Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
O tri týždne nás čaká prepólovanie slnka - chelemendik.sk

 

O tri týždne nás čaká prepólovanie slnka

2020-01-27  (01:55)

 - O tri týždne nás čaká prepólovanie  slnka


Astronómovia zistili, kedy sa na našej hviezde udeje “prevrat”


Astronómovia  z NASA  zistili, kedy sa na slnku udeje „prevrat“ a magnetické pole hviezdy sa prepóluje na opačné hodnoty. Podľa ich výpočtov nám zostáva čakať už len tri týždne, píše "Metro".


Dávať výpoveď v práci a prepadať  panike v očakávaní apokalypsy však netreba, píše sa v denníku.  Takéto zmeny pólov na Slnku  sa dejú každých 11 rokov.

„Nie je to katastrofa, ale významný jav s reálnymi následkami. Nie je to však dôvod sa znepokojovať,“ – vysvetlil odborník na fyziku slnka Todd Hawks zo Stanfordskej  univerzity. „Polárne magnetické pole slnka slabne, klesá na nulu a potom sa objavuje znovu, ale s opačnou polaritou –  je to normálny prvok slnečného cyklu,“ – poznamenal jeho kolega Phil Scherer.


Netreba to však brať ani na príliš ľahkú váhu: aktivita hviezdy bude mať vplyv na celý slnečný systém.  Na Zemi budeme svedkami magnetických búrok, poruchami v činnosti družíc a elektronických prístrojov. Počas vrcholu jeho aktivity, sa na slnku odohrávajú výbuchy oveľa častejšie, objavujú sa takzvané koronálne diery – oblasti so zvýšenou rýchlosťou slnečného vetra a plazmové emisie.

Ostatne, „slnečný prevrat“ , má aj svoje kladné stránky:  napríklad na Zemi budeme môcť  oveľa častejšie byť svedkami polárnej žiary, píše  Daily Mail.

O tom, že slnko sa približuje k okamihu, kedy sa vymenia jeho póly sa písalo už v auguste. Vtedy však odborníci ešte nevedeli presne, kedy sa to udeje.


Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |