Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
O čom mlčia slobodné médiá Ukrajiny? - chelemendik.sk

 

O čom mlčia slobodné médiá Ukrajiny?

2020-11-27  (00:13)

 - O čom mlčia slobodné médiá Ukrajiny?

4.12.2014

Kyjev priznal, že na Záporožskej atómovej elektrárni došlo k havárii. Nebezpečná situácia vznikla ešte 28. novembra, ale miestnym médiá nariadili o prípade nepísať.

Záporožská atómová elektráreň je najväčšou elektrárňou v Európe. Jej kapacita je 6000 megawattov. Pre porovnanie – kapacita Černobyľskej atómovej elektrárne, havária na ktorej ohúrila celý svet v roku 1986, má kapacitu 4000 megawattov. Práve po černobyľskej tragédii bola prijatá medzinárodná konvencia, v súlade s ktorou je krajina povinná informovať MAAE o akýchkoľvek haváriách na jadrových objektoch, ktoré by mohli ohroziť iné krajiny.

Ale Kyjev sa rozhodol o havárii na Záporožskej atómovej elektrárni mlčať. Milióny ľudí v rôznych regiónoch Ukrajiny zostali v dôsledku výpadku vo výrobe elektrickej energie bez svetla a tepla vo svojich bytoch, avšak médiá o tom mlčali. Masmédiám na Ukrajine priamo nariadili nehovoriť o havárii ani slova. Kyjev priznal iba po tom ako sa presvedčil, že únik radiácie do atmosféry zaregistrovaný nebol a informácia o rozsiahlom vypnutí elektrickej energie prenikla do zahraničných médií, vznik mimoriadnej situácie na atómovej elektrárni.

Ale aby sa v budúcnosti neznepokojovalo o tom, aké údaje a aké názory prenikli do masmédií, kyjevskí mocenskí predstavitelia sa rozhodli založiť pri novej vláde ministerstvo informačnej politiky. Vyhlásili, že ministerstvo bude mať za úlohu tvoriť imidž Ukrajiny a zabrániť vonkajšiemu vplyvu na vnútorný informačný priestor krajiny. Samotní novinári už nazvali nový orgán „ministerstvom pravdy“, podotýka člen Výboru pre informačnú politiku Štátnej Dumy RF Sergej Železňak:

- Ukrajinský režim uskutočňuje barbarskú politiku a genocídu voči občanom Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Ale aby mohol utajiť následky, potrebuje špeciálne podujatia na zamlčanie a skreslenie informácie. Ukrajinský režim sa zjavne rozhodol, že je to úloha, ktorá si vyžaduje špeciálne ministerstvo.

Kyjev sa uberá touto cestou už dávno. Po februárovom štátnom prevrate na Ukrajine zakázali vysielanie ruských televíznych kanálov, zakázali vstup do krajiny ruským estrádnym umelcom, ktorí sú populárni na Ukrajine. Boli odvolané licencie pre denníky a časopisy, ktoré majú v názve slovo „ruský“. Nepremietajú sa ruské filmy. Zaplniť informačné vákuum a ovplyvniť obyvateľstvo chce Kyjev pozorne preverenými vetami a zábermi. Preto aj vzniká Ministerstvo informačnej politiky.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_04/O-com-mlcia-slobodne-media-Ukrajiny-1067/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |