Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nesmrteľnosť dostupná už o 20 rokov? - Pravda.sk - chelemendik.sk

 

Nesmrteľnosť dostupná už o 20 rokov? - Pravda.sk

2020-08-04  (17:36)

 - Nesmrteľnosť dostupná už o 20 rokov? - Pravda.sk


Podľa amerického futurológa Raya Kurzweila ľudia budú môcť dosiahnuť nesmrteľnosť už o dvadsať rokov. Mali by k tomu dopomôcť nanotechnológie a dôkladné porozumenie fungovania nášho tela. Šesťdesiatdvaročný vedec a podnikateľ už v minulosti predpovedal príchod technológií, ktoré v tom čase ešte neexistovali.

 

Kurzweil tvrdí, že naše poznanie génov a počítačové technológie napredujú neuveriteľne rýchlym tempom, takže teoreticky o 20 rokov budeme schopní postaviť nanotechnológie schopné nahradiť všetky životne dôležité orgány.

Futurológ v článku pre britský denník The Sun síce uznáva, že jeho prognózy sa môžu javiť ako značne prestrelené, no pripomenul, že už v súčasnosti je dostupný umelý pankreas alebo neurálne implantáty.

Kurzweil zrýchľovanie vedeckého pokroku opisuje tzv. zákonom akcelerácie návratnosti. ,,Ja a mnoho ďalších vedcov veríme, že o dvadsať rokov budeme schopní preprogramovať ľudský softvér, ktorý pochádza ešte z kamennej doby, a tak zastaviť a neskôr aj zvrátiť proces starnutia. Nanotechnológie nám umožnia žiť naveky," uviedol Kurzweil pre The Sun. ,,Nakoniec nanoboty nahradia krvné bunky a budú robiť ich prácu tisícnásobne efektívnejšie."

,,O 25 rokov budeme môcť šprintovať ako olympijskí atléti po dobu 15 minút bez toho, aby sme sa potrebovali nadýchnuť. Budeme sa môcť potápať bez kyslíkového prístroja aj štyri hodiny. Obete srdcového infarktu, ktoré ešte nebudú mať srdce nahradené bionickým, pokojne odšoférujú auto k lekárovi a podstúpia nenáročnú operáciu. Nažive ich totiž udržia krvné nanoboty."

A pokračuje ďalej: ,,Nanotechnológie rozšíria našu mentálnu kapacitu tak, že budeme schopní za pár minút napísať knihu. Budeme sa môcť prepnúť do virtuálneho stavu, keď nanoboty vypnú signály z nášho mozgu a virtuálne nás prenesú, kam len budeme chcieť. Virtuálny sex bude úplne bežný. Môžeme sa teda tešiť na budúcnosť, v ktorej sa z ľudí stanú kyborgovia s umelými končatinami a orgánmi," tvrdí známy americký futurológ.

Kurzweil sa popri vedeckej práci venuje aj riadeniu Univerzity singularity, ktorú v roku 2009 založil Google spoločne s vesmírnou agentúrou NASA. Kurzweil uviedol, že univerzita vznikla, pretože mnoho technológií stojí pred obdobím radikálneho pokroku. ,,Nie je to len elektronika a počítače, ale každá veda, kde sa dá merať informačný obsah, ako je napríklad genetika," tvrdí. Univerzita ponúka študijné programy pre doktorandov i rýchlokurzy pre manažérov. Vyučujú sa na nej biotechnológie, nanotechnológie či genetika.

Singularita je pritom technologický pojem, ktorý označuje hypotetický stav, keď sa, obvykle pomocou umelej inteligencie alebo prepojenia ľudského mozgu s počítačom, vytvoria entity s inteligenciou prevyšujúcou ľudskú, ktoré rapídne urýchlia technologický pokrok ďaleko za schopnosť ľudí zmysluplne sa na ňom zúčastňovať.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |