Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Opozičná koalícia nemá hlavu - chelemendik.sk

 

Opozičná koalícia nemá hlavu

2020-05-25  (12:12)

 - Opozičná koalícia nemá hlavu

Kde je vôľa, tam je cesto


Dag Daniš

Má to veľké oči, ale nemá to hlavu. Čo je to? Široká koalícia... Veľký volebný blok, ktorý miesi SDKÚ, vyzerá už z diaľky čudne. A hlavne dosť nereálne.

Paradoxné pritom je, že volebnej štvorkoalícii sú naklonené všetky zúčastnené strany: SDKÚ, SaS, Most-Híd a OKS. SDKÚ chce veľkou alianciou prekonať vlastnú slabosť. A odstrániť riziká, ktoré pre ňu predstavujú Sulík s Bugárom. Most-Híd prikývne na čokoľvek. Pretože si neverí. Kolíše tesne pri hranici 5 percent a bratstvo s OKS jej problém nijako nerieši. Na istotu je to málo. Dokonca aj Sulíkova SaS považovala štvorkoalíciu za zaujímavý nápad.

Projekt sa nakoniec zasekol tam, kde sa začal. V SDKÚ. Presnejšie povedané: v Sulíkových nárokoch na SDKÚ.

Sulík by volebný blok s SDKÚ privítal len v prípade, že by stranu do volieb viedla Radičová. Nie Mikloš, ktorý je pre SaS (a jej voličov) podobne problémový ako Dzurinda. Sulík to povedal Radičovej, keď rokoval s Radičovou. A povedal to aj Miklošovi, keď rokoval s Miklošom. Reči opreté o "keby" sú však v tejto fáze zbytočné. Až do konca februára nebude jasné, či sa SDKÚ rozhodne pre zmenu s Radičovou, alebo pre Dzurindov úkrok s Miklošom.

Táto otázka pritom nie je formálna, ale kľúčová. Ficove údery zrazili SDKÚ na kolená. Po odkrytí podvodného financovania stráca dôveru (celkom oprávnene). Podozrenia sú príliš vážne na to, aby sa dali prehliadať. Sulík si nemôže dovoliť vyčkávať. A zaťahovať do úpadku SDKÚ vlastnú stranu. Sulík má totiž - na rozdiel od Bugára - nielen politické ambície, ale aj politické nároky.

Navyše Sulík v tejto hre nemá čo stratiť. Ak stranícky boj o lídra SDKÚ vyhrá náhodou (veľkou náhodou) Radičová, SaS môže priskočiť k rozbehnutým koaličným rokovaniam. Aj tak by sa začali odznova. Ak vyhrá Mikloš (s Dzurindom), SaS môže urazenú (a mierne poníženú) Radičovú lákať na svoju kandidátku. Ak by ani to nevyšlo, stále môže ťažiť z morálneho úpadku SDKÚ, ktorý sa vysunutím Mikloša nezastaví.

SDKÚ si to so "superkoalíciou" pekne nakreslila. Ale zle to rozohrala. Kto nemá jasno v tom, ako očistí svoju povesť - a kto ho povedie do volieb - ten nemôže vyrábať víťazné volebné aliancie. A napínať bicepsy.

Zdroj: pravda.sk

 KNIHA O SPRAVODLIVOSTI - Predslov

2010-02-08  (23:41) [Edit Delete Unpublish]

 - KNIHA O SPRAVODLIVOSTI - Predslov

Sergej Chelemendik

KNIHA O SPRAVODLIVOSTI

Predslov


Svätý Augustín v 4. storočí povedal, že „pri absencii spravodlivosti sa štát mení na obyčajnú zbojnícku bandu...“.

Svätý Augustín si asi sotva dokázal predstaviť, že štát „pri absencii spravodlivosti“  raz  môže zo „ zbojníckej bandy“   vyrásť    v celosvetové monštrum, regiment ziskuchtivosťou  pomätených „nespravodlivých vládcov“,  ktorí ľudstvo vedú ku vzájomnému vyhubeniu nebývalých rozmerov.

  - DINOSAURY SLOVENSKEJ POLITIKY

Sergej Chelemendik

DINOSAURI SLOVENSKEJ POLITIKY

 

V známom filme  sa Jurským parkom označovala  rezervácia dinosaurov kdesi na ostrove, kde prehistorické dinosaury, ktoré sa nejakým zázrakom zachránili, priniesli hrdinom filmu veľa nových nezabudnuteľných pocitov.

 Čo s tým má spoločné slovenská politika?

 

 


 - KTO BUDE ĎALŠÍ?

Veľa rokov som nepísal o slovenskej politike, ale pri pohľade na udalosti posledných dní si kladiem otázku, či to bolo správne. Čo ak náhodou  sú moje texty o slovenskej politike potrebné a užitočné?

Ešte ani nestihol poriadne vyschnúť „elektronický atrament“ eseje Dinosauri slovenskej politiky, keď nastalo epochálne zemetrasenie na slovenskej politickej scéne, ktoré Fico opísal približne takto: ukázalo sa, že stačili dve tlačové besedy (mali sa na mysli jeho vlastné vystúpenia o korupčnej minulosti  SDKÚ), a Dzurinda „pustil do gatí“.

Pokúsim sa prebiehajúce udalosti opísať trochu literárnejším  a elegantnejším štýlom.

Predstavme si veľký ponurý palác, kam dôvtipný detektív vyšetrujúci zločiny, Hercule Poirot,  listami pozve účastníkov jedného veľkého zločinu storočia – slovenskej privatizácie.
Hostia sa zišli, porozchádzali do svojich izieb, nastala noc, keď sa zrazu ozval srdcervúci výkrik.  Uprostred veľkej obradnej sály ležala s podrezaným hrdlom mŕtvola jedného z hlavných podozrivých, predčasne šedivého a neúmerne svojmu veku vyschnutého strýčka Mikuláša.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |