Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Očkovanie prichádza na Slovensko - chelemendik.sk

 

Očkovanie prichádza na Slovensko

2020-05-25  (11:59)

 - Očkovanie prichádza na Slovensko

Lekári už spisujú osoby na očkovanie novou vakcínou


Ambulancie dostávajú v týchto dňoch listy od žúp, aby oznámili údaje o zdravotníkoch na regionálne úrady verejného zdravotníctva. Okrem mena a rodného čísla majú lekári hlásiť zaradenie pracovníkov a ich telefónne číslo. "Nie je to vždy jednoduché , lebo napríklad nie všetci lekári majú k dispozícii ich telefónne čísla," zareagoval Ladislav Pásztor, prezident Asociácie súkromných lekárov.

 

Všeobecní lekári musia nahlasovať mená zdravotníkov, ktorých majú vo svojej starostlivosti. Budú v zoznamoch osôb, ktoré zaočkujú proti prasacej chrípke. Na injekciu ich vyzvú rozhlasom či prostredníctvom televízie.
Vakcíny sú prednostne určené pre zdravotníkov, osoby zabezpečujúce chod hospodárstva, pre chronicky chorých a tehotné ženy.

Vakcíny sú prednostne určené pre zdravotníkov, osoby zabezpečujúce chod hospodárstva, pre chronicky chorých a tehotné ženy.


Pásztor poznamenal, že podľa skúseností Maďarov a Čechov ani nie je isté, či sa vôbec ľudia budú chcieť dať zaočkovať. V niektorých českých nemocniciach až polovica lekárov a sestier injekciu v obave z vedľajších účinkov odmietla. Pandemické vakcíny sú prednostne určené pre zdravotníkov, osoby zabezpečujúce chod hospodárstva a verejného života a pre chronicky chorých pacientov a tehotné ženy.

Väčšina zdravotných poisťovní už zaslala zoznamy chronicky chorých pacientov na Úrad verejného zdravotníctva. "Tieto vybrané skupiny budú postupne vyzvané na očkovanie cestou masmédií," spresnila Martina Merková z komunikačného odboru úradu. Zatiaľ nie je určený postup, koľko dávok vakcíny bude potrebných a či sa očkovanie napríklad bude líšiť u detí a u dospelých chronicky chorých. Podrobnosti spresnia, až keď bude známy druh vybranej vakcíny.

V Európskej únii sú registrované tri vakcíny - Celvapan, Focetria a Pandemrix. Konkrétneho výrobcu vakcíny pre Slovensko zatiaľ Správa štátnych hmotných rezerv tají. "Zmluva je na podpise v dodávateľskej spoločnosti. Len čo príde k nám, budeme o nej informovať," uviedol v piatok Ľubomír Urban zo štátnych hmotných rezerv. Slovensko objedná vakcíny pre pätinu obyvateľstva, čiže ich zakúpi viac ako milión.

Meškanie vakcín včera kritizoval šéf zdravotníckeho výboru Viliam Novotný (SDKÚ). "Chrípka tu už je a oni sa len vyhovárajú, prečo ešte nemáme vakcínu," povedal Novotný, podľa ktorého ide o zodpovednosť ministra zdravotníctva Richarda Rašiho (Smer). Ten kritiku odmieta a na Novotného podal trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy .

Zdroj: pravda.sk


Súvisiace články:

Prasečí chřipka a geopolitika

Vakcíny neboli otestované

VŠE, CO BY STE MĚLI VĚDĚT O PRASEČÍ CHŘIPCE!

Zdravotníci onemocněli po očkování

Vakcína je nebezpečnější než chřipka

Pravda o vakcínach

Prasačia chrípka na Ukrajine je podvod

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Dušan Novotný   |   2009-12-01  (13:37)
50%  
mínus plus
  Na nový typ chrípky ešte na Slovensku nezomrel ani jeden pacient pretože mŕtvi o ktorých píšu média trpeli aj niekoľkými inými chorobami a Slovensko už avizovalo nákup asi milión kusov vakcín od francúzskej spoločnosti pričom je cena jednej dávky 7,60 €. Faktom teda je, že rozpočet bude ľahší o 7 600 000 €, ktoré si podelia akcionári farmaceutickej spoločnosti Sanofi Pasteur‎. Neviem na základe čoho sa k tomuto nepochopiteľnému kroku ministerstvo uchýlilo, ale ak by tak neurobilo tak by sme boli určite svedkami ďalšieho opozíciou iniciovaného teatrálneho odvolávania ministra (a možno aj predsedu vlády) za údajne ohrozenie zdravia obyvateľstva.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |