Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Odborníkom sa nepáči, že členské krajiny EÚ rozhodujú o svojom vzdušnom priestore samostatne - chelemendik.sk

 

Odborníkom sa nepáči, že členské krajiny EÚ rozhodujú o svojom vzdušnom priestore samostatne

2019-12-05  (17:52)

 - Odborníkom sa nepáči, že členské krajiny EÚ rozhodujú o svojom vzdušnom priestore samostatne


20. apríla 2010  15:29


Chaos v leteckej preprave nad európskym kontinentom, ktorý spôsobilo zamorenie atmosféry oblakom sopečného prachu zo sopky na islandskom ľadovci Eyjafjallajökull, odhalil okrem iného neschopnosť Európskej únie primerane a včas reagovať na krízové situácie. Zhodujú sa na tom viacerí európski aj svetoví odborníci na letectvo, ktorých oslovila agentúra AFP.

Špecialistom sa nepozdáva hlavne fakt, že o otvorení či uzavretí vzdušného priestoru rozhoduje každá, teda aj tá najmenšia európska krajina samostatne, čo z pohľadu bezpečnosti a optimálnej koordinácie vo vzdušnom priestore nad Európou nie je úplne ideálne.

AFP pripomína, že právomoc jednotlivých štátov rozhodovať o svojom vzdušnom priestore má svoje historické opodstatnenie a bola daná potrebou chrániť svoj vzdušný priestor pred vojenskými hrozbami. V čase, keď už medzi európskymi národmi vojny nehrozia, je však takáto potreba podľa odborníkov už neaktuálna, a oveľa prospešnejšie by bolo, keby sa Európa mohla v takýchto prípadoch rozhodovať na centrálnej úrovni.

"Trvalo celých päť dní, kým sa zorganizovala videokonferencia európskych ministrov dopravy," pripomína generálny riaditeľ Medzinárodného združenia leteckých prepravcov Giovanni Bisignani.

Dokonca ani Eurocontrol, medzinárodná organizácia pre leteckú bezpečnosť a navigáciu, na ktorej informácie sa európske štáty v posledných dňoch odvolávajú, nemá žiadnu riadiacu alebo kontrolnú právomoc, a plní tak len úlohu poradcu pre inštitúcie členských štátov.

Mnohí ľudia v Bruseli vrátane napríklad šéfa generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre energiu a dopravu Matthiasa Rueteho s ideou jednotného vzdušného priestoru nad celou Európou nemajú žiaden problém. Ako však píše AFP "asi len málo vlád bude za to, aby im niekto cudzí hovoril, kedy majú zatvoriť svoje letiská".

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |