Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Otázka-2012 sa vyriešila: Medvedev navrhol Putina na prezidentský úrad - OPEN TEXT - chelemendik.sk

 

Otázka-2012 sa vyriešila: Medvedev navrhol Putina na prezidentský úrad - OPEN TEXT

2020-02-23  (04:53)

 - Otázka-2012 sa vyriešila: Medvedev navrhol Putina na prezidentský úrad - OPEN TEXT

 

Hlavná politická otázka posledného roka sa vyriešila. Rusko a svet získali odpoveď na otázku, kto z mocenského tandemu pôjde na prezidentské voľby v roku 2012. Prezident Medvedev na zjazde najväčšej ruskej strany Jednotné Rusko odporúčal navrhnúť kandidatúru predsedu vlády Putina na prezidentský úrad na budúcich voľbách. Samotný Dmitrij Medvedev sa postaví na čele listiny strany Jednotné Rusko na parlamentných voľbách v decembri tohto roka.

Tak Dmitrij Medvedev, ako aj Vladimír Putin vo svojich prejavoch na zjazde zvlášť zdôrazňovali, že ich návrhy – to je konsolidovaný postoj. Všetky chýry o rozkole v tandeme, o rôznych názoroch jeho účastníkov a akejsi konfrontácii sú neopodstatnené. Členovia tandemu sú jednotní vo svojich stratégiách a názoroch na politickú budúcnosť krajiny. Ich základné predvolebné úlohy sú takmer totožné. Ide o modernizáciu priemyslu, prechod od surovinového hospodárskeho modelu k inovačnému, sociálnu stabilitu a mocnú samostatnú zahraničnú politiku. Vladimír Putin sľúbil, že sa Rusko o 5 rokov dostane do päťky popredných hospodárstiev sveta. Ale hlavné je to, že realizovať tieto úlohy bude vo dvojici s Dmitrijom Medvedevom, ktorý sa postaví na čele vlády v prípade víťazstva Jednotného Ruska na voľbách do parlamentu a Vladimíra Putina na prezidentských voľbách:

- Chcem povedať slová vďaky za kladnú reakciu na návrh, aby som kandidoval na úrad prezidenta Ruska, - povedal Putin. - Pre mňa je to obrovskou cťou. Verím vo vašu podporu aj v budúcnosti. Po zvolení za prezidenta budem musieť zostaviť vládu RF. Sú to veľmi dôležité etapy vytvorenia základných podmienok pre politickú stabilitu v Rusku. Prvým krokom na tejto ceste sú voľby do Štátnej dumy. A v tejto súvislosti by som sa chcel obrátiť na všetkých členov strany Jednotné Rusko, na všetkých našich stúpencov, chcem sa obrátiť na všetkých občanov Ruska s prosbou podporiť na voľbách do Štátnej dumy Jednotné Rusko, hlasovať za jeho kandidátov na čele s Dmitrijom Medvedevom. Som si istý, že Jednotné Rusko zvíťazí a Dmitrij Medvedev opierajúc sa o celonárodnú podporu bude môcť vytvoriť nový, efektívne pracujúci, mladý, energický riadiaci tím, postaví sa na čele vlády RF, aby pokračoval v práci na modernizácii všetkých stránok nášho života.

 

 

Experti: navrhnutie Putina sa dalo predpovedať

 
 
 
Photo: RIA Novosti
vytlačiť článok Porozprávať priateľovi Pridať do blogu

Experti odpovedajúc na otázky našej rozhlasovej spoločnosti rôzne hodnotia rozhodnutia zjazdu Jednotného Ruska. Väčšina z nich hovorí, že očakávali takýto rozvoj udalostí. Niektorí ale počítali s iným scenárom.

Vyhlásenia prezidenta Medvedeva a predsedu vlády Putina sa stali hlavnou správou dňa nielen v ruských, ale aj v západných médiách. Expert Nemeckej rady pre zahraničnú politiku Alexander Rar hovorí, že toto rozhodnutie sa dalo očakávať:

- Zdá sa mi, že pre všetkých aj v Rusku, aj v zahraničí bolo jasné, že Putin naďalej je hlavnou politickou postavou v krajine. Tandem Medvedeva a Putina v priebehu štyroch rokov veľmi veľa zmenil. Rusko na najvyššej politickej úrovni prestalo byť jednotvárne, pretože títo dvaja politici predsa len mali drobné rozpory. Takže myslím si, že tandem ktorý bol zostavený mierovou cestou, tak isto mierovo bude rozpustený. Putin sa stane prezidentom.

Expert britského Kráľovského ústavu medzinárodných vzťahov Chatham House James Nixie hovorí, že preňho rozhodnutia zjazdu Jednotného Ruska boli predpovedateľné:

- Pred jedným či dvoma rokmi mnohí si mysleli, že súperenie medzi Medvedevom a Putinom je možné. Ale prezident Ruska vo svojom článku v denníku Financial Times napísal, že si nemôže predstaviť, že bude súťažiť s Putinom. Takže nemôžem povedať, že dnešné vyhlásenia sa stali pre mňa akýmsi ohromujúcim prekvapením.

S tým názorom ale nesúhlasí politológ a redaktor londýnskeho internetového časopisu Open Democracy Zigmunt Dzieczolowski:

- Očakával som, že buď ostane Medvedev, alebo príde ktosi tretí. Avšak aj v takejto voľbe je určitá logika. Predsa lídrom krajiny s najväčšou autoritou, popularitou a podporou je Putin.  Uvedomujeme si tiež, že nadchádzajúce desaťročie už nebude také dobré, ako predošlých desať rokov. Preto asi prišli k záveru, že treba, aby na čele krajiny bol mocnejší človek.

U ruských expertov a politikov vyhlásenia tandemu tiež vyvolali nejednoznačnú reakciu. Vladimír Kašin – člen Komunistickej strany RF – je naladený kriticky:

- Predpokladali sme, že tandem sa dávno rozhodol o uskutočnení volieb do Štátnej dumy a o voľbách prezidenta. Ak zoberieme posledných desať rokov, rozpad v Rusku je tak obrovský– v priemysle, poľnohospodárstve – že žiadny rozkol alebo akési protirečenia jednoducho nemohli pripustiť.

Hlava Zväzu priemyselníkov a podnikateľov Ruska Alexander Šochin naopak je presvedčený, že Dmitrij Medvedev  a Vladimír Putin demonštrovali mimoriadne vyvážený a zodpovedný prístup k odovzdaniu moci a stabilite politického režimu:

- Ak spomenieme na predvolebný cyklus spred štyroch rokov, vtedajšia vláda bola úplne vymenená pred voľbami. Teraz je tu možnosť výmeny osobností vo vláde. Zdá sa mi, že je to dôležité. Je to transparentnejšia schéma. Preto výsledok dnešného zjazdu podľa mňa je kladný tak pre politický systém, ako aj pre ekonomickú politiku.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |