Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Optimizmus posilňuje imunitu - chelemendik.sk

 

Optimizmus posilňuje imunitu

2019-12-05  (00:59)

 - Optimizmus posilňuje imunitu

Optimizmus imunitu posilňuje, pesimizmus naopak


Štúdia z Kentucky priniesla dôkazy o tom, že ako náhle začne človek žiť optimisticky, jeho imunita sa výrazne posilní a je schopný rýchlo zvládať i vírusovú infekciu .

Optimizmus skutočne zdraviu prospieva, zatiaľ čo pesimizmus ho podkopáva. Ako náhle sa ale dostaví pesimistická nálada, imunita sa oslabí a telo s liečením problémy.

Pritom nezáleží tak veľmi na strese , ale skôr na tom, ako naň reaguje človek psychicky. Pokiaľ sa hneď uvrhne do pesimistickej nálady, tak sa i imunita oslabuje a telo je náchylné na ochoreniaa poškodenia.

„Keď sa ľudia v našej štúdii cítili optimistickejšie, reakcia ich imunitného systému voči novej záťaži či infekcii bola silnejšia. Dokázali sme, že jedna osoba - majúca rovnakú osobnosť a gény - má rôzne reakcie imunitného systému, ak sa cíti viac , či menej optimistická,“ tvrdí profesorka Suzanne Segerstromová z University of Kentucky.

Pritom merať neurobiologický vplyv negatívnych emócií na imunitu je podľa nej jednoduchšie, než merať vplyv pozitívnych emócií.

Zdroj: adam.sk


Optimizmom k šťastnejšiemu životu

O tom, že pozitívne naladeným ľudom sa žije ľahšie, dnes už dávno nie je pochýb. Sú šťastnejší, zdravší a žijú veselší život. Či už patríte medzi optimistov alebo pesimistov, mali by ste mať na pamäti, že pozitívne myslenie v živote neovplyvňuje iba vašu psychiku, ale v podstatnej miere aj fyzické zdravie.


Zdravší život

Ak reagujeme na problémy negatívne, so stresom, vznikajú v našom tele látky urýchľujúce procesy starnutia a dokonca aj tvorbu rakovinových buniek. V tele optimistov sa tiež tvorí množstvo hormónov a rôznych substancií, ale tie ovplyvňujú zdravie pozitívne. Udržujú nás mladých, urýchľujú liečbu chorôb, ničia nádorové bunky, ba ešte aj zlepšujú osobné vzťahy, a tak optimisti nezlepšujú život iba sebe.
Vedci z kliniky Mayo v Rochestri, ktorí sledovali skoro tisíc ľudí počas tridsiatich rokov, zistili, že tí optimistickejšie naladení žijú o 20% dlhšie. Určitý podiel na tom má aj fakt, že pesimisti skôr prepadnú nezdravým návykom. Viac fajčia a pijú alkohol. Odborníci z Wisconsinskej univerzity zasa dospeli k záveru, že optimisti majú lepšiu imunitu a oveľa lepšie zvládajú stres. Vedci sa tiež zhodujú, že okrem toho lepšie zvládajú bolesť a majú nižšie riziko infarktu.

Väčšie úspechy v práci i v školePesimisti pri riešení úlohy alebo problému premýšľajú najmä nad chybami, ktoré by mohli spraviť a nad vecami, ktoré by mohli pokaziť. Optimisti na rozdiel od nich veria, že chybu nespravia a dúfajú, že úlohu hravo vyriešia. Tým pádom majú lepšie podmienky sústredenia sa len na prácu.
Odborníci odhadujú, že optimista má o 30% vyššiu pravdepodobnosť, že si skôr nájde dobrú prácu, ktorá ho bude baviť. Ich úspech v práci alebo v škole je väčší aj v súvislosti s vyššou mierou fyzickej kondície a celkového zdravia.

Prestup na iný vlak

Veľká časť pesimistov by určite najradšej presadla na optimistickú dráhu životom, avšak bránia im v tom negatívne myšlienky, ktoré ich prenasledujú počas dňa a ktorých sa ani pri každodenných činnostiach nevedia zbaviť. Aj napriek tomu, možnosť všetko zmeniť existuje. Napokon, pozitívne myslenie nie je vrodené. Naše životné postoje sú génmi ovplyvnené len na 25%. Zvyšok je na nás...

Ako sa stať optimistom

Pri dodržiavaní nasledujúcich rád si určite zdravšie myslenie jednoducho osvojíte a postupne sa dostane aj do vášho podvedomia:
 • Každé ráno začínajte s úsmevom a dobrým pocitom z prichádzajúceho dňa.
 • Sústreďujte sa hlavne na dobré veci a aj na malé úspechy.
 • Netrápte sa nad neúspechmi, ale svoje chyby použite na ponaučenie.
 • Nepodstatné veci vyžeňte rýchlo z hlavy, aby vám neznepríjemňovali deň.
 • Dôkladne zvažujte, ktoré problémy stoja za to, aby ste sa s nimi zapodievali.
 • Každý deň sa za niečo pochváľte a doprajte si prestávky na oddych.
 • Správajte sa priateľsky a otvorene aj k ľuďom, ktorých dobre nepoznáte.
 • Zaujímajte sa o iných a nezabúdajte na svojich priateľov.
 • Nevyhovárajte sa, že nemáte čas na zábavu. Stres z pracovného dňa treba rýchlo odbúravať.
 • Negatívnu kritiku neberte príliš vážne.
 • Viac sa spoliehajte na to, že veci dopadnú dobre.


  Zdroj: lifeart.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |