Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Obamovi zombíci sa hrajú na vojnu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Obamovi zombíci sa hrajú na vojnu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-01-22  (00:23)

 - Obamovi zombíci sa hrajú na vojnu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

12.6.2015

Za oceánom mnohí súhlasia s jadrovým útokom  na Rusko

Americkí obyvatelia so súhlasom prijali plán preventívneho jadrového útoku prezidenta Baracka Obamu na Rusko. Útechou je, že plán nie je skutočný a uskutočnená petícia, ktorú podpísalo mnoho občanov, ako sa hovorí, bez váhania, bola súčasťou sociálneho experimentu, ktorý uskutočnil v USA známy milovník  žartíkov blogger novinár Mark Dice.

Podľa ruskej televízie RT, mladý muž sa rozhodol zistiť, či jeho krajania sú pripravení podporiť použitie jadrových zbraní proti inej krajine. Za týmto účelom na nábreží v rekreačnom meste San Diego (mesto v Kalifornii, na pobreží Tichého oceánu), rozprával okoloidúcim o údajnom pláne Obamu preventívneho jadrového útoku na Rusko. Ľudí presviedčal, že je to jediný spôsob, ako zachrániť svet a potrestať Moskvu, ktorá príliš často porušuje medzinárodné zmluvy. Potom žiadal, aby podpísali v skutočnosti neexistujúcu iniciatívu prezidenta USA.

Dosť zvláštne, ale drvivá väčšina z tých, na ktorých sa Dice obrátil, si dokonca neuvedomila, že sa s nimi zahrávajú. A ochotne podpísala vymyslený dokument. Odmietol len jediný. Dokonca sám experimentátor uznal, že takéto výsledky sú znepokojujúce.

Nie je možné s tým nesúhlasiť. Obzvlášť je frustrujúcou absurdnosťou agresia obyčajných Američanov, ktorí sú ochotní zničiť Rusko len preto, že údajne ohrozuje svetové vedenie USA. To znamená, že pre hlavné postavenie superveľmoci mnohí Američania sú ochotní uvrhnúť svet do jadrovej katastrofy.

Odkiaľ sa vzala tá militaristická hystéria v mysliach obyčajných obyvateľov Ameriky? Túto otázku SP adresovala riaditeľovi fondu štúdií USA Franklina Roosevelta na MŠU Jurijovi  Roguľovovi:

Problém je v tom, že pre obyvateľov USA,  samozrejme reč je o širokých vrstvách obyvateľstva, medzinárodné udalosti vrátane Ruska sú pre nich niečím vzdialeným a málo poznaným. Ale na druhej strane chápu, že USA sú  najmocnejšou krajinou. Je to vodca slobodného sveta. A keď im vravia, že toto vodcovstvo je potrebné brániť, tým viac, že v takej pozícii vystupuje prezident,  majú tendenciu podporovať v takých situáciách svojho vodcu. Američania majú dokonca oficiálnu zahraničnú politiku všeobecne nie žeby  primitívnu, ale veľmi jednoducho argumentovanú. To znamená, že sú zlí chlapci a  dobrí. Je čierna aj biela. Sú malé krajiny, ktoré je potrebné chrániť, pomáhať im. Sú veľké krajiny, ktoré môžu niekomu ubližovať. A preto  im musíme dať príučku, aby neubližovali maličkým. V tomto kontexte tam ľudia tak aj  myslia. Ak Rusko  niekomu ubližuje, treba ho potrestať.

SP:  A vari títo jednoduchí ľudia nechápu, že  dokonca preventívny jadrový útok bude kolapsom celého sveta?

Nechápu. Oni nechápu, akú  hrozbu to predstavuje pre USA. Potom, nesmieme zabúdať, že dvadsať rokov od skončenia studenej vojny predsa len neboli poučení. Ľudia zabudli, čo znamená  nebezpečenstvo. Zabudli, ako  v 50-60 rokoch kopali únikové kryty. Zabudli, že aj žiaci sa učili, ako sa správať v prípade jadrovej hrozby alebo výbuchu. Mali sme na  školách civilnú obranu. Aj metro bolo projektované týmto spôsobom. Ale teraz nemáme nič. Už dvadsať rokov sa ľudia nezúčastňujú žiadneho nebezpečenstva. A o USA nehovoriac. Pretože sú za dvomi oceánmi. Sú presvedčení, že ich nikto neohrozuje a nikdy ohrozovať nebude. Toto je dôvod. No, niekto sa môže mýliť. Aké budú dôsledky, ľudia na to nemyslia.

SP: Skutočnosť, že Američania majú namierené k vojne, svedčí mimochodom viac autoritatívny výskum, ktorý vykonalo sociologické Centrum Pew Research. Odborníci preskúmali hypotetickú možnosť napadnutia Ruska na jednu z krajín NATO a zistili, že väčšina obyvateľov týchto členských krajín aliancie nie je pripravená na  vojenský konflikt, k čomu zaväzuje piaty bod ústavy organizácie. Väčšina Američanov (56%) sa vyjadrila v prospech len vojenskej možnosti. Ako si to vysvetľujete?

Otázka použitia sily v americkej politike je vždy na programe dňa. Pre Američana je diplomacia a je aj vojenská moc  - sú dve neoddeliteľné vzájomné veci. Američania neváhajúc použijú silu na riešenie ľubovoľných úloh. Nie je potrebné vysvetľovať, že všetky posledné konflikty vo svete sú s využitím ozbrojených síl. Sú to Líbya, Irak, Afganistan. Predtým to boli ako si pamätáme Kórea a Vietnam. Američania sú naučení využívať silu. Reagan (Ronald Reagan - 40. americký prezident - pozn.) mal dokonca taký zahraničný politický slogan „Mier silou!". To, že musia  byť silní,  najsilnejší zo všetkých a musia túto silu použiť, je pre Američanov nesporným faktom.

V Európe samozrejme niečo také nie. To po prvé. Po druhé, obyvatelia USA nevedia, čo je vojna. Tým viac, čo je to vojna na vlastnom území. Bomby nad hlavou, ničenie, smrť, hladovanie - pre nich tieto pojmy zostávajú čisto teoretické. Preto sa oveľa jednoduchšie stavajú k vojenskej možnosti ako Európania , ktorí prechádzali v minulosti po celé stáročia, tisícročia nepretržitými vojnami.

Skutočnosťou je, že mnohí Európania utekali do Ameriky od vojen. Nakoniec, Európania sú zvyknutí na to, že ich Američania chránia. Po druhej svetovej vojne jedinou silou, ktorá by sa mohla vojensky postaviť proti Sovietskemu zväzu bolo USA. Európania im ochotne dovolili, aby ich chránili. Nasadzovať vojská, vojenské základne v Európe. Vytvorili pakt NATO.

SP: Koľko je toho riadené a financované zo strany USA...

Áno, NATO takmer osemdesiat percent – sú USA. Vojenské výdavky - osemdesiat až deväťdesiat percent USA. Preto majú Európania tak závislú psychológiu: "A načo by sme sa  niekam prebíjali, nech sa prebíjajú Američania“ 

Spomeňte si, ako to bolo s Juhosláviou. Európania mútili vodu. A kto mal bojovať? Američania.

S Líbyou bolo to isté. Británci s Francúzmi iniciovali prevrat, a potom sa ukázalo, že bez Američanov  sa operácia neuskutoční. A tak je to vo všetkom. Európania si na to zvykli. Pre nich je prospešné, že majú nad sebou ten „dáždnik“, že ho držia Američania. Američania míňajú na výdavky. A Európania sa kŕmia, zabezpečujú si pohodlný život. Nič viac nepotrebujú.

SP : Na porážku vo Vietname Američania zabudli?

Samozrejme. Uplynulo skoro päťdesiat rokov. Pokolenie sa zmenilo. Hoci stále existujú ľudia, ktorí pamätajú. A medzi nimi sú niektorí slávni Američania. John Kerry (štátny tajomník USA - pon.), napríklad. Zúčastnil sa protivojnových hnutí počas vojny vo Vietname.

Vzhľadom k tomu sa nejaví aktívnym zástancom „strany vojny“.

 Sú to ľudia, ktorí už majú viac ako sedemdesiat rokov. Nevyrábajú počasie. Medzitým, depresiu v spoločnosti a iné závažné dôsledky vietnamskej vojny Amerika pocítila až Reaganom - takmer pätnásť rokov. A práve  Reagan začal obnovovať prestíž a vplyv v krajine. A po rozpade Sovietskeho zväzu v USA nebol spravidla dvadsať rokov ani jeden súper, ktorý by ich mohol nejakým spôsobom vyľakať. Odtiaľ pochádza taká psychológia. Tu sa nedá nič robiť. 

Koniec koncov v Amerike bol vždy istý provincializmus  a určitá izolácia. Veľká časť populácie dokonca necestuje  mimo územia USA. Žije vo svojom vlastnom svete. Krajina je veľmi veľká, je kam ísť, kam sa zrekreovať. Jedno oceánske pobrežie má desiatky tisíc kilometrov. V tomto zmysle sú sebestační. A samozrejme to vedie k takým, by som povedal nebezpečným následkom v oblasti masovej psychológie.

Podľa popredného odborníka z Centra vojensko-politických štúdií MGIMO, doktora politických vied Michaila Alexandrova, experiment Dica je  užitočný tým, že rozptýlil mýtus o Američanoch, ktorí sa dobre správajú k Rusom.

Mnohí si ale myslia, že je tam len zlá vláda. V skutočnosti v Amerike existuje značná nenávisť k Rusku aj medzi bežnou populáciou. Boli tak vychovávaní v priebehu storočí.

Je to všetko Európska migrácia - Anglosasi, Nemci, Holanďania a zvlášť prisťahovalci z východnej Európy. Oni vytvorili významnú časť populácie USA. Rusofóbske myšlienky majú v krvi. Preto, napríklad keď pozeráte film Brat 2, kde jeden z charakterov je taký dobručký Američan, ktorý pomáha ruskému ... no, je to samozrejme z oblasti mýtov. Mýty, ktoré sa vnucovali ruskej spoločnosti, ruským občanom. Slovom Američania sú dobrí, musíte sa s nimi priateliť.

Ako môžeme teraz vidieť nie sú. Sú to naši nepriatelia. Musíme byť pripravení poskytnúť adekvátnu odpoveď a byť vždy v strehu. Pretože myšlienka preventívneho jadrového úderu  je v mysli Američanov dlho. Len čo sa objavila atómová bomba. Jediné, čo ich zdržiavalo bola príležitosť odvety. Neboli presvedčení o úspechu tejto operácie.

Vieme, akí sú humanisti, ako ničia krajiny a menia ich na perie a prach. Preto Rusko musí pochopiť, že kolektívny Západ (predovšetkým - USA) je považovaný za nepriateľa. A to znamená, že musíme byť pripravení na boj.

SP: V akom zmysle?

Je potrebné vybudovať svoje jadrové kapacity. Odstúpiť od zmluvy o zákaze jadrových skúšok. Zrušiť moratórium na jadrové testy. Odstúpiť od Zmluvy o raketách krátkeho a stredného doletu.

Stačilo byť dobručkými a naivnými pacifistami. Vzniká veľmi vážna a nebezpečná situácia. Musíme byť pripravení na ľubovoľné výzvy.

Zdroj: http://svpressa.ru/politic/article/124772/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |