Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Opička tromfla finančníkov - chelemendik.sk

 

Opička tromfla finančníkov

2020-07-08  (16:45)

 - Opička tromfla finančníkov

Najlepší hráč na burze? Opička


Najlepším hráčom na burze môže byť aj cirkusová opička. Vyplýva to z experimentu, ktorý uskutočnil ruský hospodársky časopis Finans. Balík akcií , ktorý náhodne vybralo zvieratko, počas roku dosiahol vyššie výnosy ako väčšina renomovaných investičných fondov.

Opička Lukerija z jedného moskovského divadla si pred rokom za prítomnosti svojej cvičiteľky a deviatich finančných expertov vybrala osem z 30 kociek reprezentujúcich ponuku akcií na burze. Medzi ne bol rozdelený virtuálny milión rubľov. Ďalších dvanásť mesiacov redaktori časopisu sledovali, ako sa darí opičkiným „investíciám“ na moskovských burzách RTS a MMVB.

Zatiaľ čo burzové indexy v období medzi 15. decembrom 2008 a 15. decembrom 2009 vzrástli o 107, respektíve o 103 percent, Lukeriin balík akcií sa zhodnotil o celých 194 percent. Opičku dokázalo prekonať len 18 z 312 investičných fondov, čiže zvieratko dokázalo obohrať 94 percent hráčov na burze.

Primát mal podľa expertov mimoriadne šťastnú ruku pri výbere akcií štátnej sporiteľne Sberbank, zatiaľ čo rast pri ostatných položkách sa pohyboval „v rozumnom rozmedzí“. Otázkou však je to, ako by Lukerija dopadla, keby nečelila expertom, ale 312 iným opičkám. Pred rokmi sa takýto experiment realizoval aj v Spojených štátoch, s podobným výsledkom. Opica sa ukázala múdrejšia ako 70 percent investorov.

opicka

Pokiaľ však ide o reálne peniaze, v uplynulom desaťročí si na burze RTS najlepšie počínal švédsky fond East Capital Russia, ktorý svojim klientom dokázal zaistiť výnos (v dolároch) vo výške 1 524 percent, zatiaľ čo index burzy vzrástol o 697 percent. Druhú priečku zaujal tiež švédsky Rysslandsfond s výnosom vo výške 962 percent a tretí bol fínsky fond FIM Russia, ktorého výnos dosiahol 839 percent. Aj v tomto prípade sa najlepšie investície nachádzali inde, ako ich na prelome rokov 1999 a 2000 videla väčšina analytikov, vtedy okúzlená rýchlym rastom akcií technologických spoločností na amerických burzách. Keby investor vtedy poslúchol najpopulárnejších, z tisícky dolárov by mu teraz v najlepšom prípade zostalo 430 dolárov, v horšom nula.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |