Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obchodovanie s orgánmi na Ukrajine. Remake Juhoslávie - chelemendik.sk

 

Obchodovanie s orgánmi na Ukrajine. Remake Juhoslávie

2021-10-13  (16:56)

 - Obchodovanie s orgánmi na Ukrajine. Remake Juhoslávie

9.7.2014


V Juhozápadných regiónoch Ukrajiny sa začali strácať deti. Z korešpondencie bývalého advokáta Júlie Tymošenkovej Sergeja Vlasenka s nemeckou chirurgičkou Oľgou Weberovou sa stalo známe, že Ukrajina dodáva do Nemecka orgány odobraté zraneným príslušníkom domobrany.

Juhoslávia viac neexistuje. Avšak zanechala po sebe ľudí, ktorí sú nútení žiť s jednou ľadvinou alebo pľúcami. Niektorí sa rozlúčili so životom, keď ich rezali na operačnom stole bez akejkoľvek anestézie. Ich mená sú naveky spojené s prípadom Medicus. Aký osud čaká zranených povstalcov z Donecka a Luganska?

Spisovateľ a riaditeľ vydavateľstva Xenia Slobodan Despota má o čom porozprávať. Tento človek srbsko-chorvátskeho pôvodu veľmi dobre pozná tragédiu kosovských Srbov. Podelil sa s Hlasom Ruska svojim názorom na udalosti na Ukrajine, kde sa začala teraz jedna z najhroznejších genocíd za posledné desaťročia.

Hlas Ruska: Korešpondencia bývalého advokáta Júlie Tymošenkovej s nemeckou chirurgičkou Oľgou Weberovou ukazuje hrozivé reálie obchodovania s orgánmi na juhovýchode Ukrajiny. Môže sa urobiť paralela medzi udalosťami v Kosove a tým, čo porozprávali listy Vlasenka a Weberovej?

Slobodan DespotOtázku obchodovania s orgánmi v Kosove nastolila vo svojich memoároch Del Ponteová, v ktorých opisuje svoju prácu ako prokurátorky Medzinárodného trestného súdu. Avšak podrobné vyšetrovanie uskutočnil švajčiarsky sudca Dick Marti. Následne poskytol správu so získanými výsledkami Rade Európy. Potvrdzuje sa v nej fakt obchodovania s orgánmi odoberanými zajatcom /prevažne to boli civilisti – Srbi/ lekármi alebo medikmi na príkaz Armády oslobodenia Kosova. V správe sa podotýkal vysoký dopyt na ne, pretože tieto orgány sa ihneď prevážali do Turecka a západoeurópskych krajín. Tieto orgány odoberali v desivých podmienkach, niekedy dokonca bez anestézie a predávali ich cez medzinárodnú zločineckú sieť. Zistilo sa, že do obchodovania s orgánmi boli zapletení vysokopostavení predstavitelia moci.

Je plne pravdepodobné, že na Ukrajine sa deje teraz niečo podobné. Avšak pripomeniem, že odhalenia Del Ponteovej nevyvolali nejaké veľké pobúrenie v západnom svete a Rada Európy pochovala správu poslanca Dicka Marti, ktorý urobil skutočne historickú prácu a počas vyšetrovania nemálo riskoval. Jeho správa sa tak ani nestala opodstatnením pre sankcie voči kosovským mocenským predstaviteľom¸ hoci títo veľmi dobre vedeli, čo sa deje.

Obávam sa, že tento raz môže všetko na Ukrajine naraziť na presne takú istú stenu mlčania.

Kosovský precedens v akomkoľvek prípad existuje. Bol dokumentárne potvrdený, všetky fakty sú zjavné. Stalo sa tak pri Bernardovi Kuschnerovi vymenovanom NATO za kurátora Kosova, ktorý bol jednoducho povinný vedieť o tom, čo sa deje na zverenom mu území. Ale keď sa ho novinár opýtal na obchodovanie s orgánmi, poradil mu obrátiť sa na psychiatra. Je zjavné, že Západ bude do posledného popierať dôkazy takého nezákonného obchodovania.

Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/2014_07_08/Obchodovanie-organmi-na-Ukrajine-Remake-Juhoslavie-0720/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |