Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Občianstvo je cesta k autonómii - chelemendik.sk

 

Občianstvo je cesta k autonómii

2020-05-25  (11:55)

 - Občianstvo je cesta k autonómii

Belousovová: Maďari priznali, že občianstvo je cesta k autonómii

TASR | 19. septembra 2010  17:59

Maďarské vládne politické strany podľa prvej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej otvorene priznali, že zákon o dvojakom občianstve je súčasťou cesty k autonómii Maďarov v susedných krajinách.

"Preto ako otvorené ohrozovanie slovenských štátnych záujmov v tejto súvislosti vyznievajú snahy našej vládnej koalície o zmenu zákona o zamedzení dvojakého občianstva, tiež novelu zákona o štátnom jazyku a nevhodnú ústretovosť až ústupčivosť voči maďarským požiadavkám," vyhlásila na margo informácií z budapeštianskej konferencie o autonómii Maďarov v susedných krajinách.

"Opakovanú otvorenú podporu autonómie Maďarov žijúcich v zahraničí, ktorú deklarovali predstavitelia maďarských vládnych strán v sobotu v Budapešti, je potrebné vnímať ako súčasť oficiálnej maďarskej štátnej politiky," vyhlásila Belousovová. Dodala, že maďarský premiér Orbán "takto cieleným podnecovaním napätia v strednej Európe zakrýva neschopnosť svojej vlády riešiť skutočne obrovské ekonomické a sociálne problémy Maďarska".

Podporu snáh o autonómiu Maďarov žijúcich v zahraničí a historickú možnosť zjednotenia národa zdôrazňovali v sobotu (18. septembra) v Budapešti na konferencii o autonómii maďarské vládne strany.

Ako informovala maďarská tlačová agentúra MTI, na podujatí, ktoré zorganizoval nemecký Kruh priateľov Hunnie, sa zúčastnili zástupcovia maďarskej politickej scény aj spoločenstiev Maďarov žijúcich v zahraničí.

Bývalý podpredseda SMK Miklós Duray v prejave zdôraznil, že je zarytým zástancom autonómie. Tá je totiž podľa jeho vyjadrenia organickou súčasťou demokracie a prostredníctvom nej je možné zabezpečiť budúcnosť Maďarov žijúcich za hranicami.

Duray poznamenal, že v Rumunsku, na Ukrajine a ani na Slovensku sa okrem oblastí používania jazyka a vzdelávania nepodarilo dosiahnuť žiadny pokrok v právnom riešení situácie maďarskej menšiny. Podľa jeho názoru Maďari žijúci na Slovensku sa vzdali zápasu o autonómiu.

Zástupca predsedu frakcie Maďarského občianskeho zväzu - Fidesz István Balsai dal verejný sľub, že na otázku autonómie nikdy nezabudnú a neposunú ju na vedľajšiu koľaj.

"Urobíme všetko pre to, aby príslušné rozhodnutia - ktoré nebudú prijímané v Budapešti boli v súlade s vôľou zahraničných Maďarov," povedal politik Fideszu a poznamenal, že otázka autonómie je aktuálna aj v západnej Európe a že nejde o typicky maďarskú či východoeurópsku záležitosť. Prijatie zákona o zjednodušení udeľovania občianstva označil Balsai za "určujúci krok tohto volebného cyklu".

Podľa slov podpredsedu maďarského parlamentu Sándora Lezsáka sú Maďari od Trianonskej mierovej zmluvy v Karpatskej kotline priebežne obeťou "národnovražedných etnických čistiek".

Lezsák dodal, že dvojaké občianstvo bude prospešné pre budúcnosť národa v tom prípade, ak maďarské občianstvo bude znamenať existenčnú istotu a vytvorenie zdravých podmienok človeka pre život.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |