Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Odmietnutie solidarity bude mať pre Bratislavu "katastrofálne politické následky". - chelemendik.sk

 

Odmietnutie solidarity bude mať pre Bratislavu "katastrofálne politické následky".

2020-02-23  (05:20)

 - Odmietnutie solidarity bude mať   pre Bratislavu "katastrofálne politické následky".

 Európske denníky sa pohoršujú nad Slovenskom za to, že sa Grécku obrátilo chrbtom. Slovensko podľa rakúskeho denníka Kurier "nehanebne porušilo pravidlá EÚ", keď odoprelo pomoc zadlženému Grécku.

Európske denníky sa pohoršujú nad Slovenskom za to, že sa Grécku obrátilo chrbtom. Slovensko podľa rakúskeho denníka Kurier "nehanebne porušilo pravidlá EÚ", keď odoprelo pomoc zadlženému Grécku. Odmietnutie solidarity bude mať podľa denníka pre Bratislavu "katastrofálne politické následky". O dosahoch pre Slovensko píšu aj ďalšie denníky. Der Standard, naopak, pripomína vysoké vojenské výdavky Grécka, ktoré podľa neho mohli byť prekážkou pomoci.

Podľa Kuriera Slovensko odmietnutím pôžičky Grécku urazilo úniu. "V histórii spoločnej meny euro sa to ešte nestalo. Jedna krajina, v tomto prípade Slovensko, nehanebne poruší pravidlá klubu a odoprie europartnerovi solidaritu. Princíp EÚ, a to vzájomná pomoc, Slovensko skrátka nezaujíma," napísal Kurier.

Novej pravicovo-liberálnej vláde premiérky Ivety Radičovej to podľa rakúskeho denníka môže priniesť nacionalistickú a populistickú obľubu. Podľa Kuriera si partneri na postoj Bratislavy spomenú, ak raz bude potrebovať pomoc.

Aj podľa švajčiarskych Neue Zürcher Zeitung môže mať rozhodnutie pre Slovensko politický dosah. "Partneri Bratislavy v eurozóne a Rade ministrov budú Slovensku dlho mávať pred nosom tým, že solidaritu môže žiadať iba ten, kto je pripravený v núdzi dávať," uviedol denník.

Postoj Slovenska však nebude mať finančný účinok ani na záchranný balíček pre Grécko, ani na čerpanie európskych dotácií Slovenskom. "Takéto finančné sankcie nemajú v tomto prípade nijaký právny základ," pripomenul Neue Zürcher Zeitung.

Rakúsky denník Die Presse podotýka, že premiérka Radičová kritizovala predchodcu Roberta Fica za prísľub pomoci Grécku v predvolebnej kampani, a preto sa "obáva, aby pri zmene kurzu nestratila pred verejnosťou tvár".

"Sú to predovšetkým enormné výdavky balkánskej krajiny na zbrojenie, ktoré u mnohých narážajú," napísal Der Standard, ktorý pripomenul, že Grécko je piatym najväčším vývozcom zbraní na svete a má najväčšiu armádu z krajín únie. Vojenské výdavky zadlženej krajiny dosiahli vlani 2,8 percenta HDP, v minulosti to boli až štyri percentá.ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Shaolin   |   2010-08-14  (16:42)
50%  
mínus plus
  teraz sa to pekne ukazalo, ze komu prisluhuju. Schovavaju sa akoze za zaujmy Slovenska, ale je to uplne inac, prisiel prikaz od Georga Sorosa, aby sa utocilo na euro, kde je snaha, aby padlo skor ako dollar...., takze nasa pravica je teraz take kamikadze :))


danica   |   2010-08-14  (22:05)
50%  
mínus plus
  to je zaujimavy pohlad na vec, Shaolin


universal   |   2010-08-14  (23:13)
50%  
mínus plus
  Pre Danicu.
Taká bola režia už i v predvolebnej kampani.Tento povel sa ako jediný plní i po volbách.Ostatné sľuby boli podľa premierky iba nezáväznou "predvolebnou rétorikou".


Oracle 911   |   2010-08-15  (09:47)
50%  
mínus plus
  Parafrázujem ľudovú múdrosť:
Kde nič nie je, tam len Brusel berie.

Pre universal:
Každý predvolebný sľub je len "nezáväzná predvolená rétorika", nie je to len doména pravice ani lavice, otázne je vždy koľko z tých sľubov môžu alebo sú ochotný dodržať.


universal   |   2010-08-15  (19:17)
55%  
mínus plus
  Pre Oracle 911
Určite, že pre našu" demokraciu "plenie sľubov nie je podstatné.Podstatná je účasť voličov na voľbch, čim sa všetko zahladzuje a to pre pravicu,lavicu.Sorošova režia, ktorej slúži naša "pravica" vak vyžaduje viac.Jej direktívy sa plnia, nezávisle od toho čo pravica môže, alebo je ochotná plniť.


anton47   |   2010-08-16  (11:28)
50%  
mínus plus
  Považujem sa za normálneho (dobrého) Slováka. Je mi však na smiech,keď vidím "napínanie hrude" slovenských politikov. Päťmilionový štát bude mať v EU a vo svete vždy len váhu 5 mil. Ak chceme dosiahnuť viac, bez spojenectva s inými národmi to asi nepôjde. S ktorými ? Diskutéri svážte sami a podľa toho sa v nasledujúcich voľbách rozhodujte, resp ak je to možné vplývajte na svoje okolie ! ! !


lidinka   |   2010-08-21  (12:22)
50%  
mínus plus
  Súhlasím s názorom, že 5 mil.štát v EÚ zbytočne napína svaly,- (teda pravicová vláda)ale veľmi rýchlo sa nám takéto ich nedbalé riešenie vypomstí a doplatíme naň všetci bez výnimky ak budeme v budúcnosti potrebovať pomoc my-teda SR a Brusel sa nám otočí chrbtom. To ale bude potom radosti hmm!

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |