Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obranu povedie exšéf hypermarketu - chelemendik.sk

 

Obranu povedie exšéf hypermarketu

2020-06-26  (20:34)

 - Obranu povedie exšéf hypermarketu
30. júna 2010  7:53
Za obranu a bezpečnosť štátu bude v novej vláde zodpovedať človek, ktorý nemá skúsenosti s politikou, armádou ani diplomaciou.

Podpredseda SaS, 42-ročný Ľubomír Galko šestnásť rokov pôsobil v oblasti obchodu, bol napríklad riaditeľom hypermarketu. Na ministerstvo obrany nastúpi z funkcie riaditeľa spoločnosti DONA DN, čo je reťazec malých predajní.

Galko, ktorý sa problémom obrany a bezpečnosti nikdy nevenoval, získa silový rezort s veľkou mocou a vplyvom. Dostane sa k najdôležitejším dokumentom štátu s najvyšším stupňom utajenia, do kontaktu príde aj s bezpečnostnými previerkami. Okrem toho budú pod neho spadať dve silné spravodajské služby - vojenská rozviedka aj Vojenské obranné spravodajstvo.

Tieto záležitosti doteraz vôbec neriešil, nevenoval sa im ani na svojom blogu, kde síce vypisoval dosť intenzívne, ale skôr o Sulíkovej strane a politických naťahovačkách. Tvrdí však, že na novú funkciu má predpoklady. "Trúfam si na to, lebo si myslím, že je dobré, aby bol na tomto poste manažér. Tento rezort nie je len armáda, ale aj verejné obstarávanie, tendre - teda veci, v ktorých by som mohol byť prínosom," povedal Galko.

Podľa bývalého vysokopostaveného funkcionára rezortu obrany, ktorý si želá zostať v anonymite, Galko nevie, do čoho ide. "Nejde tu o tendre a obstarávanie. Šéf rezortu obrany je dnes ako druhý minister zahraničných vecí, keďže sme členom NATO a EÚ. Ide najmä o koaličné záväzky a spoluprácu so zahraničnými partnermi," uviedol. Práve preto by mal byť minister obrany na dobrej jazykovej úrovni, angličtina by mala byť samozrejmosťou. Galko však podľa vlastných údajov ovláda iba ruštinu, v angličtine je mierne pokročilý.

Na čelo rezortu obrany sa dostali ľudia bez akýchkoľvek znalostí problematiky aj v minulosti. Podobne ako Galko nastupoval do úradu za Mečiarovej vlády napríklad národniar Ján Sitek či za Dzurindovej vlády Juraj Liška (SDKÚ).

Zdroj: pravda.sk

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


scalpel   |   2010-07-02  (15:14)
50%  
mínus plus
  Neviem co sa kto cuduje. Ved tito novi koalicnici su
vsetci, vsetkehoschopni odbornici na vsetko. ( do.....at)

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |