Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Olympiáda v červených číslach - chelemendik.sk

 

Olympiáda v červených číslach

2020-01-15  (17:41)

 - Olympiáda v červených číslach

2.8.2012


OH v Londýne budú stratové. K takému záveru došli experti po porovnaní obrovských výdajov usporiadateľov s počtom turistov, ktorých z predpokladaného počtu pricestovala do hlavného mesta iba tretina.

 

Podľa predpokladov malo Londýn počas prvého týždňa navštíviť približne 300 000 turistov, bohužiaľ ich počet dosiahol len 100 000. Ak však vezmeme do úvahy špecifium a dĺžku celého turnaja, môžeme v najbližších dňoch očakávať mierne zlepšenie. Napriek tomu je už teraz jasné, že londýnska olympiáda bude stratová, myslí si riaditeľ spoločnosti ALOR, Sergej Chestanov.

- Organizátori londýnskej olympiády mali v pláne zarobiť približne 10 miliárd libier. Reálna suma však bude nižšia ako desatina tejto čiastky. Dôvodom tomu sú  napríklad náklady využité na rozvoj infraštruktúry a zvýšenie bezpečnostných noriem – tie presiahli plánované výdavky desaťnásobne. Organizátori sa teda budú musieť zmieriť so stratami, ktorých váhu bude pravdepodobne niesť štát. A ako už ukázali aj Olympijské hry v Pekingu, olympiáda sa postupne mení z prostriedku na zarábanie peňazí na podujatie, ktorého jediným plusom zostáva zvýšenie prestíže organizujúcej ho krajiny.

Optimistické odhady organizátorov pred začiatkom olympiády nezahrňovali špecifiká daného podujatia. Ide totiž o dlhý turnaj, v ktorom súčasne prebieha množstvo súťaží a tak sa množstvo záujemcov namiesto toho, aby sa trápili kam ísť, rozhodlo sledovať olympiádu z pohodlia svojho domova.

Za nízky počet turistov môže v neposlednom rade aj fakt, že na rebríčku najdrahších miest sveta zaberá Londýn popredné miesto. Hotely, kaviarne a aerolínie pred olympiádou zvýšili svoje ceny, čo odradilo turistov, ktorých šport zaujíma až v druhom rade.

Najviac sú však olympiádou sklamaní bankári. Tí sa netrápia politickou rétorikou, ani prestížou a ich jediným záujmom sú peniaze. V druhom štvrťroku tohto roka zaznamenala britská ekonomika pokles o 0,7%. Popritom sa celým svetom ozýva škandál banky Barclays, ktorej šéf a niekoľkí pracovníci boli obvinení z manipulácie s kľúčovou pre medzinárodný trh pôžičkovou úrokovou sadzbou LIBOR. A tu už nepomôže ani olympiáda, nech je akokoľvek úspešná.

 

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |