Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Odeský Osvienčim - chelemendik.sk

 

Odeský Osvienčim

2020-09-28  (18:29)

 - Odeský Osvienčim

4.5.2014

V ukrajinskom meste Odesa (južná oblasť krajiny, významný čiernomorský prístav) bol vyhlásený trojdňový smútok za obete bezprecedentných pouličných stretov medzi nacionalistami a priaznivcami federalizácie Ukrajiny.

V dôsledku nepokojov a požiaru v budove v centre mesta prišlo o život viac ako 40 ľudí, približne 200 ďalších vyhľadalo lekársku pomoc. Podľa názoru Ruska sú za spáchané zločiny v Odese zodpovedné súčasné kyjevské úrady. „Zločincami sa stávajú tí, ktorí považujú kyjevskú juntu za legitímnu“, vyhlásil hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Požiar v Dome odborových zväzov na odeskom námestí Kulikovo pole bol včera večer tragickým vyvrcholením nepokojov, ktoré z hľadiska napätosti pripomínali udalosti v Kyjeve spred dvoch mesiacov. Nezákonný uličný pochod usporiadaný extrémistami z tamojších nacionalistických skupín a futbalových fanúšikov pod heslom „Jednotná Ukrajina!“ sa zavŕšil stretmi so zástancami federalizácie krajiny, ktorí si pred určitým časom zriadili tábor na námestí Kulikovo pole. Podľa novej ukrajinskej „revolučnej tradícii“ sa používali kamene, baseballové pálky a molotovove kokteily. Polícia sa pokúšala rozdeliť bojujúce strany, no konala pasívne a nerozhodne. Nakoniec sa radikálom z tzv. Pravého sektora podarilo podpáliť tábor aktivistov a neskôr aj Dom odborových zväzov, kde sa ukrývali tí, ktorí nesúhlasia s politikou súčasnej kyjevskej vlády. Niekoľko ľudí zhorelo zaživa, iní sa otrávili dymom. Ľudia dokonca skákali z okien, len aby unikli ohňu. Podľa očitých svedkov dorazili hasiči na miesto len o pol hodiny po vzbĺknutí požiaru.

Moskva považuje podľa vyhlásenia MZV RF tragédiu v Odese za prejav trestnej nezodpovednosti kyjevských úradov, ktoré „podporujú bezočivých ultrapravicových radikálov, ktorí páchajú násilie na priaznivcoch federalizácie a skutočných ústavných zmenách v ukrajinskej spoločnosti“.

Šéf komisie Štátnej dumy Ruska pre SNŠ Leonid Sluckij prirovnal udalosti v Odese k nacistickým zločinom. „Je to nový Osvienčim“, myslí si poslanec. Prvý krymský podpredseda vlády Rustam Temirgalijev tiež pripomenul, že „poslednýkrát upaľovali ľudí na Ukrajine zaživa práve nacisti v priebehu druhej svetovej vojny“.

Strety s veľkým počtom obetí v Odese znamenajú, že Ukrajina je doslova na pokraji občianskej vojny, myslí si námestník šéfa Inštitútu členských krajín SNŠ Vladimír Žarichin. Podľa jeho názoru sa ukrajinskí pravicoví radikáli cítia byť na okraji politického diania a túžia po väčšom vplyve. Je pre nich výhodné, aby krajinu zasiahla občianska vojna. Žarichin je tiež presvedčený, že USA sa určite potešia vzniku nového Somálska v strede Európy pri ruských hraniciach.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov zas vyhlásil, že po tragických udalostiach v Odese už Rusko ani žiadna iná krajina nebudú môcť presvedčiť obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny zložiť zbrane na pozadí priameho ohrozenia ich životov.

Peskov zároveň nazval absurdnými plány na usporiadanie prezidentských volieb na Ukrajine, ktoré sa majú konať 25. mája. „Po tom, čo sa stalo v Odese, na pozadí toho, že sa vyhrocuje konfrontácia v juhovýchodnej časti krajiny, nerozumieme o akých voľbách hovoria v Kyjeve, európskych metropolách a USA“, podotkol hovorca ruského lídra.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_05_03/Odesky-Osviencim-2661/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |