Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Orbán obetuje demokraciu za reformy, tvrdí Financial Times - chelemendik.sk

 

Orbán obetuje demokraciu za reformy, tvrdí Financial Times

2020-05-25  (12:15)

 - Orbán obetuje demokraciu za reformy, tvrdí Financial Times


Údajne pripravovaná nová ústava poskytne maďarským občanom v zahraničí volebné právo.

Maďarský premiér Viktor Orbán svoj prejav o stave krajiny v pondelok predniesol s jeho typickým sebavedomím a s tým, že rok 2011 bude rokom obnovy Maďarska. Diskusie o mediálnom zákone, ktoré zatienili začiatok maďarského predsedníctva v Európskej únii, síce nadnes oslabli, pretrvávajú však obavy, že reformné snahy prinútia predsedu maďarskej vlády k "zriedeniu" demokracie, konštatoval britský denník Financial Times (FT).

FT pripomína kroky Maďarského občianskeho zväzu-Fidesz vlani po prevzatí moci, ktoré smerovali k získaniu vplyvu vo všetkých oblastiach, pričom mediálny zákon je z toho iba nepatrným zlomkom. Podľa tohto britského hospodársko-politického denníka maďarské osobnosti upozornili aj na to, že možno očakávať ďalšie potýčky Budapešti s Bruselom, zvlášť keď vláda predstaví novú ústavu.

Periodikum konkrétne vymenúva kroky Orbánovej vlády a okrem iného upozorňuje na to, že údajne pripravovaná nová ústava poskytne držiteľom maďarského občianstva v zahraničí volebné právo. Analytici tvrdia, že zrejme mnohí z dvoch miliónov krajanov by hlasovali za Fidesz, čo by poskytlo Orbánovej strane trvalú výhodu v krajine, ktorá ma necelých desať miliónov obyvateľov.

Fidesz a jeho priaznivci argumentujú tým, že sa snažia iba oživiť nefungujúci systém a ukončiť postkomunistickú premenu, ktorá bola počas ľavicovo-liberálnych vlád v období rokov 2002-2010 zastavená. Spochybnenie zaviazanosti Fideszu k demokracii ostro odmietol Orbánov hovorca Péter Szijjártó. "Žijeme v demokracii, naša strana sa zrodila, aby zabezpečila v krajine demokraciu. Nemyslím si, že je pekné z kohokoľvek strany spochybniť našu zaviazanosť voči demokracii," citoval FT hovorcu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |