor ekonomiky. Za množstvo peňažných jednotiek, ktoré kolujú v „čiernej diere“ internetu sa dá podľa platných cien kúpiť naša planéta so všetkým, čo na nej je. V špekulatívnom finančnom priestore tak peniaze strácajú význam ako prostriedok riadenia výroby a spotreby a stávajú sa nástrojom deštrukcie ekonomického priestoru prostredníctvom krízy disproporcie medzi materiálnym sektorom ekonomiky a obludne nafúknutým množstvom peňazí. Do úvahy treba vziať aj to, že v súčasnej špekulatívnej svetovej ekonomike sa k  „peniazom“  radia aj rôzne finančné nástroje druhej a tretej derivácie od faktického produktu.
Vládne kruhy, ktoré   v skutočnosti vždy stáli vyššie ako peniaze, pretože ich vzťahy v podstate neboli tovarovo-trhovými,  sa chcú zbaviť tohto nástroja. Zmenil sa totiž nielen na bremeno, ale aj na zdroj nebezpečenstva a nemôže byť úplne kontrolovaný (mimochodom, jeden z prvých pokusov zbaviť sa peňazí predstavoval sovietsky komunizmus, ktorý sa stal svojským laboratóriom pre budúci neoimperializmus v tomto a v mnohých iných vzťahoch).
To je dôvod, prečo je Západ nútený odhodiť figurálne „kladivo“ a „skrutkovač“ a obrátiť sa k veciam, ktoré pochádzajú z kráľovstva elektrónu. Na tejto ceste je však hlavným nebezpečenstvom   možnosť rozpútania termonukleárnej vojny, ktorá bude viesť k totálnej nefunkčnosti všetkých systémov, fungujúcich na tomto elektróne. Pri výbuchoch niekoľkých relatívne malých bômb škody vôbec nebudú také veľké. Nezahynie až tak veľa ľudí (podľa súčasných meradiel dehumanizácie) Ide o niečo iné. Družice, ktoré sledujú, čo sa deje na povrchu planéty sa zmenia na zbytočnú kopu šrotu. Bezpilotné lietadlá budú padať na Zem. Stíhačky nebudú môcť vykonávať bojové úlohy, zlyhá doprava. Autá, vyrobené po roku 1985 sa nebudú dať naštartovať. Stíchnu rádiá. Organizovaný západný svet sa pohrúži do chaosu. Prirodzene, Kalašnikov a M-16 budú aj ďalej strieľať, ale treba si jasne uvedomiť, že v tomto prípade sa pánmi sveta stanú partizáni z Afganistanu, Somálska, Iraku a Kolumbie.
Dokonca aj delo bojového tanku M1 Abrams nebude môcť vystreliť, pretože má elektronickú spúšť. Toto je teda najdôležitejší podtext Zmluvy o nešírení jadrových zbraní a dôvod, prečo na Západe vyvoláva hystériu samotná myšlienka využitia jadrových technológií tých, ktorí nepatria do úzkeho klubu vyvolených. Fakt, že by sa k tomuto klubu vyvolených mali pripojiť   ZSSR a neskôr Číny, je pre Západ najťažšia trauma. Ani Rusko, ani Čína sa nebudú brať ako účastníci grandiózneho budovania nového ekonomicko-politického modelu. Mimochodom, súčasný ruský establishment robí všetko preto, aby napravil Stalinovu a Berijovu „chybu“ , čo najrýchlejšie sa zbaviť jadrového dedičstva bývalého ZSSR.
Budúcnosť zlatého veku založeného na globálnej umelej inteligencii, požierajúcej mozgy „sieťoholikov“, visí na vlásku. Veď jadrové zbrane má India a Pakistan, pričom India je nepriateľom Číny a Pakistan jej spojencom.  Pokus vyriešiť čínsku otázku tak, že sa do celej veci zapoja čínski susedia, sa môže ukázať kontraproduktívny .
Mimoriadna  krehkosť svetového „politicko-ekonomického elektrónu“ dáva istú nádej, že toto peklo sa nestane realitou.
Zdroj: Odnako 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |