Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nikolaj Starikov: Prečo Rusko pomáha Sýrii - chelemendik.sk

 

Nikolaj Starikov: Prečo Rusko pomáha Sýrii

2020-05-30  (04:50)

 - Nikolaj Starikov: Prečo Rusko pomáha Sýrii

2.10.2015

 

Na pozadí súhlasu vyslovenému ruskému prezidentovi, aby použil vojská v zahraničí, sa okamžite rozprúdili špekulácie na tému „nového Afganistanu“. Informačnú vojnu zo strany Západu nikto nezrušil. Pretože je očividné, že piata kolóna bude teraz špekulovať práve na túto tému, považujem za potrebné vysvetliť, čo sa v skutočnosti deje.

Prvá otázka, na ktorú musíme odpovedať:  čo je to Islamský štát  ISIS?

Je to nový projekt Západu, v prvom rade USA a Veľkej Británie.

Jeho význam je nasledovný – vytvoriť nástroj na pohrúženie veľkej časti sveta do vojny a chaosu. Počas nej zhoria dlhy, vznikne dopyt na úvery v svetovom meradle pre obnovu  „tlačiarskeho stroja“. Počas tejto vojny budú oslabení hlavní konkurenti USA – Čína a Rusko a hlavný vazal, Európa,  bude vážne oslabená, a teda opäť pokorená a poslušná. To sú plány Anglosasov. Zachovanie si súčasnej dominancie  nepripustením rozvoja konkurentov. Niekedy aj  ukončením  ich fyzickej existencie.

Na to všetko je potrebná vojna.  A teda, potrebný je ten, kto začne túto vojnu.

1. A tu sa začínajú problémy. Neexistuje ani jedna KRAJINA, ktorá by mohla zaútočiť na Rusko a Čínu. Samotné USA sa, samozrejme, bojovať nechystajú. Japonsku, ktorého parlament dal povolenie na využitie Síl samoobrany v zahraničí po prvý raz od roku 1945, sa veľmi bojovať nechce a nemá potenciál pre boj s obidvomi krajinami. EÚ na čele s Nemeckom pod názvom NATO je  bez USA nebojaschopná.

2. Keď teda chýba vhodný štát, iniciátorom chaosu a vojny sa nemôže stať štát. Ale niečo iné. Kvázištát.

3. Mapa sveta však nemá prázdne miesta. Neexistuje „zem nikoho“. A tak na vytvorenie tejto novej sily je potrebné mapu „uvoľniť“. Teda zničiť existujúce štáty, aby na ich územiach, s ich ľudskými zdrojmi, vznikol nový kvázištát. Riadiac sa touto logikou USA zničili Líbyu, maximálne oslabili Irak a teraz dôkladne dobýjajú Sýriu. Potrebné je územie týchto štátov. Bez štátu!


4. Môže na Rusko zaútočiť Irak? je ďaleko a jeho  potenciál  nie je práve najlepší. Zato nová nadnárodná sila je schopná prejsť k hraniciam Strednej Ázie, útočiť a nesúc novú ideológiu, vyvolať v chudobných stredoázijských štátoch  obrovský sociálny výbuch. Následne po čom, doplniac sily miestnymi zdrojmi a živou silou, zväčšiť svoje rozmery a takto zaútočiť na Rusko a Čínu, snažiac sa vyvolať v nich rovnaké kataklizmy. To je stručný americký plán.

A teraz sa pozrime, čo robia USA pre jeho realizáciu.

1.Vytvorili koalíciu, od „boja“ s ktorou ISIS, táto teroristická skupina, iba silnie.

2.  USA si monopolizovali tento boj, ktorý sa v skutočnosti nevedie. Imituje sa. Dodávky zbraní, financovanie teroristických skupín sa zo strany Západu vedú mnohými spôsobmi.  Sú tu aj priame dodávky aj „zajatie“, vyškolených bojovníkov, útek „irackej armády“. 

3. V rámci  „boja“ s ISIS  USA  ešte nedávno označovali za svoj terč Bašára Asada. Teda sýrsku armádu.  Jej, ktorá reálne bojuje s teroristami, nielenže nijaká pomoc od Západu neprišla, ale naopak, pomoc sa poskytovala tým, ktorý bojujú prti sýrskej armáde.

4. Logika je tu takáto – potrebná je likvidácia štátov. Všetkých. Teda útočíme na armádu a na zákonnú vládu. USA opakovali naučenú frázu o „tyranovi, ktorý musí odísť“.

Ak sa do tejto situácie nijako nezasiahne, dôsledky budú nasledovné:

1. Sýria padá, vzápätí padne Irak. Možno aj iné štáty. Doplniac stavy  ľuďmi, vyzbrojac sa zbraňami a „nevedno odkiaľ vzatými“ peniazmi, ISIS sa pohne cez Afganistan do Strednej Ázie, kde Rusko bude musieť pomocou ozbrojených síl svojich a iných štátov bojovať s hordami teroristov, nevpúšťajúc ich dovnútra Tadžikistanu,Turkménska, Uzbekistanu, atď.

2.  Bude to stáť veľa krvi našich vojakov. Pritom Západ bude iba prekážať, poskytujúc zákulisnú pomoc našim nepriateľom. Cieľ je  vypudiť nás zo Strednej Ázie a útočiť na vlastne už ruské územie.

3. Nijaká jadrová zbraň pri takomto útoku nepomôže. Lebo neexistuje štát -agresor. Nemá ani hlavné mesto, neexistuje ani podľa medzinárodného práva. A nikto nebude používať jadrové zbrane proti desaťtisícovým, či stotisícovým gangom.  

4. Je to už príliš veľa krvi.

Čo je rozumné urobiť v tejto situácii?

 Podporiť tých, čo reálne bojujú s našimi potenciálnymi nepriateľmi. Teda Sýriu, Irak, Irán.  Predovšetkým Bašára Asada. Pritom posielať zbrane a expertov na Blízky východ. Rusko nemá potrebu bojovať tam so svojou „pechotou“. Pozemné vojská má Asad, Irán a Irak. Jednoducho, doteraz nikto nepomáhal bojovníkom proti ISIS na najvyššej úrovni modernou armádou. Letectvom, rozviedkou, organizovaním bojového procesu. ISIS pomáhajú Briti a Američania (samozrejme zákulisne), preto tie úspechy.

Znamená to, že Rusko postupne bude vtiahnuté do veľkých bojových akcií?

Nie.

Háčik je v tom, že prítomnosť našich síl v Sýrii, otvorenie koordinovaného centra v Bagdade a najmä vystúpenie Putina v OSN, nedáva možnosti vystúpiť PROTI tým, ktorí bojujú s ISIS.

Pred našou rozsiahlou prítomnosťou v Sýrii Američania mohli bombardovať pozície sýrskej armády a hovoriť o tom, že bombardujú ISIS. Hovoriť, že sa pomýlili. Teraz to nevyjde. Nemôžu byť verejne pristihnutí, že podporujú teroristov a chyba ich môže vyjsť draho: „zostrelia vaše lietadlo, ktoré „omylom“ letelo nie tam, kam malo.

Možnosti USA  výrazne klesli. Ruky sú  zrejme sputnané. Odtiaľ aj zmena rétoriky hneď po Putinovom prejave o tom, že  Asad zatiaľ môže  aj zostať.

Rusko Ameriku doslova ťahá za vlasy do boja proti americkému projektu ISIS. USA nemôžu verejne odmietnuť bez toho, aby stratili tvár, a preto sú nútené súhlasiť. Pritom celý okolitý svet, počínajúc Izraelom, až po Katar a Saudskú Arábiu, v skutočnosti nechce likvidáciu ISIS, lebo vidí, že USA sú pripravené zničiť všetky svoje satelity.

Vo svojom vystúpení v OSN, sa Putin obrátil na lídrov všetkých krajín s návrhom. Rusko vám garantuje suverenitu vaše krajiny, garantuje zachovanie súčasných pravidiel hry. Alternatíva tohto  -  strata suverenity zásluhou  krokov kvázištátu. Nie je dôležité, či ste kráľ, alebo prezident, v každom prípade o suverenitu prichádzate  spolu s hlavou. Pričom v doslovnom význame tohto slova.

Povolenie nasadiť našu armádu v zahraničí si vyžaduje nevyhnutnú právnu procedúru.  Nič viac.

Bojovať s teroristami budeme:

na cudzom území,

s podporou všetkých susedných štátov, ktoré nám dodajú „pechotu“,

s finančnou podporou týchto krajín, pri relatívne nízkych výdavkoch, neporovnateľných s finančnými stratami  peňazí a životov v prípade útoku na Strednú Áziu a samotné Rusko,

s tichou podporou celého regiónu na Blízkom východe,

s podporou (neaktívnej) Európy, ktorej riešime otázku utečencov,

s podporou (diplomatickou) Číny, ktoré v ISIS vidí hrozbu pre ňu (v radoch teroristov je veľa ľudí pôvodom z ujgurskej oblasti Číny).

Lepšie podmienky pre likvidáciu hrozby si ťažko predstaviť.

Teraz o mínusoch.  Aj tie existujú. 

1.USA si veľmi dobre uvedomujú, akú hru sa im snaží Putin prekaziť, to znamená, že tlak všetkými možnými kanálmi na Rusko a nášho lídra bude iba silnieť.

2. Zasahovanie Ruska na Blízkom východe dá perfektné „vysvetlenie“ novým teroristickým akciám v našej krajine. Treba si ale uvedomiť, že teroristickú činnosť zastrešujú západné spravodajskí  služby, a nie bradatí islamisti.

3. Nakoľko sa Putin znova pokúsil zmariť plány Západu, Washington zosilní pokusy nájsť v prezidentovom okolí  zradcov  a celkom ho odstrániť od moci kýmkoľvek spôsobom.

4. Znova začne padať zlatý dážď na piatu kolónu, oligarchov, zradcov a tých, na koho má Západ kompromitujúce materiály.

A to je vlastne všetko.

Chcú nás zničiť, náš líder to vidí a marí plány nepriateľov.

Oni sa budú pokúšať realizovať ich.

Obyčajná geopolitika. Preto treba jednoducho  vždy byť na strane svojej krajiny.

V opačnom prípade naše deti budú musieť zomierať v Strednej Ázii, zastavujúc posilnený ISIS tam...


Zdroj: http://nstarikov.ru/blog/57019


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |