Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nobelova cena za umelecký dojem - chelemendik.sk

 

Nobelova cena za umelecký dojem

2020-07-10  (14:29)

 - Nobelova cena za umelecký dojem

Tohtoročná Nobelova cena za mier je prelomová. Po prvý raz bola udelená nie za to, čo jej laureát urobil, ale za to, čo by urobiť mohol. Nórsky Nobelov výbor uzatvára nominácie na ocenených 1 . februára. Barack Obama bol v tom čase americkým prezidentom dvanásť dní.

"Cena bola udelená za mimoriadne úsilie o posilnenie medzinárodnej diplomacie a spoluprácu medzi národmi," odôvodňuje výbor svoj výber. Zvlášť vyzdvihuje Obamovu víziu sveta bez jadrových zbraní. Keďže Obama zatiaľ neskončil vojnu v Iraku, nezatvoril Guantánamo, neposunul sa smerom k mieru v Afganistane - dokonca na zvládnutie situácie zvažuje vyslanie ďalších vojakov a za jeho vlády si Izraelčania s Palestínčanmi ruky veľmi nepodávali, dôvod ocenenia treba hľadať niekde inde.

"Jasne a s presvedčením tu vyhlasujem americký záväzok snažiť sa o mier a bezpečnosť sveta bez jadrových zbraní," rečnil Obama v Prahe , kde predstavil svoje želanie položiť základy jadrového odzbrojenia.

Za druhý významný počin šéfa Bieleho domu sa považuje akt zmierenia s moslimským svetom v Káhire. "Prišiel som hľadať nový začiatok medzi USA a moslimami, založený na spoločných záujmoch a vzájomnom rešpekte," očaril Obama davy v egyptskej metropole.

Do tretice naplnil očakávania Nobelovho výboru počas svojho prvého vystúpenia v OSN. Vo vizionárskom prejave vyzval svetových lídrov, aby odhodili sebecké záujmy a spoločne sa sústredili na riešenie problémov.

Všetky tieto prejavy majú spoločné jedno: Obama rečnil.

Nikto nespochybňuje, že šéf Bieleho domu vniesol do medzinárodnej politiky čerstvý vietor a je v záujme sveta, aby sa splnila aspoň časť jeho predstáv. Nie je vylúčené, že Obamovi sa to časom i podarí.

Jeho vízie sa však zatiaľ nezačali napĺňať. Na ocenenie muža, ktorý má v rukách moc naozaj meniť svet, je to dosť málo. Takto by Nobelovu cenu za mier mohla dostať každá účastníčka súťaže krásy. Aj tie na otázku o svojom sne odpovedajú, že si želajú svetový mier.

Miloslav Surgoš, pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2009-10-12  (11:19)
55%  
mínus plus
  Tohtoročná Nobelova cena za mier - na smiech a do plaču - 3,2 milióna mŕtvych Iračanov vďaka USA, každý deň tam zabijú 20 ľudí, Pakistan, Afganistan to isté
stále mele dokola trepy o terorizme...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |