Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Neoprávnený zber DNA - chelemendik.sk

 

Neoprávnený zber DNA

2020-05-25  (11:37)

 - Neoprávnený zber DNA

Británia: Organizácia sledujúca zber DNA upozorňuje na neoprávnené zatýkanie

Londýn 24. novembra (TASR) - Británia vytvorila najväčšiu databázu DNA bez náležitej politickej debaty, pričom polícia bežne zadržiava ľudí, len aby získala ich vzorku DNA a zaradila ju do systému. Upozornila na to dnes vo svojej správe organizácia Human Genetics Commission (HGC), ktorá je poradným orgánom vlády v otázke právnych a etických aspektov zberu genetických údajov.

HGC vyzvala na prehodnotenie spôsobu, akým vzniká národná databáza. Zároveň tvrdí, že je nevyhnutné prijatie nového zákona, ktorý bude upravovať používanie údajov.

Komisia podotkla, že z databázy, ktorá bola zacielená na zhromažďovanie údajov o previnilcoch, sa stala databáza podozrivých.

V systéme sú zaznamenané údaje až troch štvrtín mladých černochov vo veku 18-35 rokov, uvádza sa v správe HGC.

Databáza založená v roku 1995 obsahuje vzorky DNA piatich miliónov ľudí, čo je osem percent britskej populácie. Ide o najväčšiu databázu svojho druhu na svete.

"Parlament nikdy oficiálne nerokoval o zriadení národnej databázy DNA ani o ochrane týchto údajov. Vytvorila sa pomocou dodatkov k právnym normám o spôsobe získavania odtlačkov prstov a fyzických údajov," uviedol predseda HGC Jontahan Montgomery.

"Nie je ani známe ako prispievajú získané údaje k zlepšeniu policajného vyšetrovania," upozornil Montgomery s tým, že štatistika o využiteľnosti údajov neexistuje.

Správa citovala nemenovaného bývalého policajta, ktorý povedal, že v polícii je v súčasnosti normou zadržiavať podozrivých ľudí len kvôli získaniu ich vzorky DNA.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |