Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Občianska iniciatíva “Stop TTIP” vyzbierala v Nemecku viac ako 3 milióny podpisov. Merkelová ich odmieta prijať - chelemendik.sk

 

Občianska iniciatíva “Stop TTIP” vyzbierala v Nemecku viac ako 3 milióny podpisov. Merkelová ich odmieta prijať

2020-07-31  (17:37)

 - Občianska iniciatíva “Stop TTIP” vyzbierala v Nemecku viac ako 3 milióny podpisov. Merkelová ich odmieta prijať

20.1.2016

Viac ako tri milióny podpisov zhromaždila občianska iniciatíva proti TTIP v Nemecku. Tie by mali byť odovzdané kancelárke Angele Merkelovej. Tá však odmieta prijať zástupcov občianskej iniciatívy – vyhovára sa, že nemá voľné termíny.

Iniciatíva “Stop TTIP” spojila mnoho ľudí v EÚ vo svojom odhodlaní proti transatlantickej dohode TTIP a CETA. Zhromaždených bolo približne 3,3 mil. podpisov. Alianciu nezastavila ani skutočnosť, že ich žiadosť o registráciu oficiálnej európskej občianskej iniciatívy EBI bola zamietnutá. Na začiatku novembra sa Parlament prezidenta EÚ Martina Schulza rozhodol bojovať proti podpisom. Podpisy by mala prijať Angela Merkelová ako nemecká kancelárka. Tá sa však občianskej iniciatíve úspešne vyhýba:

“Pochopte prosím, že prijatie podpisov kancelárkou s výhľadom na jej početné záväzky, rovnako ako z dôvodov rovnakého zaobchádzania s inými podobnými iniciatívami bohužiaľ nie je možné. Radím vám preto, aby ste petíciu predložili poštou.”

Sven Giegold, hovorca Zelených v Európskom parlamente, povedal: “Pani Merkelová, určite si dokážete nájsť pár minút na rozhovor s 1,6 miliónmi nemeckých občanov proti TTIP, ak nebudete diskutovať celé hodiny s lobistami!”

Postoj kancelárky je jasný. Vo svojej týždennej videospráve na začiatku januára povedala: “Pokiaľ ide o pracovné miesta pre Európu, tu máme čo doháňať. Preto sa domnievam, že táto dohoda o voľnom obchode je dobrá.”. Pri oslave 125. výročia narodenia Waltera Euckena, ktoré sa konalo 13. januára, bola Merkelová ešte jasnejšia:

“Samozrejme, že je dôležité priniesť Európu do slobodného globálneho obchodného systému. Klasickým príkladom veľkých diskusií je plánovaná transatlantická dohoda o voľnom obchode a investíciách. Zaujímavá je otázka, prečo sme bojovali tak tvrdo. Myslím, že preto, lebo táto dohoda dokáže spraviť pre Európu veľa dobrého.”

“Naším cieľom je dohodnúť sa na transatlantickej dohode o voľnom obchode pred americkými voľbami v novembri,” povedala švédska politička Malmströmová pre nemeckú tlačovú agentúru. “Je ešte príliš skoro hovoriť, či to zvládneme. Ale je to možné.” Zintenzívnené rokovania budú prebiehať s americkými obchodnými zástupcami na Svetovom ekonomickom fóra. Odchádzajúci prezident Barack Obama ale pravdepodobne zmluvu podpísať nestihne, tvrdí Malmströmová.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/obcianska-iniciativa-stop-ttip-vyzbierala-v-nemecku-viac-ako-3-miliony-podpisov-merkelova-ich-odmieta-prijat/733631


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |