Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nikolaj Starikov: „Ak chcete robiť revolúciu, vyberte si krajinu, ktorej vám nie je ľúto! - Dokončenie - chelemendik.sk

 

Nikolaj Starikov: „Ak chcete robiť revolúciu, vyberte si krajinu, ktorej vám nie je ľúto! - Dokončenie

2020-01-23  (07:35)

 - Nikolaj Starikov: „Ak chcete robiť revolúciu, vyberte si krajinu, ktorej vám nie je ľúto! - Dokončenie

6.5.2014

Časť 1. nájdete TU:

-  Čo máme teda robiť? Zatvoriť oči, zaťať zuby a dodržiavať medzinárodné normy?

- Vojská na Ukrajinu netreba posielať. Západ čaká iba na to, aby nás označil za agresora. Ukrajinský národ si musí sám urobiť poriadok so svojimi pučistami. Obávam sa, že udalosti sa tam len tak začnú spať. Vyhlásili sme, že ak sa na Ukrajine začne absolútny chaos,  dáme nášmu prezidentovi možnosť nastoliť tam poriadok. Už iba táto veta udržala horúce hlavy od krviprelievania. Západ však pokračuje v tlaku  na svoje bábky a oni sa zo všetkých síl snažia zabíjať svoj vlastný národ, aby Rusko vyprovokovali.

Normy medzinárodného práva netreba ignorovať, lebo je to  jediná vec, čo v súčasnosti zadržiava ľudstvo pred veľkými konfliktami. A tieto zvyšky medzinárodného práva sa naši „geopolitickí priatelia“ chystajú demontovať. Celkom nedávno, ak si pamätáte, bombardovali štáty bez akýchkoľvek rezolúcií OSN. Dnes sa ich darí zdržiavať pred tým aspoň v Sýrii. Spomeňme si na hokejový zápas s Američanmi na olympiáde v Soči. Brankár trochu odtiahol bránku – gól padol, ale rozhodca gól neuznal. Teda hlavný v hre je sudca a túto úlohu si Západ po celý čas prisvojuje. Hodnotenia toho, čo sa deje, vystavia oni. Preto v zložitej geopolitickej hre netreba zabúdať, že Západ je súčasne súper aj rozhodca. A súd vždy bude vychádzať nie v náš prospech. Preto musíme byť veľmi precízni. Skúsenosti nám  našepkávajú: ak robíme to, čo je v našich záujmoch, Západ bude vždy proti.

- V deň konania referenda, 16.marca ste boli  na Kryme. Aká emócia sa vám najviac vryla do pamäti?

- Pocit jednotnosti. Asi to bol najväčší sviatok, ktorý som v svojom živote cítil. Mal som pocit radosti z toho, že som Rus, že veľa ľudí je nadšených z mojej krajiny, že sa chcú stať jej občanmi, že už-už sa nimi stanú. Bolo to také víťazstvo, aké nám dlho chýbalo. Z celej tejto histórie vyplýva poučná lekcia. V poslednom čase sme územia iba strácali. A teraz sa to nakoniec pohlo opačným smerom. Ruská struna sa začína naťahovať. Pomaly, presne, v súlade s mentalitou našej civilizácie, ktorá vôbec nie je agresívna. Až keď civilov v Donecku dovedú až do krajnosti, až vtedy začínajú vyháňať tanky na poli.

- Ako dlho to všetko potrvá? Ukrajinská milícia a armáda buď  strieľa do svojich alebo prechádza na stranu  národa. Zastaví sa Kyjev v svojom konaní, alebo naopak, bude agresiu voči vlastnému národu iba stupňovať?

- Uvediem historické paralely. Keď Napoleon prišiel na územie Francúzska, stálo pri ňom doslova 100 ľudí. Vojská, ktoré vyslal kráľ, prechádzali na stranu cisára. Vtedy mu Napoleon poslal list: drahý brat, posielaj viac vojsk, všetci prechádzajú na moju stranu... Z toho vyplýva jednoduchý záver: nositeľom moci je národ. Ak národ moc nechce, neudrží sa. Napoleon stelesňoval to, čo v tom okamihu chceli Francúzi. A kráľ nestelesňoval , preto utiekol.

Aj Kerenskij utiekol, zanechajúc Dočasnú vládu v aute amerického veľvyslanca. Odišiel akoby za vojskom, ale už sa nevrátil. To, že sa vraj  maskoval v ženských šatách, je samozrejme mýtus boľševikov. Ale súčasným kyjevským súdruhom, by nezaškodilo prečítať si jeho memoáre. Lebo dejiny sa vždy opakujú ako fraška a v danom okamihu ich útek v ženskom prezlečení nevylučujem.

- Správy z Ukrajiny sa len tak valia, ale 80 percent z nich sa ukazujú ako fejky. Taký vodopád falošných správ sme nezažili azda ani  jednej informačnej vojne. Čo sa deje, aká je vaša verzia?

- Na americkej báze v Bahrajne bol zavedený 24-hodinový pracovný režim... Pracuje sa tu vo dne v noci, „odhaľuje sa „krvavý režim“ a podporuje sa „demokratická Ukrajina“. Odtiaľto prúdi aj veľa falošných  informácií. Vetu, ktorá sa už stala klasickou: „Som Krymčanka, dcéra dôstojníka“ napísali, ako sa ukázalo, americkí priatelia na Bahrajne. Informačná vojna je veľmi dôležitá súčasť tejto vojny. Netreba sa čudovať, že falošných informácií sa bude objavovať stále viac. Preto treba emócie dávať bokom. Navyše, okrem otvoreného klamstva tu budú pokusy skresľovať to, čo sa deje. Napríklad keď s hovorí o tragédii v Odese, kde zaživa uhoreli a udusili sa desiatky ľudí, „nezávislé“ západné  a ukrajinské médiá budú  hovoriť o obetiach. Už ale nepovedia, kto koho  zaživa pálil v budove, nespomenú nacistov z Pravého sektora. Napíšu: došlo k zrážkam medzi proruskými aktivistami a futbalovými fanúšikmi. Zahynulo toľko a toľko ľudí...

- Teraz bez emócií: čo je pre náš výhodnejšie – prijať juhovýchodné regióny v zloženie Ruska alebo zachovať Ukrajinu s jej terajšími hranicami?

- Rusko Ukrajinu potrebuje jednotnú, nedeliteľnú, prosperujúcu, bez tankov na uliciach. Ide ale o tom, že tí, čo hrajú na opačnej strane šachovnice, potrebujú chaos. Ak na želanie USA vzali na seba rozpad svojej vlastnej krajiny, bude  sa dať tomu čeliť iba ťažko. Spomeňte si Bismarckove slová: ak chcete urobiť revolúciu, vyberte si krajinu, ktorej vám nebude ľúto. Ruské impérium v roku 1917 – lebo bola konkurentom. Venezuelu, Irak, Irán – aby sa kontrolovali ropné náleziská – aby sa vytlačila ruská flotila z Čierneho mora a bol spustený chaos na územie Ruska.

- V posledných dňoch sa situácia  veľmi vyostrila. Čo bude s Ukrajinou ďalej?

- Predpovede sú pre veštcov, najmä ak je reč o ľudských životoch. Tragédia v Odese názorne ukázala všetkým na Ukrajine, čo sa stane v mestách, ak sa samotní ľudia nedokážu obrániť. Štát na Ukrajine viac neexistuje. Existujú iba jeho zvyšky v rôznych oblastiach – vojenské, zákonodarné, ekonomické. Neexistuje  samotný štát – tí, ktorí vyvolali štátny prevrat vo februári 2014, ho vedome demontovali. Hrozná lekcia posledných týždňo je takáto: v Slovjansku sa ľudia ozbrojili a stratili niekoľko ľudí, v Odese boli neozbrojení, preto bolo niekoľko desiatok ľudí zversky zabitých. Po tomto všetkom sa nepriateľstvo môže iba zosilniť , ale prinútiť juhovýchod, aby sa odzbrojil je prakticky nemožné.

A je tu ešte jeden moment, na ktorý chcem upozorniť:  na majdane za tri mesiace zrážok zomrelo približne stovka ľudí a Západ kričal, že je to zločin, za ktorý môže prezident Janukovyč. V Odese za jeden deň zahynulo vyše stovky civilných obyvateľov – nula. Kde sú ochrancovia práv? Kde sú sankcie? Kde je rozruch? Predstavte si, že by sa niečo podobné stalo v Sýrii – koho by USA obvinili? Vedenie krajiny vládu. Ale v prípade, keď pri moci v Kyjeve stoja americké bábky a priami agenti, Washington si nič nevšíma.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |