Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Okolo sveta v elektromobiloch - chelemendik.sk

 

Okolo sveta v elektromobiloch

2020-01-21  (14:53)

 - Okolo sveta v elektromobiloch

22.10.2013

 

Odhodlanie skupiny Enel v oblasti elektromobility predstavuje viacero iniciatív odštartovaných po celom svete, s elektromobilmi a dobíjacími stanicami objavujúcimi sa v Európe a Latinskej Amerike. Jedným z najnovších je pilotný projekt Zem2ALL v Malage.

Pilotný projekt Zem2All zrealizovala skupina Enel prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Endesa v španielskej Malage. Projekt s rozpočtom 60 miliónov eur počas 4 rokov zahŕňa vybudovanie 229 dobíjacích staníc a dodávku 200 elektromobilov. Strategicky umiestnené rýchlodobíjacie stanice umožnia 80% dobite za menej ako 30 minút. Navyše, bude tiež nainštalovaných šesť V2G (vehicle-to-ground) dobíjacích staníc, ktoré umožňujú automobilom dodávať elektrinu z článkov späť do siete.

Vďaka Zem2All spoločnosť získa podrobné údaje o dopade vplyve týchto technológií na elektrickú sieť. Bola tiež zriadená telefonická linka a webová stránka, ktorá obsahuje potrebné informácie pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o projekt.

Spustenie projektu Zem2All potvrdzuje záväzok skupiny Enel rozvíjať a rozširovaniu využitia technológie elektromobility, inteligentného dobíjania  a rýchleho dobíjania, regulačných štandardov, rozvoja siete a inteligentných sietí), ako aj komerčných experimentov (výskum a vývoj, dohody s výrobcami a miestnou samosprávou na pilotných projektoch).

A tento záväzok už priniesol dobré výsledky v Latinskej Amerike. Napríklad, v Kolumbii hrá elektrodoprava dôležitú úlohu v strategickom pláne spoločnosti Endesa. Endesa plánuje dodať 250 elektromobilov pre mestskú dopravu a spustila program elektrických taxíkov v Bogote. Príkladom je aj program e-bicyklom do práce, v ktorom sa požičiava elektrobicykel na prepravu zamestnancov.

Skupina tak isto podpísala dohody o e-mobilite s Mitsubishi v Peru a Chile: v Peru Edelnor uviedlol na začiatku mája prvé e-MiEV automobily, ktoré majú dojazd 150 km na jedno nabitie a v Chile spoločnosť Chilectra robí to isté, zároveň sa inštalujú dobíjacie stanice.

 

Zdroj: http://www.seas.sk/sk/media/spravy/aktuality/novinka-detail/_okolo-sveta-v-elektromobiloch


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |