Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Opozícia odmieta aj Kaddáfího deti - chelemendik.sk

 

Opozícia odmieta aj Kaddáfího deti

2020-05-25  (12:11)

 - Opozícia odmieta aj Kaddáfího deti
 
Taliansko ako tretia krajina (po Francúzsku a Katare) oficiálne uznala samozvanú líbyjskú povstaleckú radu. A to v čase, keď minimálne dvaja Kaddáfího synovia ponúkajú výmenu za svojho otca na poste líbyjského lídra.

Povstalci sa dostali k mestu Briga, ktoré je už niekoľko dní miestom prudkých prestreliek.
 

Taliansko ako tretia krajina (po Francúzsku a Katare) oficiálne uznala samozvanú líbyjskú povstaleckú radu. A to v čase, keď minimálne dvaja Kaddáfího synovia ponúkajú výmenu za svojho otca na poste líbyjského lídra. Opozícia v Bengázi to však odmieta. Proti výmene tvárí v rámci jednej rodiny je aj Európska únia.

"S plánom odstránenia Kaddáfího prišli jeho synovia Sádí a Sajf," informoval bez podrobností plánu denník The New York Times. Plukovníkovi potomkovia tak robia práve

Kaddáfí má celkovo sedem synov a skoro všetci sú zastúpení v mocenských štruktúrach alebo ozbrojených silách. Najhorúcejším kandidátom na líbyjský najvyšší post bol dlhodobo Sajf, ktorého vždy považovali za prozápadného politika. Z iného cesta sú však bratia Chámis a Mutasí, ktorí sú stúpencami tvrdej línie. Druhý z nich je vraj hlavným Sajfovým konkurentom v zápase o nástupníctvo po otcovi.

Inú predstavu o budúcom vedení Líbye majú v Bengázi, bašte vzbúrencov. "Sme kategoricky proti akémukoľvek odovzdaniu moci niektorému z Kaddáfího synov," cituje agentúra AFP Šamsedina Abdulmelaha, predsedu líbyjskej povstaleckej rady. Ako zdôraznil, synovia spolu s otcom musia opustiť Líbyu ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov. Povstalcov podľa pozorovateľov povzbudilo pondelkové rozhodnutie Talianska uznať dočasnú národnú radu za výhradného predstaviteľa Líbye. Informoval o tom šéf diplomacie Franco Frattini a zároveň nevylúčil možnosť vyzbrojiť vzbúrencov ako "krajné opatrenie". Diplomatické kontakty s radou nadviazali aj Británia a USA. Oficiálne ju však neuznali. Portugalská vláda samozvanú radu uznala za predstaviteľa Líbye, zatiaľ však bez oficiálneho oznámenia.

V pondelok rebelanti postúpili k ropnému prístavu Briga, ktorý je už niekoľko dní miestom prudkých prestreliek. Ako informoval spravodajca BBC, vzbúrenci sú oveľa organizovanejší ako v minulosti. Potvrdil to aj Alexandr Koc, spravodajca Komsomolskej pravdy, ktorý je s fotoreportérom Dmitrijom Stešinom v prvej línii na strane povstalcov. "Na rozdiel od minulosti vzbúrenci nerozptyľujú svoje sily po celej šírke na východe. Skoncentrovali sa asi na 10-kilometrovom úseku frontu," informovali Rusi s tým, že Kaddáfího jednotky sa pokúšajú cez púšť dostať do tyla rebelantov, aby tak odrezali prísun narýchlo vycvičených nových síl smerujúcich z Bengázi.

Vymení niekto z nich plukovníka?

Miláčik otca

Ajša je advokátka. Pracovala v skupine obhajcov irackého prezidenta Saddáma Husajna. V roku 2008 obhajovala aj irackého novinára Muntadara Zajdího, ktorý hodil do prezidenta Busha topánku. Od roku 2009 pôsobila pri OSN ako veľvyslankyňa dobrej vôle. Vo februári ju však odvolali, pretože neodsúdila zásahy líbyjského režimu proti demonštrantom. Vydala sa za bratranca svojho otca.

Futbalista

Štyri roky a necelých pätnásť minút na ihrisku. Sádí Kaddáfí odchádzal do talianskej série A ako veľká posila, ktorú tam však dotlačil líbyjský vodca. Kariéru mal krátku. Na hraciu plochu sa takmer nepozrel. Putoval z klubu do klubu. (Perugia 2003-2005, Udinese 2005-2006 a Sampdoria 2006-2007). Nakoniec skončil v Hollywoode, kde financoval za dva milióny dolárov remake nemeckého thrilleru The Experiment. Viac ho však preslávila kauza "sekery" v jednom talianskom hoteli. Za mesačný pobyt so sprievodom "zabudol" zaplatiť 392-tisíc eur.

Márnotratný syn

Mutasím Kaddáfí je od minulého roku šéfom líbyjských národných bezpečnostných síl. Vraj má politické ambície a dokáže byť oveľa brutálnejší ako jeho brat Sajf Islám. V médiách sa zviditeľnil, keď na novoročnom večierku zorganizovanom na karibskom ostrove St. Barts mu na objednávku zaspievala za 1,5 milióna dolárov americká speváčka Beyoncé.

Fanatik

Najstarší Kaddáfího syn Muhammad nemá vraj politické ambície. Šéfuje Líbyjskému olympijskému výboru a je riaditeľom spoločnosti ovládajúcej mobilné a satelitné prepojenie v krajine. Zviditeľnil sa najmä kritikou pápeža Benedikta XVI., ktorý počas návštevy Nemecka (september 2006) rozčúlil moslimov kritikou ich náboženstva. Podľa saudskoarabskej tlače Muhammad reagoval konštatovaním, že "pápeža teraz môže ospravedlniť iba jeho konvertovanie na islam".

Prominent

Uhladený a moderný Sajf al Islám je predstaviteľom novej Líbye. Mal by byť vraj nástupcom plukovníka. Považujú ho totiž za prívetivú tvár svojho otca. Sajf Islám je prominentné dieťa Kaddáfího rodiny. Plynulo hovorí po anglicky, obleky mu šijú v Taliansku a doktorát získal na London School of Economics. Svoje znalosti uplatnil v rozsiahlej štúdii systému reforiem. Podľa odborníkov je naivná. Vraj v prejavoch sa nápadne podobá otcovi.

Problémový násilník

Hannibala spájajú s viacerými násilnosťami. Pre výtržnosti v luxusnom londýnskom hoteli musela zasahovať polícia. V Paríži zase vraj zbil tehotnú priateľku a v roku 2008 ho aj s kamarátkou zatkli vo Švajčiarsku. Dôvodom bol útok na dvoch vlastných sluhov. Prepustili ho na kauciu, ale prípad sa odzrkadlil na zhoršení vzťahov Tripolis - Bern. Podľa Hannibala "Švajčiarsko je mafia, ktorá by sa mala rozpadnúť".

Šéf špeciálnych jednotiek

Silou nešetrí ani Chamís. Velí špeciálnym jednotkám. Ich príslušníkov vraj školili v Rusku. Bol to vraj práve Chamís, kto mal na starosti potlačenie vzbury v Bengázi a dal povel na bombardovanie demonštrantov z vrtuľníkov a lietadiel.

pravda.sk

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |