Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obrana proti raketám a družiciam. Čína a India vyzývajú monopol USA - chelemendik.sk

 

Obrana proti raketám a družiciam. Čína a India vyzývajú monopol USA

2019-12-04  (10:58)

 - Obrana proti raketám a družiciam. Čína a India vyzývajú monopol USA
 
 
     

Rozvoj protiraketových a protidružicových systémov nie je prednosťou len USA a Ruska. Príslušnú obranu vyvíjajú aj mnohé iné krajiny, vrátane Číny, Izraelu a Indie.

O potenciáli Číny v danej sfére sa začalo seriózne hovoriť v januári 2007. Vtedy KĽR vypustila raketu, ktorá zničila čínsku meteorologickú družicu Feng Yun-1C. Pričom družice vojenského určenia používajú len nízke obežné dráhy.

Opačná situácia je vo sfére rozvoja čínskych prostriedkov protiraketovej obrany. V súčasnosti je potenciál Číny v danej oblasti dostatočne malý. Jej najmodernejšie protilietadlové raketové systémy sú schopné bojovať len s lietadlami a okrídlenými raketami, ale nie s balistickými.

O rozvoji protidružicových systémov v Indii sa hovorilo v súvislosti s jej zahájením samostatných vesmírnych štartov. Seriózne sa o daných plánoch začalo diskutovať po úspešnom vypustení rakety Agni-5 v apríli roku 2012, ktorej rozsah doletu presahuje 5000 kilometrov. Podľa odborníkov indický „ničiteľ družíc“ vyrobia podľa princípu sovietskej filozofie daného druhu zbraní: raketa sa vyvedie na obežnú dráhu, vykoná manéver priblíženia sa a zničenia nepriateľského vesmírneho prístroja. Výhodou daného spôsobu je veľká pravdepodobnosť zachytenia, nevýhoda spočíva v podstatnej strate času.

Mimochodom, protidružicová obrana pre Indiu nie je taká aktuálna, ako protiraketová. Známa história komplikovaných vzťahov s Pakistanom a Čínou s ich arzenálom rakiet stredného a malého doletu, ktoré sú schopné zasiahnuť cieľ na území Indie, núti danú krajinu byť na pozore.

Vlastný rozvoj v danej oblasti sa vedie už veľmi dlho, avšak zatiaľ sa nedosiahol požadovaný výsledok. Vážnym problémom Indie je, že nevlastní radarové systémy, ktoré by zodpovedali americkým systémov Aegis alebo najnovším ruským radarom.

Nedostatok vlastných prostriedkov sa India snaží kompenzovať získaním techniky v zahraničí a tu má veľký vplyv na jej politiku Izrael, s ktorým India vo vojenskej oblasti dlho a tesne spolupracuje. Avšak Izrael, ktorý dodáva Indii protilietadlové rakety stredného doletu, jej zatiaľ neodovzdal systém Arrow, ktorý je schopný zneškodniť prípadné rakety odpálené na Indiu. Príčina spočíva v postojí USA, ktoré majú hlavný podiel na vývoji Arrow. USA majú tradične citlivý postoj k odovzdaniu podobných technológii tretím krajinám. V roku 2002 už zablokovali podobnú operáciu, v dôsledku čoho z celého systému Arrow India získala len dve rádiolokačné stanice Green Pine.

V blízkej budúcnosti reálnu šancu na získanie práceschopného systému protiraketovej obrany India má v len prípade uzatvorenia dohody o dodávke ruských systémov S-400 alebo S-3300VMD, avšak zatiaľ ide len o teoretickú možnosť.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |