Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Okno do duše SDKÚ - chelemendik.sk

 

Okno do duše SDKÚ

2020-05-25  (12:06)

 - Okno do duše SDKÚ

29.11.2010

Peter Javůrek  

Nevedno, či si Mikuláš Dzurinda svoju prvú reakciu na výsledky komunálnych volieb pripravoval vopred, alebo či to bol len okamžitý nápad. V skutočnosti na tom nezáleží.

Jeho slová z nočného povolebného brífingu: "Prehrali sme tieto voľby. Aj remeselník niekedy predá a niekedy nepredá. Dnes sme nepredali, mrzí ma to," môžu slúžiť ako malé okienko do duše SDKÚ aj bez toho, aby boli vyslovené na legendárnej pohovke u Sigmunda Freuda.

Skutočný remeselník vie, že kým čosi "predá", musí to najprv "vyrobiť". Remeselníkom, ktorí celú svoju energiu vrhnú do fázy predaja, pričom je im takmer ľahostajné, čo to vlastne chcú predať, sa hovorí obchodníci s teplou vodou. V tom lepšom prípade. V horších prípadoch sa hovorí o podvodníkoch.

Po rokoch vlády v Bratislave, v atmosfére všeobecného znechutenia z jej kšeftov mala pravica nie zaručenú, no určite lepšiu možnosť, ako sa pokúsiť neprehrať: nájsť a podporiť nejakého nezávislého kandidáta. Rukolapným dôkazom, že taká možnosť existovala, je víťazstvo nezávislého Petra Gogolu v Banskej Bystrici, ktorý s podporou pravice zvíťazil v doteraz saktorovskej bašte Smeru. A, samozrejme, dôkazom, že je lepšie nepriamo vyhrať, než priamo prehrať, je aj dobrá nálada v Smere, ktorý urobil presne to isté v prípade Milana Ftáčnika.

Lenže nebola by to SDKÚ, keby nechápala ako záležitosť prestíže mať vlastného kandidáta a urobiť z neho kandidáta koaličného. Magda Vášáryová by bola možno silnou kandidátkou niekedy v 90. rokoch minulého storočia. Symbolizovala by odstup Bratislavy od vtedy mečiarovského Slovenska a pre úspech jej kampane mohol byť imidž "My sme Bratislava" postačujúci. V roku 2010 to bolo veľmi málo.

Fáza "predaja" bola potom úplnou katastrofou. Naozaj niekto v koalícii uveril, že väčšinu voličov v Bratislave po uši zadlženejoslovia šitíčka, vyžehlené košele a podobne plytké "kreatívne" nápady? Alebo, že sa obyvatelia eldoráda developerov na Dunaji uspokoja s uistením, že pani Magda pozná pani Ivetu a pánov ministrov vo vláde, a preto bude v Bratislave blahobyt? Takáto kampaň mohla mať iba jeden účinok – nezakryla, ale, naopak, zdôraznila Vášáryovej nižšiu spôsobilosť viesť magistrát autonómne v porovnaní s Milanom Ftáčnikom. Útoky na Jána Budaja ako "trójskeho koňa Ftáčnika a Fica", od čoho sa Vášáryová musela dištancovať, boli už len trápnou bodkou na záver.

Nielen Vášáryová, ale aj iní kandidáti pravice, ktorí v sobotu neuspeli, môžu rozmýšľať, či ich teší, že boli vlastne produktom, ktorý sa predával. Lídrom vládnej koalície možno prostredníctvom Dzurindu odkázať: Dnes ste "nepredali" a mrzí vás to. Nuž nabudúce sa skúste sústrediť viac na "výrobu".

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2010-11-29  (09:31)
50%  
mínus plus
  To čo chýba Dzurindovi aj celému SDKÚ je predovšetkým určitá dávka sebareflexie v súvislosti so svojím 8 ročným pôsobením na politickej scéne.


strelec   |   2010-11-29  (10:42)
50%  
mínus plus
  Tieto voľby ukázali to čo v ČR voľby do senátu - parlamentné voľby bol podraz a marketingový oblb voliča. Naletel novým stranám a pod. ťahom teraz sa prebral, čiastočne. Strany ako Sas jasne ukázali, že nielenže nemajú členskú základňu, ale ani viac ľudí na kandidátku. Je to proste hŕstka dobrodruhov a rabovačov. SDKU ukázalo svoju úplnú úbohosť. Dostalo sa spolu s KDH do stavu v akom boli súdruhovia. Začali veriť v svoju veľkosť a patent na rozum. Najsmiešnejšie sú keci Mesežnikova, Leška a spol. ako napr. Vašáryová má s Budajom spolu viac, pred voľbami bol Ftáčnik smerák teraz je nezávislý. Škoda len, že čas ich konca ešte nenastal, ešte si "užijeme".

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |