Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Osudový migračný bumerang - chelemendik.sk

 

Osudový migračný bumerang

2020-08-07  (07:19)

 - Osudový migračný bumerang

12.9.2015

Správy, ktoré prichádzajú v poslednom čase z európskych krajín, čoraz viac pripomínajú správy z frontových línií. V Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Macedónsku a Srbsku polícia vstupuje do kontaktu so státisícmi migrantov, ktorí putujú do Európy. Viaceré vlády zvažujú možnosť nasadiť armádu, dokonca oddiely špeciálneho nasadenia NATO na ochranu svojich hraníc. Niet pochýb o tom, že k tomu dôjde, ale ani spolu s možným rozpadom Schengenu a vybudovaním plotov na hraniciach národných štátov, to Európu nezachráni.

Schému ďalšieho vývoja udalostí v Európe ilustrujú zábery z Filmu World War Z (Svetová vojna Z): nijaké ploty nezachránia pred náporom obrovských más ľudí, ktorí nemajú čo stratiť, ktorí v krajinách zachvátených permanentnými vojnami, vinou svojvôle „pánov hry“, nemajú ani prítomnosť, ani budúcnosť. Korene problému siahajú do podstaty globálneho kapitalizmu ako sveta lúpeže a mamonu, ktorý v druhom desaťročí 21. storočia vyprovokoval veľké sťahovanie národov.

Charakteristickou črtou momentálne deviatej vlny migrácie do Európy je jej vynútený charakter. Ľudia utekajú zo svojich krajín, lebo ich život a bezpečnosť sú ohrozené, utekajú pred vojnou, biedou a ponížením. Experti Medzinárodnej asociácie pre výskum nútenej migrácie (IASFM) rozlišujú tri typy nútenej migrácie:

- sťahovanie vyvolané konfliktom, keď ľudia sú nútení opustiť svoje domy pre dôvody ako sú ozbrojený konflikt, vrátane občianskej vojny, masové násilie, prenasledovanie na základe rasovej alebo náboženskej príslušnosti k sociálnej skupine alebo pre politické presvedčenie;

- sťahovanie  vyvolané realizáciou rozsiahlych infraštrukúrnych projektov, napr. budovanie prístavov, ciest, letísk, atď;

- sťahovanie vyvolané prírodnými katastrofami (výbuch sopky, zemetrasenie, povodne, suchá...) a/alebo spôsobené človekom (havárie, radiácia...).

Hlavnou príčinou migrácie, ktorá v súčasnosti zaplavuje Európu, sú ozbrojené konflikty a vojny k rozpútaniu ktorých svoju ruku priložili USA a/alebo ich spojenci. Masy utečencov do Európy sú dôsledkom politiky destabilizácie veľkých geopolitických  priestorov. Nápor utečencov sa neskončí dovtedy, pokým niekto neskoncuje s touto politikou. Vznik silného migračného tlaku na Starý svet sa dá ľahko predvídať a vypočítať, a teda kroky, ktoré viedli k vzniku sily, ktorá pred našimi očami mení Európu, sa spájali s priamymi výhodami pre ľudí, ktorí tieto kroky podnikali.

Hlavnými beneficiármi organizácie masového úteku ľudí tretieho sveta do Európy sú nadnárodné spoločnosti a Spojené štáty americké. O budúcnosti, ktorú pripravujú Európe, meniacu sa na taviaci kotol č.2, ako sa veľmi jasne vyjadril  Barack Obama, keď v máji v roku 2011 (krvavé boje v Sýrii sa iba začínali), vystupujúc v Londýne, povedal: „Súčasné storočie bude storočím zrodenia nových národov“. Vo svete neexistuje lepšie miesto pre „zrodenie nových národov než Európa s jej spoločnosť rozkladajúcim  multikulturalizmom a presadzovanou tolerantnosťou, ktorá stiera pojem hriechu. Myslím si však, že krutý experiment na Európe je iba začiatkom, iba prvou fázou veľkého svetového preplánovania.

Otázkam migrácie veľkých más ľudí sa už po desaťročia zaoberajú na Západe renomované inštitúcie ako Brookings Institution, Bernská univerzita pre riešenie problémov vnútornej migrácie obyvateľstva, Londýnska škola ekonomiky, Nórska rada pre záležitosti utečencov a iné.

V tom istom roku 2011, keď prezident Obama predpovedal objavenie sa „nových národov“, Londýnska škola ekonómie a americký Institution Brookings predstavili Projekt vnútornej migrácie. Hlavná pozornosť v tomto zaujímavom dokumente bola zameraná na  vypracovanie mechanizmov migrácie veľkých más ľudí z rôznych oblastí. Zdôvodňovalo sa to možnosťou globálnej klimatickej katastrofy - novej doby ľadovej. V projekte sa vypracovávali trasy sťahovania zo Severného Atlantiku do Severnej Eurázie. Verejnosti však bola odhalená iba časť tohto dokumentu. Nevylučujem, že nejaké odporúčania „projektu vnútornej migrácie sa dnes odskúšavajú na Európe. Proces vyzerá ako organizovaný. Utečenci sú dobre oblečení, majú drahé posledné typy mobilov, peniaze na migráciu po Európe z jedného konca na druhý a informácie o optimálnych cestách.

Za povšimnutie stojí aj fakt, že od roku 2004 prezidentom Brookings Institution , ktorý sa zaoberal vypracovaním Projektu vnútornej migrácie je Strobe Talbott, bývalý zástupca štátneho tajomníka USA, ktorý za Clintona zodpovedal za vzťahy s Ruskom.

* * *

Dnes Európu zaplavujú utečenci zo zón konfliktov, vytvorených v dôsledku intervencionistickej politiky USA a ich spojencov, ale náklady na nových migrantov Eurokomisia kladie na plecia európskych daňových poplatníkov a   nazýva to „solidárnym prerozdelením zodpovednosti za osudy utečencov“. Treba povedať, že niekto musí atlantickú solidaritu zaplatiť. Najlepšie, ak Nemci...

To však nie je jediný aspekt mimoriadnej situácie, ktorá v Európe vznikla. Existuje aj iný. Poukázala na neho odborníčka na Balkán Jelena Guskovová. „Keď som v júni (2015 – E.P.) navštívila Belehrad, veľmi často som v meste narážala na mladých mužov, ktorí nehovorili po srbsky a nijako nepripomínali utečencov. Obyčajne chodili v trojiciach, snažili sa nijako  na seba nepútať pozornosť, hoci ich vypracovaná stavba tela boa do očí bijúca. Zomknuté trojky „prišelcov“  bolo vidieť aj v iných srbských mestách. Informácie médií o nich boli iba veľmi útržkovité. Väčšina z „utečencov“, ktorí sa objavili v Srbsku sú muži okolo 27 rokov, 94% z nich sú moslimského vierovyznania, 56% - bez rodín. Neradi sa fotografujú, majú dostatok peňazí...“

Vtedy, začiatkom leta, zostal tento „nepodstatný“ postreh  bez povšimnutia. Škoda. Prečo títo silní mladí muži, opustili rodiny v svojej vlasti a vydali sa do Európy? Ako sú vycvičení a za akým účelom prišli? To sú otázky, ktoré si vyžadujú okamžitú, neodkladnú odpoveď.

Svojho času, študujúc skúsenosti francúzskej revolúcie, britský historik, filozof dejín a sociológ Arnold Joseph Toynbee napísal, že najstrašnejší čas pre Európu príde vtedy, keď sa vnútorný proletariát spojí s vonkajším. Zdá sa, že tento čas prichádza. Radikálne elementy prenikajúce s migračnými vlnami do Európy si ľahko nájdu spojencov medzi radikálne naladenou mládežou vo Francúzsku, Španielsku a Taliansku. Z tejto výbušnej zmesi vzniknú gangy, ktoré nemajú čo stratiť. To je jedna strana.

Na druhej strane, bude podniknutý pokus rozšíriť chápadla Islamského štátu na Európu (mimochodom, IS a lavína utečencov vyzerá ako jeden a ten istý  jav podľa znaku „neočakávanosti“, zmeny na faktor globálnej nestabilnosti). Zápalná šnúra pre výbuch v Európe je už pripravená – albánsko-kosovský zločinecký štát vyrobený ľahkou rukou USA a NATO.

Migrantská lavína 2015 roku je na jednej strane časovaný bumerang, je to odložená reakcia na desaťročia politiky Západu vo vzťahu k tretiemu svetu. Na druhej strane, je to riadený proces „projekt vnútornej migrácie“ v praxi. Európa sa nie prvý raz v dejinách  znova ocitla na historickej križovatke. Vynikajúci ruský básnik Jurij Kuznecov, hľadiac na osud Európy v 20. storočí napísal:

Čo ti teda prinieslo storočie?

Šialenstvo a skúsenosť.

Byť či nebyť – to je otázka.

Je tvoja vždy, Európa.

A pokiaľ ide o polovičné opatrenia, ku ktorým pristupuje Eurokomisia (revízia štátnych rozpočtov s cieľom vytvoriť priaznivé podmienky pre migrantov, „chápanie pomoci utečencom ako národnej úlohy“, o čom hovorila A. Merkelová vo svojej výzve vo federálnej vláde a tiež sprísnenie kontroly nad prílevom utečencov), tie Európu ako civilizáciu zachrániť nedokážu.

Po prvé, zvýšenie záťaže na národné rozpočty v situácii ekonomickej krízy bude ťažkým a v mnohých prípadoch neznesiteľným bremenom pre štáty a jeho občanov. Po druhé, sprísnenie kontroly a možné prehodnotenie, dokonca zrušenie schengenských dohôd radikálne vyostrí protirečenia vnútri EÚ a ťarcha živenia migrantov sa prenesie na slabších. Toto všetko, opakujem, Európu neochráni, akurát privedie k vzniku pásma „barbarskej periférie“ pripomínajúcej tú, ktorá v prvých storočiach novej éry, ako obruč stiahla a zničila Rímsku ríšu.

Aby Európa prežila a zachovala sa ako civilizácia, musí bojovať nie s dôsledkami, ale s príčinami. Migračná kríza bude pokračovať dovtedy, pokým nadnárodné štruktúry a štruktúry národných vlád budú rozkladať a rozkrádať  na celom svete tých, ktorí nie sú schopní postaviť sa im na odpor.

Aká je tvoja voľba, Európa? Si za lúpež, alebo proti?

Autor: Jelena Ponomariovová

Zdroj: http://m.fondsk.ru/news/2015/09/07/stenka-na-stenku-ili-rokovoj-migracionnyj-bumerang-35213.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |