Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecko v moci európskeho skepticizmu - chelemendik.sk

 

Nemecko v moci európskeho skepticizmu

2019-06-18  (00:22)

 - Nemecko v moci európskeho skepticizmu
 
Foto: EPA

Eurozóna sa musí buď reformovať alebo zaniknúť. Taká je hlavná myšlienka, ktorá znie v množstve expertných záverov a politických diskusiách. Európski skeptici začínajú určovať program Starého Sveta.

Z posledných udalostí je to zjazd nemeckej strany Alternatíva pre Nemecko, hlavnou úlohou ktorej je vrátiť krajine národnú menu. Podľa expertov chce túto stranu podporiť na voľbách každý štvrtý Nemec. Jeden z lídrov Alternatívy pre Nemecko vedec a spisovateľ Konrad Adam si myslí, že v spoločnosti nazrela potreba otvorenej diskusie o opatreniach na záchranu ekonomík krajín EÚ. V interview pre Hlas Ruska medziiným vyhlásil:

- Sme presvedčení, že budúca prítomnosť Nemecka v súčasnej menovej únii je drahá. Drahšia, ako rozhodnutie ukončiť tento nevydarený experiment. V akomkoľvek prípade budeme veľa platiť, ale ak v súčasnosti nezmeníme smer, cena bude len rásť. Opustenie eurozóny nie je pre Nemecko prehrou, ale výhrou.

Podľa Konrada Adama nepotrebuje princíp sociálne zodpovedného trhu, ktorý dokázal svoje výhody celým povojnovým rozvojom Nemecka, nové posúdenie kvôli pekných heslám a politickej konjunktúre. Politik považuje za neprípustné, keď sa kvôli pochybnej účelnosti záchrany Eura vyhadzuje stovky miliárd. Európski skeptici kritizujú v tejto súvislosti Berlín ignorujúci variant návratu k marke, alebo k neveľkým menovým úniám vnútri Európy.

Pokračuje riaditeľ Centra nemeckých štúdií, vedúci oddelenia krajín a regiónov Ústavu Európy Ruskej Akadémie vied Vladislav Belov:

- Európsky skepticizmus bol v Nemecku vždy. Nepriatelia Eura sa opierali na nezdokonalenie modelu eurozóny. Samotná eurozóna sa mala budovať nielen na ekonomickom, ale aj na politickom základe. Bolo treba vytvoriť politickú konfederáciu. Pretože spoločná rozpočtová politika sa môže uskutočňovať len pri prechode jednej z najdôležitejších štátnych funkcií na nadnárodnú úroveň. Môj názor je taký, že eurozóna ostane. Vo väčšej alebo menšej zostave, to nie je podstatné. Budúcnosť eurozóny a EÚ je za politickou konfederáciou. Bude tu veľa rozporov. Cesta k podobnej konfederácii bude pomerne dlhá.

Európskych skeptikov môžeme rozdeliť na dve kategórie. V prvej, najmenšej sú tí, kto vystupuje sa demontáž EÚ ako takej. Ich heslo znie nasledovne: „Záchrana Európy je v rozpade EÚ“. Ale experti pochybujú o tom, že minulosť sa kedysi znovu stane budúcnosťou. Väčšina európskych skeptikov nie je proti EÚ, ale je proti eurozóne v jej dnešnej podobe. Zavedenie európskej meny bolo podľa nich historickou chybou. Dnes Euro nezjednocuje, ale naopak Európu rozdeľuje.

A tu je názor experta Medzinárodného ústavu humanitárno-politických štúdií Vladimíra Brutera:

- Európsky skepticizmus má v Európe silné pozície. Ale z druhej strany nemá európska integrácia rozumnú a reálnu alternatívu. Nemecko nesie ako hlavná ekonomická lokomotíva eurozóny vo väčšej miere záťaž. Poľsko sa usiluje dostať do eurozóny. A Británia túto otázku vôbec neposudzuje. Tým, ktorí v súčasnosti zostali mimo eurozóny, je jednoduchšie. Pretože ich vnútorná ekonomická situácia je citlivejšia k tradičným opatreniam regulácie, ako v krajinách eurozóny. EÚ sa v súčasnosti v skutočnosti obáva dezintegrácie. Ale zatiaľ nie je jasné, z akej strany sa môže začať.

V skutočnosti nie je otázka zachovania Eura ekonomickou, ale politickou. Sú len 2 smery: hlbšia makroekonomická integrácia s odovzdaním radu štátnych funkcií na nadnárodnú úroveň, alebo rozpadnutie. Tretí smer neexistuje. Prijatie rozhodnutia o politickom zjednotení v súčasných podmienkach je ale medzitým málo pravdepodobné. Takže EÚ z politickej scény odíde.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |