Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obavy z islamizácie Nemecka - chelemendik.sk

 

Obavy z islamizácie Nemecka

2021-12-02  (19:24)

 - Obavy z  islamizácie Nemecka

Podpredseda parlamentného klubu Kresťansko-demokratickej únie (CDU) Wolfang Bosbach má obavy zo šírenia islamu v Nemecku. Po hlasovaní Švajčiarov o zákaze výstavby minaretov, tento politik vyzval, aby sa venovala pozornosť a zaujal sa seriózny postoj k danému rozhodnutiu.

Výsledok národného referenda je odrazom strachu zo šírenia islamu, ktoré v Nemecku existuje, povedal Bosbach pre denník Berliner Zeitung.

Predseda výboru Bundestagu varuje pred arogantnou kritikou rozhodnutia tých, ktorí hlasovali vo Švajčiarsku. Bosbach nástojí na otvorenej diskusii o týchto projektoch, v prípade, že sa objavia. Stavebné právo v Nemecku poskytuje veľa možností na to, aby sa nakoniec  prišlo k rozumnému kompromisu.

Pre Hamburger Abendblatt Bosbach povedal, že výsledky národného referenda vo Švajčiarsku ho neudivili. „Ešte pred niekoľkými rokmi som si všimol, že existujú podstatné rozdiely medzi verejnou mienkou a oficiálne zverejnenou mienkou spoločnosti,“ povedal. „Kým vo vyhláseniach sa hovorí o výzve k vzájomnej pomoci a tolerancii, mnohí sa obávajú šírenia islamu v našej krajine.“

„Posledné roky sa v Nemecku mešity budovali väčšinou bez problémov,“ hovorí Bosbach. Napriek tomu existujú aj senzačné projekty, ako v Ehrenfelde, v kolínskej štvrti alebo v Marsloe - štvrť v Duisburgu, proti ktorým mnohí protestujú už len kvôli rozmerom.“ Ak sa vybudujú, môžu sa chápať ako „ašpirácie na dominanciu islamu, prejavené v architektúre,“ povedal Bosbach.

Popredný sociálnodemokratický politik SPD Sebastián Edathy v denníku Berliner Zeitung označil rozhodnutie Švajčiarov za „veľmi problematické“. Vyjadril sa v tom duchu, že ten, kto garantuje slobodu vierovyznania, musí garantovať aj možnosť budovania vlastných chrámov. Podľa jeho názoru, riešenie, aké bolo prijaté vo Švajčiarsku by protirečilo nemeckej ústave. Takže neverí, že výsledok hlasovania negatívny ovplyvní diskusie, týkajúce sa integrácie cudzincov do Nemecka.

Kenan Kolat, šéf tureckej diaspóry v Nemecku označil toto rozhodnutie  za „poľutovaniahodné“. „Každá mešita má mať svoj minaret,“ povedal. Navyše o takom zákonnom práve, ako sloboda vierovyznania, sa nemá hlasovať.

Zdroj: Nordschleswiger.dk, Dánsko


© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |