Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Odpočúvaných je 10 miliónov Talianov - chelemendik.sk

 

Odpočúvaných je 10 miliónov Talianov

2020-06-04  (04:40)

 - Odpočúvaných je 10 miliónov Talianov

Odpočúvaných je 10 miliónov Talianov, tvrdí Berlusconi

RÍM. Telefonické hovory až desiatich miliónov Talianov sú odpočúvané, vyhlásil v sobotu taliansky premiér Silvio Berlusconi, ktorý sa takýmto spôsobom snaží obhájiť kontroverzný zákon o obmedzení policajného odpočúvania a zákaze zverejňovania informácií o vyšetrovaní trestných činov. Vo videoodkaze označil "odpočúvateľskú kultúru" na Apeninskom polostrove za "nevídanú" v porovnaní s ostatnými krajinami.

Berlusconi si v tejto súvislosti pomohol štatistikou hovoriacou o 150 tisícoch odpočúvaných telefónoch, pričom ak sa z každého z nich uskutoční hovor s 50 rôznymi ľuďmi, celkovo to dáva 7,5 milióna. A môže to byť pokojne aj 10 miliónov, a preto som proti "systematickému zneužívaniu a zverejňovaniu nahratých rozhovorov" v médiách, dodal Berlusconi.

Taliansky senát minulý týždeň veľkou väčšinou schválil zákon o obmedzení policajného odpočúvania a zákaze zverejňovania informácií o vyšetrovaní trestných činov. Pred vstupom do platnosti ho ešte musí schváliť aj dolná komora. Podľa normy budú môcť sudcovia nariadiť odpočúvanie, len ak majú vážne dôkazy, že bol spáchaný trestný čin. Odpočúvanie bude musieť schváliť panel troch sudcov a môže trvať najviac 75 dní. Odpočúvanie zákonodarcov a kňazov si bude vyžadovať zvláštne povolenie.

Médiá budú mať zakázané zverejňovať záznamy nahrávok či vypočúvaní a nebudú môcť o prípade informovať, kým sa neukončí predbežné vyšetrovanie. To môže v Taliansku trvať aj niekoľko rokov. V prípade porušenia zákona hrozí vydavateľom pokuta až 450 000 eur a novinárom v istých prípadoch až tri roky väzenia.

Taliansko patrí medzi demokratické krajiny s najvyšším počtom odpočúvaní na svete. Len minulý rok polícia odpočúvala asi 120 000 osôb. V médiách sa pravidelne objavujú prepisy odpočúvania najvyšších politických predstaviteľov.

Zdroj: SITA 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2010-06-21  (19:03)
50%  
mínus plus
  Hmm... občas sa médiami mihne správa, že ten a ten bol stíhaný za "extrémizmus" alebo za "nactiutŕhanie" za nejaký krátky príspevok, ktorý len tak mimochodom napísal na internete. Keď vezmeme do úvahy obrovské množstvo rôznych internetových fór a chatov, vznikne zaujímavá otázka: DO AKEJ MIERY SÚ VŠETKY TIETO FÓRA, A INTERNET AKO CELOK, MONITOROVANÉ??? Zjavne veľmi intenzívne - potom ale musí na tom monitoringu pracovať veľmi značné množstvo ľudí, o technickom vybavení ani nehovoriac...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |