Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Os Paríž–Berlín–Moskva - chelemendik.sk

 

Os Paríž–Berlín–Moskva

2020-09-28  (18:30)

 - Os Paríž–Berlín–Moskva

11.6.2014


Nedávno francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy ponúkol Nemecku uzavrieť spojenectvo s Francúzskom. Podľa jeho názoru to pomôže pri reformácii EÚ, ktorá už dlhodobo stagnuje.

Ak by sa  podľa Sarkozyho spojili dve najväčšie ekonomické veľmoci EÚ, eurozóna by sa posilnila, čo by mohlo  zabezpečiť stabilitu v Európe.

Podľa všetkého EÚ začala mať podozrenie, že bola vytvorená výlučne podľa americkej mustry na to, aby si USA mohli zachovať kontrolu nad Európou.

Súčasná EÚ je projekt výlučne mondialistický (svetový, svetovládny), teda je včlenený do americkej unifikačnej globalizácie, v ktorej dochádza k „rozpúšťaniu sa“ národov v jednom taviacom kotle, zbavenom akýchkoľvek geopolitických funkcií a zameranom čisto na ekonomiku. Celý tento priestor je podriadený americkým globálnym záujmom, nemá nijakú samostatnosť a nijakú subjektívnosť.

Tento mondialistický projekt, ktorý Američania realizovali v Európe so zameraním na vytvorenie svetovej vlády, je v rozpore s projektom Európy národov. 

Európa národov je celkom iný projekt, kde sa subjektívnosť národov Európy zachovávala. Stierali sa iba hranice národných štátov, ale národ ako kolektívny subjekt si zachovával svoju identitu.

Nástup na posty lídrov európskych štátov takých euroatlantistov ako Sarkozy, Merkelová a teraz aj Hollande – znamenal definitívny prelom situácie v prospech USA, čo sa veľmi negatívne odrazilo tak vo vzťahu k Rusku, ako aj k EÚ a viedlo k ochladeniu vzťahov medzi Ruskom a Európou.

Po odchode Gerharda Schrödera a Jacquesa Chiraca v európskej vláde nezostali reálne sily, na podporu ktorých by sa mohlo Rusko spoľahnúť, čo hralo v prospech západne stratégie izolovať Rusko.

Prudké zhoršenie geopolitickej situácie okolo Ruska nie je spontánne. Jasne za ním vidieť cieľ: nepripustiť vznik mnohopolárneho sveta. Kremeľ sa ocitol v obkľúčení.

Franko-nemecká kontinentálna Európa za Chiraca a Schrödera bola jadrom zahraničnopolitickej legitímnosti Vladimira Putina, ktorý sa oprávnene dá označiť za europeistu a eurokontinentalistu. Preňho bola  takáto podpora  mimoriadne dôležitá.

Teraz už však aj samotná Európa pociťuje následky euroatlantizmu, ktoré likvidujú jej identitu. A ak aj taký proamerický politik ako je Sarkozy hovoril o nutnosti istej autonómie Európy pred atlantickou politikou USA, čo už potom hovoriť o ostatnej časti  európskej elity, ktorá nebola priamo kúpená USA.

Víťazstvo euroskeptikov v posledných voľbách do Europarlamentu je toho najvýraznejším potvrdením, ktorý zapadá do osnovy tzv. „povstania európskych národov“.

Francúzi si dnes uvedomujú, že Európa národov je to, čo by mohlo zachrániť identitu Európanov, ktorí sa pred našimi očami „rozpúšťajú“ v identite prisťahovalcov, ktorých objem prevyšuje všetky rozumné normy.

Preto Sarkozyho návrh prejsť k inému formátu Šengenu, tzv. Šengenu 2, ktorý by zamedzil migračný prílev do takých štátov ako Nemecko a Francúzsko, čo zabíja ich identitu. Takže toto je vlastne zašifrované v Sarkozyho poslaní.

Sám Sarkozy bol veľa rokov nútený pomáhať realizovať práve americkú stratégiu v EÚ. Podľa amerických plánov Európania sa majú zapojiť do línie proamerickej politiky a začať podporovať rusofóbske krajiny sanitárneho kordónu a prozápadné režimy v SNŠ, čo v posledných rokoch aj pozorujeme.

Výsledkom rýchlej integrácie do EÚ štátov nielen bývalej sovietskej Európy, ale aj štátov bývalého ZSSR sa stal nekonečný prílev imigrantov na európsky pracovný trh, už aj tak  presýtený  Arabmi a obyvateľmi tretieho sveta.

Dnes je prakticky reč o uzavretí uzatvorení vstupu   do Francúzska a Nemecka pre tých, ktorí sem prichádzajú z krajín bývalej východnej Európy. A to už nehovoríme o vzniku etnických enkláv, ktoré ohrozujú bezpečnosť pôvodného obyvateľstva európskych miest.

Tu si treba všimnúť, že podľa prieskumov amerických sociológov, spoločnosť, ktorá prijíma  môže bezbolestne integrovať nie viac než  10% prisťahovalcov za generáciu, teda 25 rokov. Keď imigračný prílev prevyšuje 10% , začínajú sa vytvárať etnické enklávy, ktoré sa v zásade neasimilujú a neintegrujú, ale žijú osobitne. Toto vytvára hrozbu politického separatizmu.

Takéto enklávy začínajú žiadať čoraz viac politických  práv a slobôd. Oficiálne používanie jazyka a zastupiteľstvo v orgánoch moci a všetko sa to končí podobne, ako napríklad v Kosove. Treba si uvedomiť, že práve výsledky konania Angely Merkelovej v Nemecku, Nicolasa Sarkozyho a Francoisa Hollanda vo Francúzsku v poslednch rokoch, viedli k tejto žalostnej situácii – v dôsledku otvorenej proamerickej pozície. Pritom po skončení studenej vojny v Európe boli evidentné tendencie hnutia k eurokontinentalizmu, vedúcemu Európu k nezávislej politike od atlantického zoskupenia na čele s USA.

Ak by sa táto tendencia zachovala, potom by atlantické spoločenstvo bolo nevyhnutné rozštiepené a krajiny západnej Európy by mohli robiť vlastnú politiku bez ohľadu na USA. Pritom piliermi eurokontinentalizmu vždy vystupovali práve Francúzsko a Nemecko.

Pre Rusko to bol nepochybne pozitívny faktor. Ruský prezident sa  prejavil ako stúpenec takejto koncepcie, podporujúc snahy EÚ o maximálnu nezávislosť od USA, V istom momente os Paríž-Berlín-Moskva sa začala veľmi jasne črtať, čo vyvolalo ozajstnú hystériu vo Washingtone.

Jednotlivo tieto krajiny nepredstavujú ohrozenie zahraničnej politiky USA. Ich zjednotenie by však zmenilo pomer síl. V USA sa seriózne začali venovať tomuto problému a najdôležitejším  krokom v tomto smere bola výmena politických elít vo Francúzsku a Nemecku, čo sa  Washingtonu aj podarilo. 

V Nemecku Američania s veľkou námahou, ale dokázali prekonať Schrödera a na post kancelára dosadiť proatlanticky naladenú Merkelovú.

Vo Francúzsku klasického gaullistu Chiraca vystriedal Sarkozy – typický predstaviteľ proamerickej lobby, ale na konci svojho pôsobenia už neuspokojoval záujmy USA a tak sa našla ešte proamerickejšia verzia – socialista Hollande.

Čo to všetko znamená? Nemecko v súčasnosti stojí na prahu separatistického oddeľovania – arabských, tureckých alebo iných etnických enkláv. To isté platí aj o Francúzsku, ktoré celkovo stratilo Paríž pre seba a nekontroluje jeho veľkú časť. A toto, samozrejme, zaviedlo európsky projekt v jeho terajšom americkom formáte do slepej uličky.

A to je koniec Európy ako historického javu, ako aj národov Európy – ako historických subjektov, ktoré sa menia na akúsi vriacu ľudskú biomasu, bez identity, pohlavia, bez nejakých kolektívnych ľudských vlastností. Mondialistická Európa predstavuje súbor biologických strojov na výrobu a spotrebu materiálnych produktov.

A predsa situácia nie je nezvratná. V prípade oddelenia dve najväčšie európskej ekonomiky, ktoré sú lokomotívami, sa stanú v podstate sebestačné. Tu treba podotknúť, že vznikajúce spojenectvo Nemecka a Francúzska je vlastne obnovenie tej geopolitickej osi, ktorá začala vznikať v okamihu amerického útoku na Irak.

Paríž-Berlín-Moskva je os odporcov americkej irackej kampane, ktorá celkovo mohla zmeniť mapu svetu, vytvoriac eurázijskú alianciu Ruska s Európou, ktorej lokomotívami sú Nemecko a Francúzsko.

Dnes počuť čoraz viac hlasov, najmä medzi euroskeptikmi  v prospech tohto, že Európa by sa mala orientovať práve na Rusko vo svojich geopolitických zameraniach. Teda aj ekonomickom,  pretože Rusko má veľa surovinových zdrojov, ale nemá vysoké technológie a priemyselné kapacity dostatočných pre ekonomický rast.

 Naopak Európa, je  nadmieru rozvinutá v technologickej a priemyselnej oblasti, ale nemá surovinové zabezpečenie pre prudší rast. Toto všetko umelo zdržiavajú USA, ktoré odsekávajú Európu od Ruska sanitárnym kordónom bábkových režimov vo Východnej Európe, verným USA a zónami nestability podobnými ako je dnes súčasná Ukrajina.

A práve s týmito režimami v súčasnosti nechcú byť v jednom  zoskupení Francúzsko a Nemecko, ktoré seriózne skúmajú perspektívy oslobodenia od amerického otroctva. 

Zdroj: inosmir.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |