Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Neviditeľná ponorka - chelemendik.sk

 

Neviditeľná ponorka

2020-02-27  (05:18)

 - Neviditeľná ponorka

 

Ruská ponorka vybavená okrídlenými raketami veľkého doletu sa v priebehu mesiaca pohybovala v Mexickom zálive pri brehoch USA. Zaregistrovali ju iba na odchode z tejto oblasti.

Oznámilo to americké vydanie Washington Free Beacons odvolaním sa na nemenované vysokopostavené zdroje v Pentagóne.

Ruská viacúčelová ponorka projektu 971 Ščuka-B (v kóde NATO – Akula) niekoľko týždňov v júni a júli tohto roka patrolovala americké pobrežie. Jej prítomnosť v bezprostrednej blízkosti brehu americké satelity a hydroakustické senzory nedokázali zaregistrovať. Všimli si ju len vtedy, keď „zamávala“ Američanom na rozlúčenie.

Takto ruskí vojenskí príslušníci bez porušenia medzinárodného zákonodarstva a hranice zvrchovaného cudzieho štátu dokázali vyriešiť naraz niekoľko taktických a strategických úloh. Po prvé, posádka úspešne uskutočnila vojenské cvičenia. Po druhé, ruskí vojenskí príslušníci získali údaje o pohybe v tejto oblasti amerických podmorských a námorných síl. Okrem toho Rusko názorne ukázalo USA, že neexistujú absolútne spoľahlivé bezpečnostné systémy, zdôraznil politológ Vladimír Jevsejev:

- Je to názorné ponaučenie pre Washington o tom, že netreba násilne nanucovať svetu svoju zahraničnú politiku. Pretože aj iné štáty disponujú určitými vojenskými možnosťami. USA by si mali uvedomovať vlastnú zraniteľnosť, a to aj v systéme PRO: je veľmi málo efektívny proti okrídleným raketám, ktoré dokážu letieť v malej výške. Atómové ponorky majú na palube okrídlené rakety, ktoré sa nedajú sledovať zvyčajnými prostriedkami na odrazenie útoku balistických striel. Toto má skoncovať s mýtom o nezraniteľnosti USA, ktorý vedie ku zvoli v medzinárodnej politike.

Nuž, vojenskí odborníci v Rusku si blahoželajú k úspešnej výprave, ale v USA neschopnosť odhaliť ponorku vyvolala znepokojenie v silových kruhoch. Zatiaľ ani americké úrady, ani silové štruktúry sa nezmohli na oficiálny komentár.

Ponorka Ščuka-B je základným druhom viacúčelových podmorských plavidiel vo vojensko-námornej flotile Ruska. Vyznačuje sa zvýšenou úrovňou neviditeľnosti. Celkovo vyrobili 15 takýchto ponoriek, jednu z nich – pre Indiu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |